škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fenomen'den satılık A5 fsi octi

fenomen · 135 · 11352

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı olsun hocam.c max ortalama 6 litre civarında yakar

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;332750
hayırlısı olsun hocam.c max ortalama 6 litre civarında yakar
özelliklerine baktığımda ş.i 6 lt diyor uzun yolda 4.2 lt diyor ortalaması 5 lt yaksa 20 krş eder diyorum yanlışmıyım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dizelde 20 krş üstü yakmayan araç varmı varsa hangileridir c sınıfı olarak.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şaka olmalı hocam.alırken kılı kırk yarmıştık devir ekonomi devri ama bi lpg  düşün yada fabia dizel
sonuçta karar senin hakkında hayırlısı

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;332765
özelliklerine baktığımda ş.i 6 lt diyor uzun yolda 4.2 lt diyor ortalaması 5 lt yaksa 20 krş eder diyorum yanlışmıyım.
o 4.2 yi düz yolda 70-80 gibi hızlarda görürsün ancak:) ortalaman 5-6 litre olur oda normal

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;332774
şaka olmalı hocam.alırken kılı kırk yarmıştık devir ekonomi devri ama bi lpg düşün yada fabia dizel
sonuçta karar senin hakkında hayırlısı
Yaw arkadaşlar inanın ben o zamanlarda bile yazmışımdır evet ben zaten 5 tl ye kadar normaldir demiştim ve hatta 5.5 tl bandına kadar dayanacağım ama o zamana kadar hem benim octi anca satılır hemde alacak olduğum aracı anca bulurum.Bu alıyorum dediğinde hemen olmuyor ki.

Alıntı yapılan: barbaros61;332800
o 4.2 yi düz yolda 70-80 gibi hızlarda görürsün ancak:) ortalaman 5-6 litre olur oda normal
Bu c-max durumunu ford klube açsam iyi olacak.Değilse pejo 30 düşüneceğim ama octi ile nasıldır konforu.nihayetinde ikiside c sınıfı.cc olanı yok herhalde 307 de.c-max olanlarda vardır gibi geliyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birde istediğim fiyata satamazsam da pahalıda olsa lpg düşüneceğim ama hiçde sıcak bakmıyorum şu lpg işine.Lanet olsun bu hale getirenlere akaryakıtı.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;332811
Yaw arkadaşlar inanın ben o zamanlarda bile yazmışımdır evet ben zaten 5 tl ye kadar normaldir demiştim ve hatta 5.5 tl bandına kadar dayanacağım ama o zamana kadar hem benim octi anca satılır hemde alacak olduğum aracı anca bulurum.Bu alıyorum dediğinde hemen olmuyor ki.

Bu c-max durumunu ford klube açsam iyi olacak.Değilse pejo 30 düşüneceğim ama octi ile nasıldır konforu.nihayetinde ikiside c sınıfı.cc olanı yok herhalde 307 de.c-max olanlarda vardır gibi geliyor.
308 tavsiye ederim daha yeni modeldir istediğiniz özelliklerin fazlası mevcuttur konfor olarak bişey diyemem ama koltukları octiden geniş:)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı satma düşüncenizi bence tekrar gözden geçirin,

Dizel alma düşünceniz var ise tavsiye etmem,

Benim aracım 1.6 TDİ.

Benzin ile dizel arasında biraz fark var, onu da aracı alırken bir kaç milyar fazla öderken veriyorsunuz zaten.

O yüzden dizel alacağım diye kendinizi zorlamayın.

Ama ben ikinci el dizel alacağım, başkası kesmez diyorsanız Commonrail olsun mutlaka, pompa meme ya da eski teknoloji dizel almayın, tavisye etmiyorum, sonra sizi üzebilir.

LPG tercih ettiğim bir yakıt türü değil, o yüzden yorum yapmıyorum.

Size tavsiyem aracınızı yakıt yüzünden satıyorsanız satmayın, kullanmasanız da dursun bir köşede.

Yokluğunda daha iyi anlarsınız önemini.

Ama yok model yükselteceğim ya da farklı bir araba bineceğim diyorsanız ;

O zaman eyvallah.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılda ortalama kac km yapıyorsunuz hocam?*
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;332767
Arkadaşlar dizelde 20 krş üstü yakmayan araç varmı varsa hangileridir c sınıfı olarak.
C sınıfında sanmam ama B de Fabia tdi ...
Artık ben de yavaş yavaş rahatsız olmaya başladım, satmak istemediğim HTP mi değiştirme durumuna bakıyorum.
Bizim sokakta hiç vuruksuz, ilk el 49000 km de 2006 fabia tdi amb var, son 23 diyor sahibi...düşünmüyor değilim ama 23 vermek de pek işime gelmiyor doğrusu...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam dizel cok binen icin iyidir, dizelin ikinci elinide bildiginiz birinden almak, oynanmamıs olması gerek, yoksa cok masraf acabilir,
e sıfırını alsanız, zaten alırken verdiginiz farkı cıkarması icin 100bin km yapmanız gerekiyor, 100 binin üstü dizeli satarkende dizel benzinli arasındaki fiyat farkı yok oluyor,

En iyisi daha az aracı kullanmak, hem bu sekilde benzin zamlarınıda protesto etmis oluruz,:ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;332821
308 tavsiye ederim daha yeni modeldir istediğiniz özelliklerin fazlası mevcuttur konfor olarak bişey diyemem ama koltukları octiden geniş:)
satarsam octinin üstüne ilave yapmak istemiyorum octiden ne çıkarsa o 308 fiyatlarına bakmadım ama octi parasıyla biraz zor gibi.

Alıntı yapılan: Cuneyt;332844
Aracınızı satma düşüncenizi bence tekrar gözden geçirin,

Dizel alma düşünceniz var ise tavsiye etmem,

Benim aracım 1.6 TDİ.

Benzin ile dizel arasında biraz fark var, onu da aracı alırken bir kaç milyar fazla öderken veriyorsunuz zaten.

O yüzden dizel alacağım diye kendinizi zorlamayın.

Ama ben ikinci el dizel alacağım, başkası kesmez diyorsanız Commonrail olsun mutlaka, pompa meme ya da eski teknoloji dizel almayın, tavisye etmiyorum, sonra sizi üzebilir.

LPG tercih ettiğim bir yakıt türü değil, o yüzden yorum yapmıyorum.

Size tavsiyem aracınızı yakıt yüzünden satıyorsanız satmayın, kullanmasanız da dursun bir köşede.

Yokluğunda daha iyi anlarsınız önemini.

Ama yok model yükselteceğim ya da farklı bir araba bineceğim diyorsanız ;

O zaman eyvallah.
lpg yi bende tercih etmiyorum onun için zaten fsi almıştım.ama şu da bir gerçek,dizel alanlardan duyuyorum 15 krş yakıyor,20 krş 22 krş falan onun için cazip geldi bana.en büyük sıkıntım şu olacak alacak olunan dizel aracın nasıl kullanıldığı,zamanında düzgün bakımı yapıldımı bunlar düşündürüyor.Mahallemizden birisi ist.dan clıo almıştı 59 bin km demişti oynanmadıysa 2 defa motor yaptırdı 7 milyar verdi öyle düzen tuttu.Dalyan eski belediye başkanının oğlu meganII aldı 2 defa ikisinde de dizel hemen sattı motorları sorunlu çıktı bunlar beni korkutuyor.Yakıt konusunda bu defa az yakan çok kaçan olsun diyeceğim ama octi'den nasıl ayrılırım bilmem,o benimle ben onunla bütünleştim.

Alıntı yapılan: yasin90;332849
yılda ortalama kac km yapıyorsunuz hocam?*
Yıllık 7 bin km yapmışım önceki aracımla bu octi ile 9 bin km yapmışım.

Alıntı yapılan: hetepe;332859
C sınıfında sanmam ama B de Fabia tdi ...
Artık ben de yavaş yavaş rahatsız olmaya başladım, satmak istemediğim HTP mi değiştirme durumuna bakıyorum.
Bizim sokakta hiç vuruksuz, ilk el 49000 km de 2006 fabia tdi amb var, son 23 diyor sahibi...düşünmüyor değilim ama 23 vermek de pek işime gelmiyor doğrusu...
Gerçekten tadı kaçtı bu akaryakıtın.

Alıntı yapılan: mustisahin;332877
Hocam dizel cok binen icin iyidir, dizelin ikinci elinide bildiginiz birinden almak, oynanmamıs olması gerek, yoksa cok masraf acabilir,
e sıfırını alsanız, zaten alırken verdiginiz farkı cıkarması icin 100bin km yapmanız gerekiyor, 100 binin üstü dizeli satarkende dizel benzinli arasındaki fiyat farkı yok oluyor,

En iyisi daha az aracı kullanmak, hem bu sekilde benzin zamlarınıda protesto etmis oluruz,:ok:
Mustafa aynen dediğine katılıyorum yıllık 7-8 bin km yapıyorum ama bu bile beni kasmaya başladı benzinde.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Muhammet Hocam ne desen haklısın. Ben 15 gün önce clio3 1.5 dci ımı sattım. Biliyorsundur. Kış rakamları ile 5.6 litre tamamı şehiriçi olmak üzere yakıyordum. Sen Denizli şehiriçinde octi nin ne yaktığını kendin de gördün. Şimdi 2010 jazz'ım var. Şehiriçi 6.5-7 arasındayım. bu kadar az yakan bir benzinli araç bile yakıt olarak dizelden sonra insana biraz ağır geliyor açıkçası. Ama iki araç arasındaki konfor ve donanım farkı hatrına katlanıyorum şimdilik.
Eğer octi sana ağır geliyorsa dizel'den korkuyorsan ve lpg de düşünmüyorsan Honda Jazz bir düşün derim. konfor donanım ve özellikle iç mekan ferahlığı olarak octi'yi çok aratmayacaktır. yakıt verilerini verdim kendi aracınla kıyasla artık.
Not: ayda max. 1000 km yolum var.