škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda neden küçümseniyor???

çrm19 · 194 · 48353

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde Benim Yazdıklarımda Bir Tane Yanlış Olan Bişey Varmı Onu Söyleyin. Ben Burada Skoda Dandik VW Dandik Opel , X , Y Dandik Yazmışmıyım. Ama Onu Yazanlar Bana Fanatik Diyenler Asıl Fanatik Sizsiniz.. Adamlar 2 Tane Markayla Dünyanın 4.Firması Oldu Skoda Vw Altında 10 Tane Marka İle 3. Oldu... O Küçümsediginiz Hyundai Elektronikten , Gemisinden , Metro Treninden Tuvalet Kagıdına Klozetine Kadar Üretiyor.. O Kadar Büyük Bir Firma İşte.

Çevrimdışı YGZ96

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuya bak nerelere gelmiş...
Ne bir alman babamın oğlu ne de koreli, beğendiğim arabaya binerim fransızmış almanmış faso fiso... Bana en uygun arabayı seçerim markayı değil...
Şimdi de küçümsenilen skoda aldım.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Küçümsendigi Falanda Yok , Türkiyedeki Forumlardan Değerlendirme Yapılıyor.
 Adam Donanım Haberde Soruyor Riomu Alayım Aveomu Biri Çıkıyor Pat Polo Al.. Polo Nerden Çıktı Adam 2 Araç Soruyor. Rio 41000 Tl Gibi Bir Rakam Aynı Donanımda Polo 50 Küsür Bine Geliyor.. Aradaki Fark Ne V Logosumu ? Bu Araç Uçuyormu ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
analaşıldı bu mevzu epey su götüreceğe benziyor.koreliler kardeşimizdir yaw daha dün kore'ye asker gönderdik biz.olsun o kadar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bu şimdi İ40'mı, Sonata mı, feleğim şaştı ya.

Biri şunun hangi araç olduğunu yazıversin.

İ40 denilmiş galiba, ama önünde Sonata yazıyor,

Karizmayı çizdirecek bu araba bize,

Hay yazmaz olaydım.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elin koreliside derim elin ermeniside bu onların kötü olduğu anlamına gelmez öyle birşey söylemedim. Lüzum yoktu şiir yazmana :) Senin hyundai forumunda burdaki kemikleşmiş üyeler hakkındada yazdıklarını hyundai fanatizmi olarakda algılamıyoruz zaten. Kusurabakmayın.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonata Hocam. İ40 İle Sonata Farklı Araçlar :) Sonata US Spec Bir Araç Ve Bu Son Kasası Avrupada Satılmadı. İ40 İse Eu Spec Bir Araç. Avrupada Satılıyor.. Sizin Gösterdiginizde Büyük İhtimal Amerikada Bir Resimdir :). Aynı Alt Yapıda Araçlar Fakat Kasalarında Vs Farklar Var. Sonatada Dizel Motor Yok. 2.4 200 HP Ve 2.0T 274 HP Motor Var .. İ40 Da İse 1.7 Dizel Motor Var. Benzinli Motoru Hakkında Bilgim Yok. i40 Sedan Ve Wagon Olarak İki Çeşitte. TR Ye Gelecek Olan İ40. Oda 1.7 Motorla Geldigi İçin Ekstra Vergiye Tabi Tutulacak O Yüzden Fiyatı Pek Uygun Olmayacak.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;329388
Elin koreliside derim elin ermeniside bu onların kötü olduğu anlamına gelmez öyle birşey söylemedim. Lüzum yoktu şiir yazmana :) Senin hyundai forumunda burdaki kemikleşmiş üyeler hakkındada yazdıklarını hyundai fanatizmi olarakda algılamıyoruz zaten. Kusurabakmayın.

Üyeler Mi ? Ben Vw Grubu Dışında Arabaların Küçümsendigini Yazdım.. Birisine Karşı Bişey Yazmışım Onlada Özelden Konuştuk , Aramızda Kapattık Bitti..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;329391
Sonata Hocam. İ40 İle Sonata Farklı Araçlar :) Sonata US Spec Bir Araç Ve Bu Son Kasası Avrupada Satılmadı. İ40 İse Eu Spec Bir Araç. Avrupada Satılıyor.. Sizin Gösterdiginizde Büyük İhtimal Amerikada Bir Resimdir :). Aynı Alt Yapıda Araçlar Fakat Kasalarında Vs Farklar Var. Sonatada Dizel Motor Yok. 2.4 200 HP Ve 2.0T 274 HP Motor Var .. İ40 Da İse 1.7 Dizel Motor Var. Benzinli Motoru Hakkında Bilgim Yok. i40 Sedan Ve Wagon Olarak İki Çeşitte. TR Ye Gelecek Olan İ40. Oda 1.7 Motorla Geldigi İçin Ekstra Vergiye Tabi Tutulacak O Yüzden Fiyatı Pek Uygun Olmayacak.

Bilgi için teşekkürler.

Sonata ile i40'ın aynı araç olduğunu zannediyordum, demek ki değil.

Benim beğendiğim araç resimlerini paylaştığım, sizin bahsettiğiniz Amerika versiyonu olan araç.

Doğrusunu söylemem gerekirse altyapıları aynı ve benzer özellikler taşısa da Hyundai İ40'ın iç ve dış tasarımı bana hitap etmiyor, Amerika versiyonu Sonata gelirse ama kesinlikle inceleyeceğim aracı.

Sonatanın mevcut kasasının sağlamlığı ve kullanışlılığını zaten biliyorum, o yüzden tasarım konusuna öncelik veriyorum, gelecek olan araçta belli bir kaliteyi taşıyacaktır zaten.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten Bu Yeni Kasadan Bir Önceki Avatarımdaki NF Kasa Sonata , Hatları İle Tam Amerikan Vari Bir Araçtı :) Yenisi Bunun Kadar Amerikan Vari Değil Ama Avrupalı Hatlardan Daha Sert Duruyor .Otomobile Binmek İstiyorsanız Amerikada Yaşayacaksınız :)

Db1

• Ziyaretçi
En iyi araba benim aldigim araba. Ya da sizin aldiginiz araba.

Simdi dagilin...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;329455
En iyi araba benim aldigim araba. Ya da sizin aldiginiz araba.

Simdi dagilin...
:++::rock1::ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;329391
Sonata Hocam. İ40 İle Sonata Farklı Araçlar :) Sonata US Spec Bir Araç Ve Bu Son Kasası Avrupada Satılmadı. İ40 İse Eu Spec Bir Araç...
US spec ile EU spec arasında uçurum farklar yok sanırım, öyle değil mi?:hmm::blm:

Bu arada Favorit candır.

Konu kilitlenebilir.:hih:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ona Laf Yok Abi :D

Us-Spec- Eu-Spec Araçlarda Aslında Pek Fark Yok Motor Farkı Donanım Farkı Var Ama Bahsettigim Araçlar Farklı 2 Si Ap Ayrı Araç :) Mesela Yeni Velosterin US-Spec Olanı 1.6 T-GDİ 208 HP Ama Eu-Spec Olanın 1.6 T-GDİ 186 Hp Fakat Torku Us-Specden Daha Fazla Avrupalılar Tork İstemiş :D

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle