škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

baskı balata

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar son günlerde kafama takılan bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum bir arkadaşımda 2004 model focus var 20 bin kmde aracın baskı balatasını degiştirdi bu km baskı balata degiştirmek için çok az geldi bana fakat araç boş devir almaya başlamıştı.octiler için baskı balatanın ömrü yaklaşık olarak kaç kmdir veya ne zaman degiştirilmelidir bu konuda bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlar bizlerle paylaşırsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fabrikasyon sorun yoksa ve doğru kullanılıyorsa kolay kolay baskı balata derdi olmaz. Km vermek zor, kullanım tarzı ve yeri (Ş. içi veya dışı oranı önemli tabi) belirler, 100 bini devirir bence

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı kullanan kişiden tutunda bulunduğu trafiğe kadar bu durumu etkileyen faktörler var. Tahminen 80-90 bin çok rahat gider diye biliyorum :)

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Acemide olsa balatayi 20 binde bitirmek zor, bence fabrikasyon hata var.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim eşimin önceki aracı 2007 Focus'tu. 95.000'de bitti. Şimdiki aracı fluence, 24.000 km. Ye kadar 2 defa yedi. Ama adamlar kullanıcı hatası deyip çıkıyor işin içinden.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 90-100 bin civarı diye düşünüyodum bir baskı balatanın ömrünün fakat degiştireli 1 sene olmuş ve daha 20 bin km yol yapmış bir baskı balatanın halini görünce ister istemez biraz tedirgin oldum. :)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 model dizel focus cmax baskı balatasını 120.000 de değiştirdim artık kaçırma yapıyordu.
200.000 km de giden de var.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı isosa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sıfır araçlarda yeni alındığı tarihlerde otomobil markaları bu sorunu ücretsiz çözüyor ancak baskı balatası sorunu nerede olursa olsun % 99 kullanıcı hatası denilip çıkılıyor işin içinden, teknik olarak evet kullanıcı özellikle dik bir yokuşta rahatlıkla aracın balatalarını tüketebilir acemi sürücülerde, sürekli ayağı debriyajda olan, şehir içi trafikte ani kalkma, uzun süre debriyaj pedalına basılı tutma, dik yokuşta yüklü gazla uzun süre debriyajta tutup aracı kaldırma gibi ama 200.000 km den daha fazla ömürlü olanı da duymadım.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2001 megane 1, 300.000 km de ilk sahibinden satıldı ve daha fabrikanın taktığı balata üzerindeydi...

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;331513
bende 90-100 bin civarı diye düşünüyodum bir baskı balatanın ömrünün fakat degiştireli 1 sene olmuş ve daha 20 bin km yol yapmış bir baskı balatanın halini görünce ister istemez biraz tedirgin oldum. :)

Yetkili serviste mi değiştirildi?

Çevrimdışı 06smmm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hyundai accent era dizel arcım vardı 58000km mecburiyetten değiştirdim.bilyeyi dagıtmıştı. ctröen c5 dizel aracımınkinide 80000km.degiştirdim şuan 2009 a5 elegans octavıa kulanıyorum 71500km de ilk sahibinden aldım bakalım nezaman degiştirecez bunu:)))

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;331534
Yetkili serviste mi değiştirildi?

yok sanayide baskı balata değişimi yapan özel bir serviste degiştirilmişti gene aynı yerde degişti

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanılan balata muhtemelen yan sanayi :) ve orjinali ile aynı kalitede değil.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;331931
Kullanılan balata muhtemelen yan sanayi :) ve orjinali ile aynı kalitede değil.

orjinal parça taktıklarını söylüyorlar ama tam olarak orjinal değil demekki  yetkili servis baska balata değişimine 1.400 lira istiyo ama özel servis 400 liraya değiştirdi. :)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;331936
orjinal parça taktıklarını söylüyorlar ama tam olarak orjinal değil demekki  yetkili servis baska balata değişimine 1.400 lira istiyo ama özel servis 400 liraya değiştirdi. :)
Çok kalitesiz bir parça takmış olma ihtimalleri yüksek diye düşünüyorum