škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bende stopları kızarttım :) Güncellendi!

Ziyaretçi · 108 · 40256

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: s.alkan;27340

not:2 hocam bu şöbyetleri keşke daha önce görseydik belki aklımıza gelirdide sana( borcumuz olan) tatlı ısmarlardık real'le

:kiki: :kiki: :kiki: :kiki:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;27346
:kiki: :kiki: :kiki: :kiki:

:kiki::kiki::kiki::kiki: anlayan anladı

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bugün stopların boyasını hafifce zımparaladım, bi güzelde vernikledim. eski görüntüsünden daha güzel oldu. ama istediğim parlaklık ve şeffaflığı yakalayamadım.

örneğin diğer kırmızı taraflarda ampul yuvaları net gözüküyor ama boyadığım yerde daha sınırlı. yani eş bi görüntü olmadı.

biraz apaçi işiydi anlıyacağınız, karartacak olsak her yere eşit yaparız olur, ama diğer türlü her yerde eş kırmızılık olmuyooooor...

iptal ediverdim. :D

bkz. aşağıda diğer orijinal kırmızı yerler gibi ampuller gözükmüyor, birazda mat. zımparalayıp vernikledim çok daha güzel oldu ama dediğim gibi boyanın kendisi yeteri kadar parlak ve şeffaf gelmedi bana.

ben böyle bir şey istiyorum. hem daha orijinal duruyor hemde içi gözüküyor diğer taraflar gibi. folyo işine girecem peşini bırakmak yok devam, kızaracak o stoplar kaçarı yok :D

tabi bizde tecrübe kazanıyoruz :lol:

şimdi bu halde yatıyolar :D

boyayıp geri dönmekten korkanlara diyim, aha dönüşü :D

« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2009, 23:43:32 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
la madem öyle tamamen niye boyamadın üstüne son kat? :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
dahada matlaşır diye :D

ne bilim abi ya benim içime sinmedi kırmızı kırmızı yaldır yaldır parlamıyor boya atınca :)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bide banada boya aldırdınız...   benimkide aynı olur... :confused: hakan hangi tinerle çıkardın...?

erhan komple boya atsak sıkıntı olurmu acaba...?
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başkanım sorun olmaz da bence dediğimi yap. 1 - 2 tur kırmızıyı at sonra sök komple at. Ton farkını en aza indirgemiş olursun. Sonra çak cilayı parlamazsa hakan ne yapacağını söyler sana :D

Yok yapamayacağım arkadaş bu işi dersen buluşma işi de olur da yusuf da beni (bizi) alırsa 2 dk ya gömeriz ;)
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2009, 00:54:38 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;27405
Başkanım sorun olmaz da bence dediğimi yap. 1 - 2 tur kırmızıyı at sonra sök komple at. Ton farkını en aza indirgemiş olursun. Sonra çak cilayı parlamazsa hakan ne yapacağını söyler sana :D

kademedeki boyacı yapacak... boya geldi... adamı büroya getirip bu konuyu ve yusufun boyamayı gösterdim... hallederiz dedi...

anladığım önce beyaz yere 1-2 kat boya. sonra komple boya... üstüne cila... parlamazsa hakanmı sölicek nasıl parlicanı...:kiki:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi sen komutanımın dediğini yap.

önce beyaz yerleri benim gibi boya. ondan sonra kurusun bi ton kendini sabitlesin. tabi bu ton yakınlığını boyarken maximum tutturmaya çalış.

sonra maskeleri sök, hafifçe uzaktan uzaktan eşit dağıtacak şekilde %100 örtüşme ile boya.

kurusun, arkasına verniği çak. kötü olmaz ama beni tatmin edemedi yanımda orjinal orjinal yatıyolar, yarın şaşmaza gidecem, sen bana bakma ben raydan çıktım :lol:

ayrıca tinerle sökmedim çok bomba bi yolla çıkardım boyayı.

akıl veren Erhan Komutanım gibi başka bir komutandı, lakin biraz eski bi komutan kadkıdbçvş peder, ısıttırdı, sonra portakal soyar gibi soydurdu :hanz:

komutanlar işi biliyo :)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bakalım hafta içi bi fırsat bulursam hallederim...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
dün apaçı durması sebebi ile iptal ettiğim boyama işlemi yerine stopları folyo ile taçlandırdım kendimce çokda güzel oldu :D

folyoyu aldım bi arkaaş çekiverdi bi pakğhet cigaraya. :lol:  

bide sanayide cam açık turgut eşiliğinde yan oturup çakallanırken aksesuarcıya girdim, ne var ne yok bakındım.

eleman gardeş bu yeni deyip şunları gösterdi :D böle böle her kapı için 4 tanesi 40 TL. 30 a verse alacaktım vermesi :kiki::kiki:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
folyo hoş olmuş... ben bi boyatayım.. olmazsa sileriz....

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Zamanında bende kızartmıştım ancak zamanla güneşi yedikçe matlaştı meret,daha sonra söküp siyah yapmıştım..

« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2009, 23:56:40 Gönderen: Crzyboy »

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boyadan sonra vernik felan atmadan direk makine ile cilayı çaktınmıydı cillop gibi parlardı o stoplar. Benimde ilk boyandığında mat duruyordu stoplar elle attım daha cilayı yinede parlıyor. Makineyi dayayınca daha bi dehşet olur. Beytullah abi sen korkma boya parlatma olayını buluşmada hallederiz :)