škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti olabilecek en enteresan şekilde test ediliyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun bir panelvan dedi yeti ye.. :)
bir de bu pist yarışı değil bildiğin arazi yarışı olmuş, hiç adil değil ferrari açısından... :)
resmen reklam filmi gibi, ne kadar ödediler bu adama acaba... :)

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla adil veya değil. hız işin esprisi zaten. benim için sağlamlık, kullanışlılık, kalite önemli. tebrikler. zaten üretim videosunda nasıl bir malzeme ile nasıl bir teknoloji ile yapıldığı belli.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 Tsı 4x4 yapsalar olmaz mı, hemen alırız :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;332001
1.2 Tsı 4x4 yapsalar olmaz mı, hemen alırız :)
işte can alıcı noktada bu. arazi aracı diye çıkarılan bir aracın 4x2 olması saçma. ha bunu sadece skoda değil diğer firmalar da yapıyor. 2.0 litre oluncada fiyat uçuyor. yine de araç fiyatına göre fena değil. şehir içinde kullanılacaksa tamamdır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben crossover diye biliyorum, SUV veya arazi aracı olarak çıkmadılar diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı gurhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
top gear dunyanın en prestijli arac testi yapan programıdır ve testleri acaip ilgi toplar.. dun yuce otoda arkadasın biri 3. kez arac alıyordu ve tekrar yeti greenline alıyordu.. neden aynı aracla degistiriyorsun dedigimde guldu ve cok memnunum. daha iyisini bu fiyatlara bulamam dedi. demekki dogruymus

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;332197
Ben crossover diye biliyorum, SUV veya arazi aracı olarak çıkmadılar diye hatırlıyorum.
valla haklı olabilirsiniz. ben detaylı olarak bilmiyorum. bu araç octavia şasesi üzerine yapılmışsa suv a özenmiş şehir içi arazi aracı (ne demekse bende anlamadım söylediğimden:++:) yani crossover diyebiliriz. o zamanda 4x4 e gerek yok zaten. ama ben dacianın dusterini kullandım hakikaten suv performansındaydı. şaşırdım vallahi bir deneyin.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adamlar neler yapmış dondurma testi süperdi :D
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;332170
işte can alıcı noktada bu. arazi aracı diye çıkarılan bir aracın 4x2 olması saçma. ha bunu sadece skoda değil diğer firmalar da yapıyor. 2.0 litre oluncada fiyat uçuyor. yine de araç fiyatına göre fena değil. şehir içinde kullanılacaksa tamamdır.

Yeti arazi aracı değildir. Bunun yanında Bmw x5,freelander,honda crv, rav4 ve türevi aklınıza gelebilecek benzer araçların hiç birisi arazi aracı değildir,  Bunlara arazi aracı muamelesi yaparsanız hezimete uğrarsınız. 2.0 motor yada aracın dört çeker olmasıda onu arazi aracı yapamayacaktır. Bunlara Spor Aktivite Aracı (Spor Utility Vehicle - SUV ) denilmektedir. (Arazi aracına örnek ise; unimog) 2.0 captiva veya audi q7 ile off road yapmaya kalkarsanız aracın arıza lambalarının çoğu yanacak, ciddi masraflar açılacaktır.

Suv ile arazi permormansı elde edilemez fakat yerden yüksek olması sayesinde bozuk yol koşullarında aracın dibinin yere vurulması, hasara uğraması riski daha aza indirgenir. 1.2 tsı motora sahip olan yetinin, 175 nm torku ile hafif arazi koşullarında ihtiyaca ciddi anlamda cevap verebildiği tecrübe ile sabittir. Suvun 4X2 değilde 4X4 olması uygun lastikler ile aşırı olmayan karda-çamurda avantajlı olmasını sağlar . Aslında yanlış olan suv-crossover lar değildir. Yanlış olan arazi aracı olamayacak (istisna bir kaç model hariç) 2.0-3.0 araçlardır. Havayı daha fazla kirletir, daha fazla vergi ödetir, daha fazla yakıt tüketir ama arazi aracı değildir. Zannediyorum honda hrv ile başlayan, nissan qq ve benzeri modeller ile son yıllarda yükselen suv-crossover adlı ara model, şehir insanının ihtiyacına daha uygundur.
Yeti kaliteli ve sağlam bir araç. Vario flex koltuk sistemi sedan bir otomobilde asla elde edemeyeceğiniz çok ciddi bir bagaj hacmi yaratıyor. Şahsi düşüncem (bir çok otomobil test siteside aynı fikirdedir) orta sınıf suv araçlar içerisinde en başarılı olan araç yetidir.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bana kalırsa yeti suv bile değil. yeni tabiri ile iyi kaliteli ucuz bir crossover.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu Araca Suv Demek Bile Yanlış , Sw Aracın Azcık Yükseltilmişi.. O Zaman Dacia Sandero Stepway İle Kia Soul Vs Araçlarada Suv Diyelim.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;332613
Bu Araca Suv Demek Bile Yanlış , Sw Aracın Azcık Yükseltilmişi.. O Zaman Dacia Sandero Stepway İle Kia Soul Vs Araçlarada Suv Diyelim.
aynen katılıyorum. yanlışım varsa düzentin ama bildiğim kadarı ile şase octavia şasesi.