škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seyahat Bitti . . .

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bütün forum sakinlerine selamlar... Bu sabah 22 günlük tatili bitirdik allaha şükür kaza bela yapmadan sabah 4:30 da İstanbula vardık.Yolculukta octi birazcık üzdü bizi moralman ama yılmadık ayaktayız :)

Giderken biraz tempo yapalım dedik 2 saatte boluya vardık orda 30-40 dk mola verdik tabi geredeye kadar yol süper verdik narkozu octiye:hanz:

7 saatte Merzifona indik ama merzifona 3 km kala yürüyen radar kurmuşlar ki yolda çok harikaydı havalimanı gibi 3 şerit düzlük asfalt daha gıcır dı ama polisler işi biliyor tabi 147 ile yazdılar fark edemedik hiç arabayıda ondan önce 3 tane daha geçtik ama onlar sabitlerdi peş peşe 3 aracı birden sağa aldı biz 147 arkadaki 148 onun arkasındaki 141 ile girmiş herkeze 265 tl ceza polisin dediğine göre hız sınırı 90+9 muş eğer 100 olsun 128 tl kesiyormuş 113 km/h den sonrada katlıyormuş denk gele gelede bize geldi işte yolda ne hız uyarısı hiç birşey yoktu bunu söyledim memura bu seferde zorunlu değil meskun mahal bunu ehliyet alırken herkez bilir diye tavır yaptı sonra yerde tabele yok dedim radarla hız kontrolü yapılmaktadır diye onada cevabı:

Böyle bir konun yokmuş onlarda halkı koruma amaçlı uyarı olsun diye koyuyorlarmış aklınızda bulunsun 4.radarda cezayı yedikten sonra üstüne 4 radar daha geçtik yol boyunca toplam 8 radar yapıyo ki bizi buluyo hep nedense 5-6 gün sonra paşa paşa 196 tl ceza yatırdık...:confused:

Aksilik ya olcak işte polislerin ordan hareket ettik 5-6 km ilerde öndeki kamyon taş fırlattı bayağı sert geldi taş sağolsun:( Ön camın en üst tarafına denk geldi çatlak 3-4 cm idi istanbula gelene kadar nerdeyse aşağıya kadar indi

Yakıt olarakta radara girdikten sonra 160 kr yaktık klima sürekli açık şekilde.Radardan önce 150-160 basarak geldik klima açık şekilde yine 180-185 kr civarıda o zaman yaktık.Şunuda belirteyim yolculuk boyunca araba sürekli devirli kullanıldı yol çok berbat bi yol peş peşe kamyonlar diziliyor yava gidiyorlar onu geçtim eksoz dumanları insanın nefesini tıkıyor çok kötü bir şekilde bunları sollarkende yakıt yükseliyor tabi

Karadenizde gezerken araç rakımdan aşırı etkileniyor temiz hava çarpıyor bunu fark ediyorsunuz:) Köyüme çıkarken bi yerde araba sürekli bayılıyor lpg hele çekmiyor bile orada benzinle deniyorum 1. viteste araba gaz yemiyo stop edicek gidi oluyor ordan kalkmıyor araba ne benzinde ne gazda anlamadım bunu tam olarak

Dönüş yolculuğunda araba biraz rahatsız etti tekleme yapıyor 3 viteste devirleniyor 4 e alıyorsun gaz yemiyo teklemeye başlıyo felan 25-30 sn böyle oluyo sonra küt diye birden açılıyo ilginç bir durum oldu onu geçtim sollama yapıyordum o sırada yaptı bunu eğer 3-5 sn daha geç açılsaydı karşıdan gelenle kafa kafaya girmiştik allah korudu..

Kısaca neler yarattı bana tatilde anahtar bozuldu açıp kapatırken alarm devreye giriyor camın dibinden kapıları açmıyor anahtar değişicek %90 cam kırıldı o değişicek kaskodan,Altta muhafaza kopmuş klips atılcak,tekleme sorunu var o bakılıcak lpg de sorun var depoda 8-10 lt kalınca devirli şekilde kullanırken benzine atıyor sürekli ama dolu iken sorun yok yani 1 gün yiyecek serviste inş ucuza kapanır..

---------------------------------------------------------------------

Şimdi geldik en güzel yere reklam yapıcaz biraz da :kiki:

Tatil boyunca Trabzon atatürk köşkü giresun espiye andos kalesi rize merkez Trabzon uzungöl Giresun Kümbet yayalaları buraları tek tek gezdim fotoları ekleyeceğim birazdan işin aksiliği makinada bozuldu cep telefonu ile idare ettik

Trabzon Atatürk Köşkü

Trabzon Uzungöl

Uzungöle çıktık baktık çalışma var devam ettik yaklaşık 15-20 km bozuk yol toprak taş felan bayağı bozuk tırmandık güzel ormanlıkları var tavsiye ederim herkeze

Şimdilik bu kadar devamıda gelicek:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hoşgeldiniz...  :)

Güzel karalermiş, geçen sene Trabzon gezimizde Atatürk evinde bize foto çektirmediler, yasak diye  :)

K.deniz bir başka güzeldir, yaz için güzel tercih.

Cam değişir takma kafana, orijinal taktırın mutlaka, yerli cam rezil eder adamı...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;25784
Hoşgeldiniz... :)

Güzel karalermiş, geçen sene Trabzon gezimizde Atatürk evinde bize foto çektirmediler, yasak diye :)

K.deniz bir başka güzeldir, yaz için güzel tercih.

Cam değişir takma kafana, orijinal taktırın mutlaka, yerli cam rezil eder adamı...

Ben çektikten sonra söylediler sonrada silmedim :)

Sıcağı pek sevmiyoruz o taraflara kaçtık orayıda octi sevmiyor yollar bozuk olunca dans ediyorsun resmen bir sağa bir sola

Ama yeşili ayrı bir güzel oranın herkeze tavsiye ederim...

Şu anki cam Santa bişi 2 isim var orjinal sanırım bu?
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2009, 16:28:48 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
yaşadıkların için geçmiş olsun.tatil fotolarını keşke 640x800 ebatlarını geçmeseydi küçük çıkmazdı en azından.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun sağ salim varmışsınız gerisi mühim değil, octide artık sat beni diyor :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;25789
Geçmiş olsun sağ salim varmışsınız gerisi mühim değil, octide artık sat beni diyor :)

Çok kaşınıyo bu aralar:hanz:

Babamda satmayı düşünmüyo açıkcası emekliliğe kadar götürsün sonra bana devir olcak kendi sıfır alıcak planı o ama bakalım 2 senede ne olucak :ok:

Yarın servise uğrıycaz bakalım ne kadar yolucaklar bu sefer:confused:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldin, güzel bi gezi olmuş , aynı yollarda aynı vukuatlar bizim başımızdan da geçti ( radar, hızlanamama) ( cam çatlamsınıda burda çorluda yaşadık) ... fotograflar için teşekkür .

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldin..

Güzel fotolar..Araç arızalarını takma kafaya şansızlık yaşamışsın belliki..Ama benim olsa arabadan kurtulmaya bir sebep :D

Bende inşallah Batı karadeniz taraflarına gideceğim inşallah bizim 1.2 bayılmaz o yollarda :D Çok güveniyorum motora ama sizin motor bayılıyorsa bizim motor kimbilir ne hale gelir :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;25820
Hoşgeldin..

Güzel fotolar..Araç arızalarını takma kafaya şansızlık yaşamışsın belliki..Ama benim olsa arabadan kurtulmaya bir sebep :D

Bende inşallah Batı karadeniz taraflarına gideceğim inşallah bizim 1.2 bayılmaz o yollarda :D Çok güveniyorum motora ama sizin motor bayılıyorsa bizim motor kimbilir ne hale gelir :D

Bela bir yol karadeniz yolu tırtıl gibi kıvrılıyor sürekli solloma yapmak istesen önünü göremiyosun tırlar peş peşe gidiryor onlarda iyice ş.siz olmuşlar solluyorsun önüne giriceksin adam basıp arayı kapatıyor zaten soldan kafayı çıkarttın mı en az 2 tır sollaman gerekiyor dönüş gece olunca sıkıntı oldu biraz

Araba desen 3 vitesete sürekli devirli bi şekilde pusuya yatıyorsun boşluk gördünmü allah ne verdiyse:hanz:

Almancılarda kafayı yemişler zaten herif önümden gidiyor karşıdan araba geliyo o halde kafa çıkarıyo arkadan sellektöre boğmasak herif kesin tost olmuştu allah korusun..

Bu arada Gökhan abi yolculuk nereye?:ok:

Bunlarda fotoların devamı

Ordu Boztepe

Bunlarda Manzara Fotoğrafları

Boncuklanma dediniz o kadar yağmur yağdı sonuç :hanz:

Köyümüzden 1-2 kare..

Topur Fındık

Çotanak Fındık

Çok övdüler rizeye sabah kahvaltısına gittik adamlar süper kavurma yapıyorlar tereyağlı yarım porsiyon yetiyor 1 kişiye porsiyonları çok bol tavsiye ederim süper yapıyorlar :hanz:

« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2009, 22:54:08 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;25838
Bela bir yol karadeniz yolu tırtıl gibi kıvrılıyor sürekli solloma yapmak istesen önünü göremiyosun tırlar peş peşe gidiryor onlarda iyice ş.siz olmuşlar solluyorsun önüne giriceksin adam basıp arayı kapatıyor zaten soldan kafayı çıkarttın mı en az 2 tır sollaman gerekiyor dönüş gece olunca sıkıntı oldu biraz

Araba desen 3 vitesete sürekli devirli bi şekilde pusuya yatıyorsun boşluk gördünmü allah ne verdiyse:hanz:

Almancılarda kafayı yemişler zaten herif önümden gidiyor karşıdan araba geliyo o halde kafa çıkarıyo arkadan sellektöre boğmasak herif kesin tost olmuştu allah korusun..

Bu arada Gökhan abi yolculuk nereye?:ok:

Bartın,Amasra,kastamonu, belki sinop...:wnk:

Bu civarlarda turlayacağız Allah kısmet ederse..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;25842

3-4 sene önce karadeniz sahil turu yapmıştık o zaman gezmiştim oraları yolları acayip virajlı hele kastamonu cide denileyen yer ıssız bir yer orda benzin ışığı yanmıştı merkeze zor attık kendimizi oralarda depon full olsun gmkhan abi ama sinop çok güzel bir yer merkezi vs şiddetle tavsiye ederim amasraya inmeden tepede keskin bi viraj var orda mutla durmanı tavsiye ederim deniz manzarası süper amasra kuş bakışı olarak görünüy.. denizde çok süper orda :ok:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Resimleri göremiyorum ama güzeldir herhalde. Terslikler olmuş ama sağ salim gelmişsiniz. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldin... güzel kareler...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Amasradan ayrılabilirsen Sinop yaparsın , safranboluyu unutma mutlaka uğra:ok:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hosgeldin, bosver, o kadar yol yapıyosun bu yaz kalabalığında, daha büyükleride olabilirdi, allah kaza bela vermesin,

gecen 19 Mayıs da Samsuna direk gitmistim, yol cok güzel,
fakat dönüsü Erfelek selalesini görecegiz diye Sinop üzeri yaptım,
nedir öyle Samsun-Sinop arası, acayip virajlı ve yokus, gerci sag taraf sürekli deniz manzaralı ama, zor bir yol, aracın performansını ölcüp, aracı tanımak icin mükemmel yol ama, hani tek teker patinaja düsmeme olaylarını filan, tork düzenleyicimidir nedir, aynen hissediyosun, yol günesden egimli olmus, viraj, yokus, tabi rahat dururmuyom, kökleyip, devirli yardırdın mı, tekerin biri bosa düser düsmez, öbürüne veriyo gücü birden, fırlatıyo filan,
aslında zevkli yolda, sürücü icin zevkli(belki biraz yorucu), yolcular icin ise iskence,

samsun-sinop-kastamonu-safranbolu yaptık, lakin, yol kötü ve yorucu dikkatli olmak lazım, bi an önce Geredeye gelelimde otobana girelim rahatlayalım diyosun, lakin otobandada yorgunluktan 150-180 gitmeme ragmen, bitmek bilmedi,

uzun lafın kısası, karadeniz turları icin uzun zamana ihtiyac var, yoksa yol yorgunluguyla gecer tatilin,