škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia abiante 1.4 tüp taktırılmalımı?

aybar58 · 36 · 10520

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba degerli dostlar malum benzin zammına artık can dayanmaz hale geldi :kvg: arabama tüp taktırayım mı taktırmayayım mı kararsızım bu konuda görüşlerinizi söylerseniz sevinirim ...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Km geçiyorsanız taktırın, ama yılda 10 bini bulmazsa bence değmez.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sedat kardeşim yıllık ne kadar km yapıyorsunuz,ayrıca aracınız ş.i ve karma ne yakıyor bunlar önemli sorular.
Eğer yıllık 10 bin km aşıyorsanız ve 35 krş dan fazla yakıyorsa taktırın.Değilse 6-7-8 bin km yapıyorda 30-35 krş yakıyorsa bence değmez.Külfetine değmez.Kar-zarar hesabı,amorti hesabını,düzen tutup tutmama sorunu bunları hesaplayın ona göre karar verin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG olunca insan daha rahat geziyor.Depo daha ucuza doluyor.psikolojik etkisi mükemmel :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;331243
LPG olunca insan daha rahat geziyor.Depo daha ucuza doluyor.:)

Daha rahat gezince daha çok alışveriş, daha çok dışarıda yemek faslı, daha çok ıvır zıvır,
Alıntı yapılan: mygokhan;331243
psikolojik etkisi mükemmel :)

Bence de psikolojik.

Senede ortalama 15.000 km. yol yapıyorum. Aylık (tatil hariç) yakıt masrafım 200-250 TL.

Hala benzinli araç almaya devam ediyorum.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1996 reno19 1.4RN.....senede 5-6 bin yapiyorum...hala benzindeyim:)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Son zamlarla birlikte Lpg de sağlayabiliceğiniz tasarruf oranı maksimum 30-35% oldu,eskiden 40-45% di bu oran.. Yinede 35% iyi bir rakam sayılır.

Yani ayda 200 Tl benzin masrafı olan biri LPG takar ise bu masraf 130 TL ye kadar düşecektir.

Arabam ne olursa olsun benzinliyse acımam taktırırım,şu devirde benzinli arabaya binmek yürek ister.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 15:31:32 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;331327
Son zamlarla birlikte Lpg de sağlayabiliceğiniz tasarruf oranı maksimum 30-35% oldu,eskiden 40-45% di bu oran.. Yinede 35% iyi bir rakam sayılır.

Yani ayda 200 Tl benzin masrafı olan biri LPG takar ise bu masraf 130 TL ye kadar düşecektir.

Arabam ne olursa olsun benzinliyse acımam taktırırım,şu devirde benzinli arabaya binmek yürek ister.
Alper tamam da mantıklısı şudur;eğer kullanacak olduğu aracın yakıt değerleri az ise ne gerek var.1200tl ye taktıracaksa bile aylık 200tl yakıyorsa benzinde en az 14-16 ayda amortiye geçecek.Ayrıca bakım masrafları,ayrıca her çalışmada benzin kullanacak,tam devirli ve performanslı çalışmama sorunu falan.çok gezenler için bence değer kesnlikle ama yinede kar zarar hesabını yapmalıdır.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen gün renkoto izmire aracımı bakıma bıraktım ve lpg mevzuunu sordum nerde takalım diye. brc ile olan anlaşmanın feshedildiğini, söyledi ve garantiyi bozar dedi servis çalışanı. alırken böyle bir sorun yoktu. morilim bozuldu açıkcası. aralıgı beklicem ben de tüp taktırmak için garanti bitmesini yani. türkiyede skoda, satıştan sonra pek ilgilenmiyor sanki kullanıcılarıyla. üzücü bir durum.

Çevrimdışı daltin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben dün telefonla Ankara'da servisi arayıp sorduğumdagaranti kapsamından çıkmadığını anlaşmanın devam ettiğini söyledi fiyat teklifi de aldım ancak başka yerde yaptırdım. Yaptırdığım yer Ankara Mocan Otogaz. Aracım 2012 1.4 85HP Optimal Fabia. Dün ve bugün 65 km yol yaptım herhangi bir performans kaybı, çekiş problemi v.b. sıkıntı görmedim. Şu an için gayet memnunum

Çevrimdışı greghile

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim araç fabia II optimal 1.4 benzinli araç şu anda 3000 kmde şehir içinde 1 litre ile 11 kmyi geçemedim zaman zaman 1 litre ile 9 veya 10 kmde yaptığı oluyor ama velhasılı 1 litre 11 kmyi geçemedim sizce bu normalmi yılda 8000 kmyi geçmiyorum lpg takmak mantıklımı
Skoda fabia 1.4 TDİ ambiante 2008 gök mavisi

Çevrimdışı greghile

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: daltin;331643
Ben dün telefonla Ankara'da servisi arayıp sorduğumdagaranti kapsamından çıkmadığını anlaşmanın devam ettiğini söyledi fiyat teklifi de aldım ancak başka yerde yaptırdım. Yaptırdığım yer Ankara Mocan Otogaz. Aracım 2012 1.4 85HP Optimal Fabia. Dün ve bugün 65 km yol yaptım herhangi bir performans kaybı, çekiş problemi v.b. sıkıntı görmedim. Şu an için gayet memnunum

hocam benzindeyken aracınız ne yakıyordu
Skoda fabia 1.4 TDİ ambiante 2008 gök mavisi

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benzine devam edıyorum problemsız olunca kafam daha rahat.daha oncelerde lpg ıle cok ugrastım.yok ayar yok tekleme.yok ısıtma çok bas agrıtıyor.şimdi marsa basıp gidiyorum o kadar kafam rahat.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
açıkcası 10,000 km altı pek mantıklı olmasa da pskolojik olarak lpg setine verdiğin fiyatı düşünmüyorsun gazı doldururken. sanki aracın bi aksesuarı gibi geliyor onun için pskolojik olarak biraz daha rahatlıyor insan gökhan abinin dediği gbi :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Param olsa 1 dk bile düşünmem :) landirenzo'yu çakarım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI