škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İtalyan Landirenzo LPG takıldı -Superb 1.4 Comfort 2010

super.b · 62 · 32787

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prind Direct Liqui Max, Vialle LPDI, BRC'nin şu an üzerinde çalıştığı sistem vs.. bunlar sadece LPG tüketen, ne ilk çalışmada ne de sonrasında benzine ihtiyaç duyan sistemler.. Bu nedenle bu sistemler "TSI motora %100 uyumlu" olarak lanse edilmekte.. Fakat anladığım kadarıyla sizin taktırdığınız sistem bir miktar benzin de kullanmakta.. %50 tasarruf açıkçası bana pratikte pek ulaşılabilir gelmiyor..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bir hesap yapalım. lpgli araçların litresel bazda benzinle tükettikleri yakıttan %15 daha fazla yaktıkları herkes tarafından bilinir, örneğin 100 kmde 8 litre benzin tüketen araç 9 litre lpg tüketir.

sizin aracınızın hesabını yapalım. şehir içi 70 liraya 400km yapıyor dediniz, bu 100kmde 7 litre lpgye denk geliyor, bu da demekki sizin aracınız şehir içi 6 litre benzin tüketiyormuş. doğru mu ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;327849
fenomen ile super b. araçlarınız aynımdır?
yok benim araç 1.6 fsi yani takılacak sistem aynısı.

Alıntı yapılan: SekoLive;327849
fenomen ile super b. araçlarınız aynımdır?

Alıntı yapılan: DeNNis;327895
şöyle bir hesap yapalım. lpgli araçların litresel bazda benzinle tükettikleri yakıttan %15 daha fazla yaktıkları herkes tarafından bilinir, örneğin 100 kmde 8 litre benzin tüketen araç 9 litre lpg tüketir.

sizin aracınızın hesabını yapalım. şehir içi 70 liraya 400km yapıyor dediniz, bu 100kmde 7 litre lpgye denk geliyor, bu da demekki sizin aracınız şehir içi 6 litre benzin tüketiyormuş. doğru mu ?
Banada sanki bir hesap hatası var gibi ama inş yanılıyoruzdur.olağanüstü bişi bana göre 17 krş.

Bence zafer beyin yapacağı bişi var,noteri alıp bizzat tasdikletmesi gerekir.:++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;327899
Bence zafer beyin yapacağı bişi var,noteri alıp bizzat tasdikletmesi gerekir.:++:

Haha valla ya :)))

Saygılar,
Zafer

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: super.b;328031
Haha valla ya :)))

Saygılar,
Zafer
vallahi böle bişi yapsan varya senden önce bu işi yapan servisler sevinir:rock1: kazançları katlanır,seninde reklamını yaparlar:++: bu arada süperb de reklam olur.

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;328198
hayırlı olsun güle güle kullanın

Çok teşşekür ederim :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Öncelikle hayırlı olsun.

Ankara şehir içinde 6 litre yb ortalaması tutturulabilir. Genelde belli yerlerde takılmıyorsanız 80 km/h ile seyredebiliyorsunuz.

Yine de hassas bir ölçüm yapılabilirse belki şu rakamlardan %10 falan fazla çıkması lazım gibi tüketimin. Yine de süper.

Benzin enjektörleriniz zarar görürse karşılıyorlar mı Zafer Bey?

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;328325
Öncelikle hayırlı olsun.

Ankara şehir içinde 6 litre yb ortalaması tutturulabilir. Genelde belli yerlerde takılmıyorsanız 80 km/h ile seyredebiliyorsunuz.

Yine de hassas bir ölçüm yapılabilirse belki şu rakamlardan %10 falan fazla çıkması lazım gibi tüketimin. Yine de süper.

Benzin enjektörleriniz zarar görürse karşılıyorlar mı Zafer Bey?

Merhaba

Yoğun trafikte arabayı kullaniyorum ek olarak
Michelin Alpin green x vakumlu lastiklerim var
ortalamasini bilemeyeceğim tam olarak :)

lpg nin takildigi bütün parçalar 2 sene/100 bin km garanti kapsami altinda
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 11:11:27 Gönderen: super.b »

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu hafta Yeşil Yıldız LPG ye gideceğim ivedik organizeye arabanin ilk ayarini yaptirmaya
ayar yapildiktan sonra  ölçümünü yaparim ve tam olarak ne kadar tassaruf ettiğine
hep beraber bakarız :)
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 11:06:06 Gönderen: super.b »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zafer bey bu araclara lpg takildiginda ayara tekrar gidiliyormu,ben taktiracak olsam git gel ciddi bir kulfet gelecek.fsi octiye taktiran ilanda gordum 18 krs yaktigini soyluyor.ama takacak olan elemana sordugumda % 30 tasarruf olur demisti,sizin yazdiklarinizla celisiyor,bunu anlamak zor.

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araba su an 175 krş lpg de artı 125 benzin harcadığını tespi ettik bu da 300 krş yapar Şejir içi ama michelin vakumlu lastikleri olduğunu hesaba katarsak yazın bu oran biraz daha düşebilir. Bugün 78.75 tl lik aldım full lpg bakalım kaç yüz km yapacak havalar ısındığı zaman? bir kaç gün sonra burdan yazarım bittiği km sini.
Lastikleri yazlık takip nitrojen basildiktan sonra umarım 275-280 civarı yakar
onu da bir kaç hafta sonra yaptığımda göreceğiz.
Bir hafta sonu olmadı grup haline buluşuruz ve test edip bakarsiniz :)

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;333999
Zafer bey bu araclara lpg takildiginda ayara tekrar gidiliyormu,ben taktiracak olsam git gel ciddi bir kulfet gelecek.fsi octiye taktiran ilanda gordum 18 krs yaktigini soyluyor.ama takacak olan elemana sordugumda % 30 tasarruf olur demisti,sizin yazdiklarinizla celisiyor,bunu anlamak zor.

Şimdi kendileri kullanmadiklari için NET bir cevap veya fikir beyan edemiyorlar
fabrika aşaği yukari ne dediyse onu tekrarliyorlar
O yüzden yaşayan tecrübe ediniyor kisacasi.
Kullanimdan kullanima degisiyor arabanin harcamasi
ayreten arabanin da %100 bakimli olmasi lazimki en iyi dereceyi yakalasin
Bu veriler bence hiç bir araba modelinde aynı olamaz hep değişkenli olur benim gördüğüm kadariyla..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: super.b;334002
araba su an 175 krş lpg de artı 125 benzin harcadığını tespi ettik bu da 300 krş yapar Şejir içi ama michelin vakumlu lastikleri olduğunu hesaba katarsak yazın bu oran biraz daha düşebilir. Bugün 78.75 tl lik aldım full lpg bakalım kaç yüz km yapacak havalar ısındığı zaman? bir kaç gün sonra burdan yazarım bittiği km sini.
Lastikleri yazlık takip nitrojen basildiktan sonra umarım 275-280 civarı yakar
onu da bir kaç hafta sonra yaptığımda göreceğiz.
Bir hafta sonu olmadı grup haline buluşuruz ve test edip bakarsiniz :)
zafer bey 30 krs yaktigini farkettiginiz anda dusunceniz ne oldu,zira 17 krs dan bahsediyordunuz.su an 30 krs yakiyorsa tasarrufunuz % 25 civari demektir.benzinde ne kadar yakiyordunuz da lpg de 30 krsa dustu?

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;334005
zafer bey 30 krs yaktigini farkettiginiz anda dusunceniz ne oldu,zira 17 krs dan bahsediyordunuz.su an 30 krs yakiyorsa tasarrufunuz % 25 civari demektir.benzinde ne kadar yakiyordunuz da lpg de 30 krsa dustu?

Dogru 175-180 lpg deydi toplam da Benzinin de harcadiginda katmak gerekir
yani doğrusu 30 krş tur. %25 vakumlu lastiği ve kışı katarsak ortalamadan düşük çikar yazin buyuk ihtimalle %30 u bulur umarım