škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dev gibi cree ledler elimde patladı - w5w

lrfan · 75 · 29327

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;330919
Satıcı linki kolayında ise koyar mısın hocam bi inceleyeyim.

Bazen ışıklarda P ye alıyorum aracı çok uzun sürecek gibiyse, arkadaki arkadaşa D den P ye geçerken anlık bir korku salmayalım :D

Karanın sisler mercekli, ona uygun güzel bir led bulursam alayım.
köksalım p almana gerek yok N de kalsada olur :) ne korkutuyon elın adamlarını:++:

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;330919
Bazen ışıklarda P ye alıyorum aracı çok uzun sürecek gibiyse, arkadaki arkadaşa D den P ye geçerken anlık bir korku salmayalım :D.

D den P ye geçerken geri vites lambası yanmaz  ;) Her ne kadar R'nin üzerinden de geçsen yanmıyor, en azından benim araçta yanmıyor  :) R de durursa yanar, geçerken yanmamalı

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: porschemurat;330985
o kadar kuvvetlimi bunlar yauw şimdi biraz iştahım kabardı 3-5 tane led alıp sağa sola yerleştirip yakasım var.
Bu ledlerle uğraşmak istiyorum ama elektrikden cok anlamıyorum.
Bu ledleri ewde elektrik tesisatına bağlayabilirmiyz.
Sanırım 220w 12w a düşürmek için adaptör gerekiyor.
Birde merak ettiğim 12w bir adaptöre kaç tane led bağlanabilir.
Yoksa her led için ayrı ayrı adaptörmü gerekiyor.

220 volt-12 volt adaptöre,adaptörün gücüne göre istediğiniz kadar led bağlanabilir. Burda önemli olan ledlerin çektiği akımdır. Örneğin metrede 100 ma çeken bir led şerit 500 ma lik adaptör ile 5 metre şeklinde kullanılır.

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;330995
220 volt-12 volt adaptöre,adaptörün gücüne göre istediğiniz kadar led bağlanabilir. Burda önemli olan ledlerin çektiği akımdır. Örneğin metrede 100 ma çeken bir led şerit 500 ma lik adaptör ile 5 metre şeklinde kullanılır.

Teşekür ederim.
İyice heveslendim.
Yapıcam bu ledlerle birşeyler.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;330994
D den P ye geçerken geri vites lambası yanmaz ;) Her ne kadar R'nin üzerinden de geçsen yanmıyor, en azından benim araçta yanmıyor :) R de durursa yanar, geçerken yanmamalı
benım getz de anlık yanıyordu hocam p den d ye alınca belkı hyundaılerde boyledır .

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müşür Tetikleme Yapıyor Yanması Gayet Normal :) Sonuçta Adam Trafikte P Ye Al Demiyor :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 1 aydır ledlerle çok fazla içli dışlı oldum :) Eğer ev dekorasyonu için arıyorsanız E-bayda 5050 (3 chipli) şerit ledler mevcut ve 5 metresi 30 dolar civarı yanılmıyorsam 5 metrede 300 led var bu da bir odaya aydınlatmaya yeter :) Kullanacağınız adaptörde 2A 12V luk bir adaptördür :)

Araba için konuşursak benim tavsiyem iç mekan ve parklar için 5 adet 5050 smd li ürünler bunlarda gayet tatminkar ışık veriyor:) He bu beni kesmez derseniz power ledli ürünler var bunlarında fiyatları 10 ile 35-40 dolar arasında değişiyor :) Şunuda not düşeyim irfan abinin aldığı T10 un verdiği ışık 5 adet 5050 smd li T10 un 2-3 katı civarı alırken bunada dikkat edin :)

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de iç aydınlatmalar, okuma lambaları ve bagaj aydınlatması için güçlü ışık veren ledler almam lazım.

Hangi tip led almam gerektiği ve ebay linklerini veren olursa ziyadesiyle memnun olurum.

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;331001
Son 1 aydır ledlerle çok fazla içli dışlı oldum :) Eğer ev dekorasyonu için arıyorsanız E-bayda 5050 (3 chipli) şerit ledler mevcut ve 5 metresi 30 dolar civarı yanılmıyorsam 5 metrede 300 led var bu da bir odaya aydınlatmaya yeter :) Kullanacağınız adaptörde 2A 12V luk bir adaptördür :)

Araba için konuşursak benim tavsiyem iç mekan ve parklar için 5 adet 5050 smd li ürünler bunlarda gayet tatminkar ışık veriyor:) He bu beni kesmez derseniz power ledli ürünler var bunlarında fiyatları 10 ile 35-40 dolar arasında değişiyor :) Şunuda not düşeyim irfan abinin aldığı T10 un verdiği ışık 5 adet 5050 smd li T10 un 2-3 katı civarı alırken bunada dikkat edin :)

Yai irfan abideki T10 5 adet 5050 smd den 2-3 katımıdır

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: usedat;330991
köksalım p almana gerek yok N de kalsada olur :) ne korkutuyon elın adamlarını:++:

Alıntı yapılan: lrfan;330994
D den P ye geçerken geri vites lambası yanmaz  ;) Her ne kadar R'nin üzerinden de geçsen yanmıyor, en azından benim araçta yanmıyor  :) R de durursa yanar, geçerken yanmamalı

Alıntı yapılan: usedat;330997
benım getz de anlık yanıyordu hocam p den d ye alınca belkı hyundaılerde boyledır .

Alıntı yapılan: kaptan52;331000
Müşür Tetikleme Yapıyor Yanması Gayet Normal :) Sonuçta Adam Trafikte P Ye Al Demiyor :D

Aynen yanıyor geçiş esnasında(garajın karanlığında kolayca farkediliyor) bi an maganda stayla düşündüm :D

Bu arada mutfak tezgahı ve holdeki lambaların etrafında şerit led var bende. zamanında ucuz bi 12 volt çevirici almıştım ama led uzayınca yetmiyor. amper hesabını iyi yapıp almak lazım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;331020
Benim de iç aydınlatmalar, okuma lambaları ve bagaj aydınlatması için güçlü ışık veren ledler almam lazım.

Hangi tip led almam gerektiği ve ebay linklerini veren olursa ziyadesiyle memnun olurum.

İÇ kısımda SMD ledler lokal aydınlatma sağlıyor, ek olarak çok hafif de olsa yanık kalıyorlar aracı stop etsen bile, o yüzden orijinal olanlar iyi bence. En azından ucuz olanlardan alıp dene (sanayide bile bulursun, 2-3 TL çifti), fikrin olur. Okuma lambaları dipsiz ampul, w5w dir kodu.

Alıntı yapılan: porschemurat;331021

Cree denen ledler SMD'leri feci döver ışık gücü bakımından, keza ömür açısından da.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;331022
Aynen yanıyor geçiş esnasında(garajın karanlığında kolayca farkediliyor) bi an maganda stayla düşündüm :D

Bu arada mutfak tezgahı ve holdeki lambaların etrafında şerit led var bende. zamanında ucuz bi 12 volt çevirici almıştım ama led uzayınca yetmiyor. amper hesabını iyi yapıp almak lazım

R'ye alınca 0.5 saniye sonra yanıyor geri lambası, herhalde P'ye geçerken yanmasın diye yapmışlar (zira park sensörü devreye girer, gerekksiz bipleme olur falan, bebek uyanır  :D), stopları apartmanın camından görüyorum arkada, lamba-sinyal kontrolü falan yaparım bazen oraya bakarak :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: porschemurat;331021

Aynen smd nin gücü daha düşük irfan abinin kullandıkları power led olduğundan daha güçlüler :)

Bunlar smd

Bu da power led

Mesela şerit ledler smd dir power ledler ise sık kullanılmaz smd ye göre daha masraflıdır :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru ya, çifti olduğuna göre daha hesaplıya gelir...
o durumda tek renk olur ve uzaktan kumanda olmaz...
şimdi düşünüp bir karar vermem lazım.