škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

peugeot 308 hakkında acil bilgi

vedat · 16 · 5196

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakın bir arkadaşım bugun pazarda linkteki aracı görüp beğenmiş. 30 bine veririm demiş arkadaş. Hiç boya olmadığını arka tamponda sürtmeden dolayı yumruk büyüklüğünde kingde işlem yapıldığını söylemiş. Görünüşe görede araç çok temizmiş. Acil fikir verebilirseniz sevinirim.
Fiyat olarak 30 bin lira uygun mudur?
araç 1,6 olduğu için yakıt değerleride yüksektir ister istemez. Aynı motoru olupta hiç lpgli olanından göremedim sahibinden.com'da. Acaba lpg olmuyor mu buna. Bugün pazar olduğu için lpg servislerini arayıp öğtenemedikte.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-sahibinden-kiz-gibi-daha-orjinal-orjinal-orjinal-73209526/detay/

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bazıları thp motora lpg uygun olmayacağını bazılarıda thp motorlara lpg takılabileceğinin ama bunun çok zahmetli ve sıkıntılı olduğunu sık sık sorun yaşatacağını söylediler. satılık ilanlarındanda bu motorlu hiç lpg'li araç görmeyincede insan ister istemez kıllanıyor :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG güzel şekilde montaj edilmesi gerekiyor. İşçilik çok önemli,ustadan ustaya değişiyor. :) Usta,LPG'yi rezilde eder vezirde eder...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
panoramik cam ve 155 ps iyi özellikler ama ben bu makinaya 30 tl bayılamam ama zevk meselesi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Fiyat uygun ancak bu aracın LPG uyumu yok.

Satıcak kişide çok büyük ihtimal Peugeot markasından vazgeçtiğinden satıyordur.. Zaten ilanda demiş başka bir araç alıcam diye 99% bir dahaki aracı Vw,Opel,Ford falan olucaktır.

Arkadaşınıza aynen söyleyin bunları.. Fiyat uygun ama araba uygun değil.

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
thp motor gayet sorunsuz ve mükemmele yakın bir motordur bmw nin de kullandığı bir motordur. thp motora lpg uygun değildir taktıran varsada sorunlar yaşıyor diye biliyorum. thp motoru vti motor ile karıştırmayın. biri 120 diğeri 156 beygir gücündedir. aynı zamanda şuan güncel hali 308 cc lerde ve rcz lerde de kullanılıyor. yakıt yönünden sizi biraz üzebilir bunun haricinde bir handikapı yoktur.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg ustasıyla görüştüm, lpg montajı oluyor ancak çok meşekatli bir iş, normal montaj fiyatından en az 500 lira daha fazla tutacağını söyledi. Arkadaş çok hevesli olduğu için gaz masrafınıda göze aldı. Sigortacı bir arkadaştan aracın kasko geçmişine bakınca 4 senedir indirim almış. Her şey yazdığı gibi temiz görünüyor. Aracı görmeye gidince, telefonda yumruk büyüklüğünde boya var denilmişti ama şöyle 8-10 yumruk büğüklüğünde bir boya çıktı. Ayrıca sol stopta değiştirmişler ama bundan hiç bahsedilmiyordu telefonda. Tampondaki boya çizik yüzünden denildi ama bagajdaki halıfleksi kaldırınca bir boya işlemi yapılmış. Aslında arkadan darbe almış araba. Elemanın kayınçosu sanayide kaportacı. Muhtemelen aracı kayınçosu hiç kaskoyu sigortayı karıştırmadan kendisi tamir etti, iş böyle olunca tramerde kazada görünmüyor kaskodan 4 sene indirimde alınıyor :) Aracı kayınçosunun iş yerinde görmeye gittik. Adam kaporta ustası değil pazarlamacı olmalı, adamın ağzından girip burnundan çıkıyor. Bende saf saf ustam ben araç sahibini bilmem seni bilirim sana güveniyorum o yüzden bu aracı alınca hiç ustaya bile göstermeye gerek duymayacağım vs dediğimde eleman iyice havalara girdi zaten :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demekki fiyatı ondan böyle uygunmuş :)

Ben yine LPG ile binilicekse alınmaz diyorum.. dediğimde ısrarcıyım.

Turbo beslemeli araçlara Tam uyum sağlayan bir LPG sistemi henüz Türkiyede YOK !

Bu araçlara LPG takıyorum diyen usta işin Ticari kısmının peşindedir sadece.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtaki Motor BMW Motoru Falan Değil,Sadece Alt Yapı Olarak Aynı. Bmw Motoru Falan Değil.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bir kaç yerde öyle bir şey gördüm..

1.6 156 Ps THP sadece Miniler ile ortak kullanılıyor.. Bmw ile birlikte geliştirilmiş falan yazıyor ama Peugeot motoru.. Bmw ile bir ilgisi yok :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 THP yi PSA-BMW ortak geliştiriyor ama 1.6 atmosferikler farklı imiş.Bende sonradan öğrendim.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;326049
Fransıza para verip dert çekmeyin ;)

Yanlış . Baştan söyleyeyim; marka fanatiği değilim. Ama saygı göstermeliyiz. Her yerde aynı söz: Fransızdan uzak dur. Neden ? ne alsın millet ? hep aynı markayamı yoğunlaşsın ? Fransıza para verip dert çekmek ne demek ? Bizim 406 250.000 km'ye geldi tek masrafı 15.000 km bakımı. daha "tık" etmedi.
Saygılar...