škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden küçümseniyor???

çrm19 · 194 · 46956

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizim ülkemizin 2.elde garip ama katı bir yaklaşımı var ve yeni gelen nesilin birçoğunun fikrini değiştirtebilecek kadarda tutucu fikirler hakim piyasada.Mesela renault markasını her platformda kötüleyen forumlarda yerden yere vuranların sayısı belki çok fazla ama iş satın almaya geldiğinde pazarın tek lideri konumunda senelerdir açık ara farkla satış yapıyor.Şimdi milletimizin tercihlerine bakmakta fayda var sıfır satışı iyi olan markanın 2.elide iyi olan markalar oldugu aşikar,servis sorunu olmayan bir markada olması lazım ayrıca yaygın olmasıda avantaj,marka imajınında kötü olmaması lazım.Mesela belki proton çok iyi bir araç bile üretse türkiyede külliyen araç satamaz çünkü marka geçmişi bunun önünde engel teşkil ediyor.Yada mazda kötü bir araçmı hayır ama bu servis ağıyla ve bu distrübütörle markanın türkiye imajı çok düşük.Skodanında eskiden ladayla aynı sınıfı paylaştıgı piyasada o kalite ve sınıfta oldugu milletin aklına kazınndığından olsa gerek marka imajı birazcık düşük kalabiliyor.Mesela fransaya daha önce birkaç kez gitme fırsatım oldu türkiyede fransız araçları içinde renault tutulan bir markadır kötüsünü bile havada kapıyorlar(örn.clio) ama fransada citroen markası onların prestijli markası ve devlet başkanları dahi citroen marka araçlara biniyor.Ama ülkemizde herşey eskiden yerleştiği şekliyle kalmış marka imajı konusunda.Ve hala araçları milliyetlerine göre değerlendirenleri gördükçe malesefki şaşırıyorum.Bir zamanlar japon araçlarına yapılan negatif ayrımcılık 30senede kayboldu şimdi aynısını kore araçlarına yapıyolar sanırım 30senede onu duyarız.Gelelim sağlamlık konusuna bu konuda yok şu teneke vs. muhabbeti yapılmasın bu işi yapan ciddi kurumlar var ve birçoğumuzun zor bela aldığı araçların onlarcasını bu uğurda test için harcıyorlar youtube da,euro ncap ın sitesinde hepsi mevcut kim bunlardan öte test yapabiliyorsa illaki konusacaksa o zaman konussun.Bir markanın güvenliği sözkonusuysa kulaktan dolma,yahut halk arasındaki şehir efsanesi olmuş bilgilere bakarak hareket edecek değiliz ;özelliklede teknolojinin bu çağında...saygılar
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 23:37:19 Gönderen: kaantan »

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araç alırken fiyat/performans önemli diye düşünüyorum.
performansdan kastım yakıt tüketimi, güvenlik donanımı, konfor vs.
babama dizel araç alırken kriterlerimize göre en uygun fiyat astra classic III'de idi, onu aldık.
ben alırken baktım en uygun fiyata iki seçenek var. biri fabia diğeri micra. micra'daki 6 hava yastığı, esp ve yakıt tüketimi kendisini seçmeme neden oldu. fabia ise micra'ya göre sürüş keyfi ve konforu bariz şekilde önde idi. yani ihtiyaçlarımızı hangi araç en uygun fiyata veriyorsa tercihimiz o yönde şekilleniyor. gerisi de çok önemli değil benim için.
ha, micra bayan arabası diyorlar birde, ona da alıştım artık=)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;328142
...Bumu Şimdi Teneke
Tenekeyi parlatmışlar, gene de ah vatanım demiş.:huh:

Ulan gerilimden HDD karıştı ya!:rm:

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buna benzer gerilmiş birçok konu var forumda.

Birisi bir marka hakkında alaycı konuştuğunda ipler kopuyor.

Teknik veriler ve güvenlik haricinde araçların tasarımı ile bile alay ettiğimiz oluyor. Şu aracın tasarımı iğrenç demek yerine şu aracıın tasarımını hiç beğenmiyorum demek çok farklı algılanır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar her markanın kendi kullanıcısı var. Herkes bildiği ve alıştığı arabaya binmeyi tercih ediyor. Bende şu an skodaya alıştım yeni model alacağım zaman sadece skodaya bakacağım buda benim alışkanlığım oldu.

Yalnız gerçekten piyasada önyargı var. 2000 model glx octavia var bende.

Geçenlerde biri bana senin arabada ALBEA motoru varmış dedi ! dondum kaldım. Varın siz düşünün gerisini :) biz kullanıyoruz ve gayet memnunuz inşallah önyargısı bulunan insanlarda tecrübe etme şansı bulur.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Albea motoru mu yok artık, cehaletinde bu kadarı, biraz önce adamın biri altı üstü chevrolet aldın, 30 bin verdin dedi.

masser45

• Ziyaretçi
Ülkemizde metrekare başına düşen otomobil profesörü sayısında artış var yine.

Hyundai iyidir, skoda'da iyidir. 2'side Seat'tan iyidir.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya babacan çevir kontağı bas gaza git boşverin o daha iyi bu daha iyi

dunyada ilyon güzel kız var amasen birine aşık oluyosun

arabalarda birbirinden güzel işte dostluk kardeşlik cosmos bitki böcek nebatat yani

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Gece (Allah göstermesin) acile giderken,
çocuğu okula yetiştirirken,
Sabah işe giderken,
Yazın tatile giderken yolda bırakmayan,
Allah korusun bir kaza anında içinden en az zararla çıkartan, bütün arabalar iyidir.
Diğer türlü ikinci eli olmayan, konforu az olan (güvenlik demiyorum) tipi hoş olmayan v.b olumsuzluklar çok farklı şeylerdir.
Ben 74 model VW' den, 89 model göğüsten çakma 4 vites şahine geçtiğim andaki hissettiğim duygularımı hiç unutmuyorum! Oysa birisi VW , diğeri tofaş (gaz teneksi),
ne dersiniz? haksızmıyım?
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skoda'nın piyasadaki çoğu markadan daha kaliteli araçlar ürettiği bir gerçek...

malesef büyük bir ön yargı hakim. bu araçlara bilen biniyor. aracımın her şeyinden memnunum. bu markadan vazgeçersem yetersiz servis ağı yüzünden vazgeçerim. ya da valideyi ikna edebilirsem 1.2 tsi yeti için skodaya devam derim. :cool:

ben 2010 yılında 24 bin tl ye fabia alırken bir arkadaş aynı fiyata tek hava yastıklı palio 1.4 aldı 0 km. şimdi sorsam size palio mu fabia mı diye.. cevabı bellidir değil mi.. ama pazara çıkardığında arabayı ''sıkota'' bu diye palioya yönelen bir sürü insan olacaktır.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;328432
skoda'nın piyasadaki çoğu markadan daha kaliteli araçlar ürettiği bir gerçek...

malesef büyük bir ön yargı hakim. bu araçlara bilen biniyor. aracımın her şeyinden memnunum. bu markadan vazgeçersem yetersiz servis ağı yüzünden vazgeçerim. ya da valideyi ikna edebilirsem 1.2 tsi yeti için skodaya devam derim. :cool:

ben 2010 yılında 24 bin tl ye fabia alırken bir arkadaş aynı fiyata tek hava yastıklı palio 1.4 aldı 0 km. şimdi sorsam size palio mu fabia mı diye.. cevabı bellidir değil mi.. ama pazara çıkardığında arabayı ''sıkota'' bu diye palioya yönelen bir sürü insan olacaktır.
:++::++::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı çrm19

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yorum yapıp konuya bakan herkese teşşekkürler...
gelin burdan şöyle bir sonuç çıkartalım...
(hiç araban olmayacağına,en kötüsü olsun yeter)
haksızmıyım??

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
otomobil insanı a noktasından b noktasına taşıma için kullanılır bunun dısındaki bütün amaç ve görüşler halkın gerekli gereksiz ön yargılarıdır.

daha önceki aracım şahin s di şuan lagunaya biniyorm. yarın belki imkanlar bmw almayı gösterir belkide 131 şahin alırım yani hiç araba olmamasından bütün 4 tekerli giden araclar iyidir benim gözümde sağlıklı sorunsuz oldukdan sonra :)

ama bazıları var bisikleti yok adamın arabasına laf eder bu araba mı ooo yaramaz ya diye gezinirler en cokda bunlara tutuluyorum :)

bırakın küçümseyenler küçümsesin...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sipartacus;328394
Albea motoru mu yok artık, cehaletinde bu kadarı, biraz önce adamın biri altı üstü chevrolet aldın, 30 bin verdin dedi.
Ben olsam "yanları da Chevrolet" derdim.:kiki:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;328441
Ben olsam "yanları da Chevrolet" derdim.:kiki:
:++::++::++::rock1::haha:şu esprilerine bitiyorum haşmetlüm.reyiz seçim mitinglerine alsa inanın ciddi oy patlaması yapar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ