škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektrik tesisatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aracımdaki bi sorunu araştırırken bu siteyi buldum.

Yaklaşık 9 aydır 2001 model octavia elegance sahibiyim. Aracımı ilk aldığım zaman hiçbir sorun yoktu ama sonra aracın yağ lambası yanmaya başladı. Arabayı stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum ışık sönüyor biraz gidiyorum bi çukura falan gelince yine yanmaya başlıyordu. Hemen sanayiye götürdüm usta yağa baktı yağ iyi ve yeterince vardı ama ışık yanıyordu. Usta yağ müşürünü değiştirdi ışık söndü. Bir ikigün öyle gezdim fakat yağ lambası tekrar yandı. Ustaya götürdüm müşürü kontrol etti yağ pompasına baktı hiç bi sorun yok sorun elektrik tesisatında dedi. Bende tamam bi ara yaptırırım dedim çıktım. Kış geldi şimdide abs yanıyor yine bi çukura felan girince alarm veriyor abs ışığı yanıp sönüyor arasıra yağ lambası yanıyor.

Sizcede sorun elektrik tesisatındamıdır. Eğer sorun tesisatdaysa ortalama ne kadara mal olur. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg:

Akü sağlam mı, ölçtürüp emin olun...

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoşbulduk İrfan bey. Aküyü yeniledim kıştan dolayı ama sorun yine var.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta paneline ve gelen tüm hat bağlantılarına baktırın, elektrik/elektronik sorunu gibi duruyor evet. 11 yıllık araba, sigorta panelinde zamanla ufak tefek oksidasyon sorunları olabiliyor, görmeden birşey demek çok güç onun dışında ama iyi bir elektrikçiye gösterin, kendi servisindeki elektrikçi olursa daha da iyi olur.

Çevrimdışı mybeloved

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octilerde olan genel sorun kardeş yani elektrik tesisatında abuk subuk arızalar veriyo benim farlar direk yanıyordu silecekelr direk çalışıyordu götürdüm ustaya oda saolsun hakkını verdi yaptı ustanın iyisimidr bilmem ama sordum nedenmiş diye oda kısadevre vardı yaptım usta diiyom nerde kısadevre vardı napıcan dedi:) not olarak şunu söylim bazıları
beyinden falan olur diyolar sakın el vurdurma bilen iyi bi elektrikçiye götür baksın ayrıca denemekte fayda vardır akü kutup başlarını sök bir gün beklet eğer işin yoksa aracınla tabii...beyin kendini bi resetlesin muhtemelen düzelebilir

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mybeloved;328963
octilerde olan genel sorun kardeş yani elektrik tesisatında abuk subuk arızalar veriyo benim farlar direk yanıyordu silecekelr direk çalışıyordu götürdüm ustaya oda saolsun hakkını verdi yaptı ustanın iyisimidr bilmem ama sordum nedenmiş diye oda kısadevre vardı yaptım usta diiyom nerde kısadevre vardı napıcan dedi:) not olarak şunu söylim bazıları
beyinden falan olur diyolar sakın el vurdurma bilen iyi bi elektrikçiye götür baksın ayrıca denemekte fayda vardır akü kutup başlarını sök bir gün beklet eğer işin yoksa aracınla tabii...beyin kendini bi resetlesin muhtemelen düzelebilir

Benim octinin elektrik sorunu çok. Aracın iç lambalarıda kafasına göre bi yanıyor bi yanmıyor. Şimdide el freni lambası yanıyor :) oda aynı şekilde çukura falan girince başlıyor ötmeye. Söylediğini hafta sonu yapıcam bakalım inş. Düzelme olur olmasa artık mecbur götürücez bi ustaya.

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun çözüldü. Akünün üstünde bi kuru var içinde 2 tane sigorta olan. Ona gelen bi soket var o gevşemiş. Yerine iyice oturttum sorun düzeldi artık abs de el frenide düzeldi :)

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın da şoför tarafı ayak aydınaltması yanmıyor. Lamba sağlam. soketten gerilim ölçtüm. 10 V geliyor. Normalde 12 V olması gerekiyor. Diğer kapının yanıyor, gelen gerilim 12 V. Sorunu nasıl çözerim?

Çevrimdışı Redline239

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangemini;344785
Benim aracımın da şoför tarafı ayak aydınaltması yanmıyor. Lamba sağlam. soketten gerilim ölçtüm. 10 V geliyor. Normalde 12 V olması gerekiyor. Diğer kapının yanıyor, gelen gerilim 12 V. Sorunu nasıl çözerim?

Sorunun senin çözebileceğin bişeymiş gibi gelmedi bana. Ama 10v sorunsuz geliyorsa 10 voltluk lamba takabilirsin.

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi güzelde 10V sofit lamba nereden bulacağım? LED olanlar bile 12V'a göre ayarlanmış.

Çevrimdışı oktavia25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2004 model ambiente kapıların açık olduğunu gösteren gösterge varmı bu arabada
herhangi bir işaret veya araba resmi çıkmıyor kontağı çevirdiğimde