škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden küçümseniyor???

çrm19 · 194 · 47265

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

masser45

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: can_kozlu;348079
bu arada müslüman mahallesinde salyangoz satılması yanlış, insanlık sanayi ve teknoloji tarihinin en kral arabasını yani SKODA'yı almanlar yapmış bende biniyorum arkadaş...

Arabalar değil ama milletler için yazıyorum, Almanlar Türkleri asla sevmediler sevmiyorlar da. Ülkelerinde huzuru kaçırıp düzeni bozanlar genelde Türkler olduğundan çoğu normal vatandaş da sevmiyor. Hatta bir arkadaşım söylemişti "Çimlere Basmayınız" uyarısı bile Almanca değil Türkçe olarak aynı bu şekilde yazılmış parklara muhtemelen bizimkilerden başka basan olmadığı içindir. Almanlar eğer bir çıkarı olmasa (diğer tüm Avrupa milletleri gibi) günahını kimseye vermez ve asla yardım etmez.

Kore'ye gelirsek emin olabilirsin Almanlardan çok daha delikanlı adamlardır. Ben olimpiyat tarzı bir müsabakada şahit oldum hiç Türkiye ile alakası olmayan bir durumda arkadaki Koreli vatandaşlar Türk bayrağı açıp saygı duruşu yaptılar. Yanlış hatırlamıyorsam milli bir bayramlarına denk gelen gün olan müsabaka olmasından dolayı. Adamlar her daim minnetini, göstermelik siyasi olarak değil içten bir şekilde yansıtmışlardır. Ayrıca Koreliler milliyetçilikleriyle takdir edilmesi geren bir millettir Avrupa'yla kıyaslamak çok yanlış. Alman dostum olacağına Koreli bir dostumun olmasını yeğlerim. En azından menfaati bitince başkalarına satmaz.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2012, 14:15:49 Gönderen: masser45 »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: can_kozlu;348071
"Bu arkadaşın Nic'inin altında mercedes-benz yazması ayrıca bir enteresan"

Zorunuza Gitti Herhalde. Alman Sevdigimden Degil Arabaların Atası Oldugundan Saygım.. Mercedes-Benz Yazıyor , Opel ,VW Yazmıyor, Kısacası Arabaların Atası Yazıyor Saygıdan Yani.

masser45

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;348107
Zorunuza Gitti Herhalde. Alman Sevdigimden Degil Arabaların Atası Oldugundan Saygım.. Mercedes-Benz Yazıyor , Opel ,VW Yazmıyor, Kısacası Arabaların Atası Yazıyor Saygıdan Yani.

Nic neresi. :kork1:

Çevrimdışı can_kozlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;348107

Zoruma değil tuhafıma gitti sadece. Bu kadar şiddetle alman düşmalığı yapan birinin m.benz yazması. Bu ifade de aslında komik "zoruna mı gitti" neden zoruma gitsinki? sadece sizmi yazabiliyorsunuz m.benz diye yada m.benz sizin malınızmı ki birilerinin zoruna gitsin.

Çevrimdışı can_kozlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: masser45;348108
Almanlar eğer bir çıkarı olmasa (diğer tüm Avrupa milletleri gibi) günahını kimseye vermez ve asla yardım etmez.

Aslında haklısınız ama bu genellemeyi avrupa ile sınırlandırmak yetersiz kalır. Bu önerme hemen her millet için geçerlidir. Almanlara sempati yada korelilere antipati duyduğum falan yoktur, sadece bazı tarihi gerçekleri yazdım ben. bugun T.C. bağımsız bir devlet olarak kurtuluş savaşından çıktı ise bunda almanların büyük rolü vardır. tabii olarak menfaatleri doğrultusunda milletler hareket eder. koreliler bilmem ne maçında türk bayrağı açmış falan bunlar bizi koreliler hakkında bilgi sahibi yapmazlar, ayrıca şunuda belirtetim ki türkiyede faaliyet gösteren misyonerlerin (hıristiyan misyonerler) %80'i g.koreden gelmiştir. ilk yazıda da dediğim gibi 5 milyon türk g.koreye bir gitsin bakalım nolacak neler yaşanacak? biz 4500 askerle koreye gidip koreli öldürüp koreliler tarafından öldürüldük. bide kuzey kureye sorun bakalım türkleri ne diyecekler size sonuçta onlarda sizin tabirinizle delikanlı milletin mensupları yani aynı kandan...
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2012, 15:33:37 Gönderen: can_kozlu »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hımmm iyice siyasî işlere doğru kaymaya başlamış konu.

masser45

• Ziyaretçi
Kuzey Kore'yle ilgili bilgim yok ama iş için G. Kore'ye giden çalışanlardan duyduğumuz kadarıyla Türk olduklarını söylediklerinde kaldıkları otel para bile almak istememiş. Son derece saygı görmüşler ve sevilmişler. Her ülke illa ki menfaatleri doğrultusunda hareket eder ama G. Kore Almanya'dan daha güvenilir bir memleket bana göre.

Araba konusuna gelince de VW'yi falan Alman malı görenlere ben zaten gülüyorum. En basiti Jetta Almanya hariç heryerde üretiliyor. Almanya'da üretilmeyen bir şey Alman malı nasıl oluyor o da ayrı mevzu.

Çevrimdışı KA®ANLIK

• ST Manager
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.techopel.com
Alıntı yapılan: masser45;348127

Araba konusuna gelince de VW'yi falan Alman malı görenlere ben zaten gülüyorum. En basiti Jetta Almanya hariç heryerde üretiliyor. Almanya'da üretilmeyen bir şey Alman malı nasıl oluyor o da ayrı mevzu.

elma ile armutu karistirmamak lazim.
Apple, sony, philips vs... Bunlarin hepsi urunlerini cinde uretiyor.
Sizin mantiginizla bakar isek dunyanin %90 i cin mali (:
Ama kazin ayagi oyle degil,

Markalar tum dizaynlarini, tum kullanilan parcalarin muhendisligini ve cogunun da uretimini kendi ulkelerinde yaparlar.

Cinde sadece birlestirme yani agir iscilikler yapiliyor. Bu markanin cin mali oldugu anlamina gelmez...

masser45

• Ziyaretçi
Elma ile armut falan değil gerçekler. Made in Germany demek bu araç Almanya'da üretilmiştir demek. Burada alman malı diye övülen araçların üretimi brezilyada meksikada çinde vs. Almanya'da üretilmediğine göre alman malı değil gayet basit yani meyve sebze değil.

Ayrıca %90 Çin malı olabilir benim bindiğim araç Sindelfingen Germany üretimi. Sanırım %10'luk dilimdeyim, herkesi beklerim. :)
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2012, 17:24:58 Gönderen: masser45 »

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: can_kozlu;348079
Ya bide şunlarıda yazmasam içimde kalırdı. Almanya ile biz cihan harbinde beraber savaştık, kutuluş savaşında TÜRK'lere sayılamayacak kadar çok faydaları olmuştur hem lojistik hemde maddi anlamda, hatta kurtuluş savaşı sonrası Başkentte, İstanbulda opera binaları, okullar, hastahaneler, müeseseler yaptırmışlardır. Koreye gelince bunlar kendi aralarında (kuzey-güney) savaşırken sırf natoya girebilelim diye bizim ülkemiz güney korenin yanıda yer alıp savaşmış ( kuzey kore ile ne derdimiz varsa sanki ) ve binlerce B E D A V A D A N şehit vermiştir. Kahraman ! türk askeri olmasa idi hapı yutardık cihetinden açıklamalar hem g.kore hemde natodan gelmiştir. Almaya türk ekonomisinin zaaf gösterdiği yıllarda hazır sanayi devrimi de yapmışken binlerce türk insanına ekmek vermiştir. bu almancılar sayesinde ekonomi bir nebze olsun rahatlamıştır. daha sonraları bizim insanlarımızı  köle gibi kullanıyorlar lafları çıksa dahi dağhaki çobanımızı mersedes sahibi yapıp kendi memleketlerinde hayal bile edemiyecekleri maddi imkan ve sosyal haklar sunmuştur. Şimdi şu çok makbul kareye 5 milyon anadolu evladını bi gönderin orada yıllarca yaşasınlar bakalım koreliler hala türkleri çok seviyoruz diyeceklermi..! ben bu konuda dahada çok yazarım kaşıyan olursa tabi :)

bu arada müslüman mahallesinde salyangoz satılması yanlış, insanlık sanayi ve teknoloji tarihinin en kral arabasını yani SKODA'yı almanlar yapmış bende biniyorum arkadaş...
Almanlar 1. dünya savaşı öncesinde hiçbir menfatleri olmadan yaklaşmadılar, direk sömürge mantıgıyla yaklaştılar, o dönem diğer devletler gibi, o yaptıklarını söylediğiniz binaların karşılığını fazlasıyla sanayileri için gerekli hammaddeyi alıp gittiler.
Almanların hem 1. hem de 2. dünya savaşından önce ve sırasındaki amacı İngiltere'nin sömğrgelerini ele geçirmek ve İngiliz İmparatorluğunu yıkmak olmuştur. Bu emellerine ulaşmak içşn 1. dünya savaşında müttefik olarak 2. dünya savaşında ise Rusya üzerinden geçerek yapmayı planlamışlardır ama ikiside başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
İşçi mevzusuna gelince bizden ziyade onlar buna mecbuurdur ki bütün dünyadan üretim için işçi talebinde bulunmuşlardır nitekim savaş sonrası üretken erkek nüfus kalmamıştır. Yani yine kendi menfaatleri için.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: masser45;348159
Elma ile armut falan değil gerçekler. Made in Germany demek bu araç Almanya'da üretilmiştir demek. Burada alman malı diye övülen araçların üretimi brezilyada meksikada çinde vs. Almanya'da üretilmediğine göre alman malı değil gayet basit yani meyve sebze değil.

Dayanamadım bende giriyorum konuya :D arkadaşım senin yürüttüğün mantık üzerinden gidersek otomobil dünyası karışır :) mesela renault un megan 2 kasası bursa üretimidir ama şimdi türk malıdır diyemiyoruz dimi fransız malı diyoruz.sonra hyundai nin bi çok modeli de burda üretiliyo ve biz bunlarada türk malı diyemiyoruz güney kore diyoruz asya diyoruz kimileride direk çin arabası diyo :) bütün markalarda bu böyle opel belçikada üretim yaptı chevrolet korede yaptı mercedes bile otobüslerini bursada ürettirmişti(bunu yanlış hatırlıyo olabilir.) günümüz koşullarında bu böyle.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;348163
Dayanamadım bende giriyorum konuya :D arkadaşım senin yürüttüğün mantık üzerinden gidersek otomobil dünyası karışır :) mesela renault un megan 2 kasası bursa üretimidir ama şimdi türk malıdır diyemiyoruz dimi fransız malı diyoruz.sonra hyundai nin bi çok modeli de burda üretiliyo ve biz bunlarada türk malı diyemiyoruz güney kore diyoruz asya diyoruz kimileride direk çin arabası diyo :) bütün markalarda bu böyle opel belçikada üretim yaptı chevrolet korede yaptı mercedes bile otobüslerini bursada ürettirmişti(bunu yanlış hatırlıyo olabilir.) günümüz koşullarında bu böyle.

Hyundainin Sadece Şu Anda İ20 Troy Modeli Assanda Üretiliyor.
Şu Zamana Kadar Accent Lerin Hepsi ( Blue Hariç ) , Starex ,H100 Ve Matrix Türkiyede Üretildi.(Daha Üretimleri Yok) Yani Bir Çok Modeli Burada Üretilmiyor :) Ve Parçaların Motor Ve Elektronik Kısmı Hariç Hepsi Yerli Parçadır. Radyatörü Farı Kaportası Camı Aklınıza Gelecek Herşeyi Yerlidir. Biz Bu Araçlarada Yerli Demekten Çekinmiyoruz Bilmeyenler Kore Diyor Ama Biz Yerli Diyoruz

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arjantin= Otobüs, kamyonlar ve Sprinter vanlar. "Almanya dışındaki ilk üretim yapılan yer."
Avusturya=G-Class
Bosna-Hersek
Brezilya=Kamyonlar, Otobüsler ve C-Class araçlarının üretimi yapılmaktadır. Kuruluşu 1956'dır. Ayrıca 1999-2005 yılları arasında A-Class (W168)üretimi de yapılmıştır.
Kanada
Mısır=Egyptian German Automotive Company(Mısır alman otomotiv şirketi) ile.
Macaristan=(Mercedes-Benz A-Sınıfı A ve B-Sınıfı modellerinin yeni nesillerinin üretimi yapılacağı bir fabrikanın açılacağı duyurusu 18 Haziran 2008'de yapılmıştır.)
Hindistan
Endonezya
İran (2010'dan bu yana üretim yoktur.)
Malezya
Meksika=Mercedes Benz de Mexico Mercedes'in gerek geliriyle gerek çalışan sayısıyla en büyük yabancı şubesidir.Latin Amerika ve Kuzey Amerika pazarının büyük çoğunluğunu elinde bulundurur.
Nijerya= (buses, trucks, utility motors and the Sprinter van)
Filipinler
Rusya=E-Sınıfı
İspanya
Güney Afrika
Güney Kore = Mercedes-Benz Musso ve MB100 modellerinin üretimi SsangYong Araç şirketi tarafından yapılmaktadır.
Tailand  = C, E ve S sınıfı araçların montajı Thonburi Grup tarafından yapılmaktadır.
Türkiye

Birleşik krallık(İngiltere)=SLR spor arabaları, ingilterede Woking'de bulunan McLaren Teknologji Merkezi'nde üretilmektedir. Brackley, Northamptonshire, Mercedes Grand Prix fabrikasına ev sahipliği yapar, ve Brixworth, Northamptonshire ise Mercedes-Benz HighPerformanceEngines(mercedes yüksek performans motorları)'in bulunduğu yerdir.

Birleşik devletler Mercedes-Benz M-Sınıfı Sport aracı, R-sınıfı Sport Tourer, ve tam boyutlu GL-Class Lüks Sport araçlarının tamamı, Tuscaloosa, Alabama yakınlarında olan Mercedes-Benz üretim tesislerinde üretilir.
Vietnam yolcu ve ticari araçları üretilir.Kuruluşu 1995'tir.

Mercedes'in üretim, fabrika v.s olan yerleri ve detayları. Allah aşkına neyden bahsediyorsunuz ya.

http://www.mercedes-benz.com.ar/content/argentina/mpc/mpc_argentina_website/es/home_mpc/passengercars.flash.skipintro.html
http://www.daimlerchrysler.com.br/empresa/informacoes_corporativas/frminfcorpbrasil.htm
http://www.daimler.com/dccom/0-5-8792-1-1207457-1-0-0-0-0-0-91-7155-0-0-0-0-0-0-0.html
http://www.nytimes.com/2008/06/19/business/worldbusiness/19fobriefs-DAIMLERSELEC_BRF.html?_r=1&emc=eta1
http://www.mercedes-benz.co.in/content/india/mpc/mpc_india_website/enng/home_mpc/passengercars.html
http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/8619762.stm
http://www.southafrica.info/business/economy/sectors/automotive-overview.htm
http://mbusi.com/pages/products_home.asp
http://www.mercedes-benz.com.vn/content/vietnam/mpc/mpc_vietnam_website/enng/home_mpc/passengercars/home/passengercars_world/About_the_company_Mercedes-Benz.0001.html

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatta Ben Renolarında Bazı Araçlarını Yerli Görüyorum Ama O Fluence Ve Latitude Modeli Kore Üretimiydi Zaten O Araçlar Reno Bile Değil , Reno İle Ortak Olan Güney Koreli Samsungun Araçları , Sm3,Sm5,Sm7.

Keşke Direk Yerli Markamız Olsada Başkalarının Malını Yerli Olarak Görmesek :(