škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Varmı Ötesi ?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depom Yaklaşık 280 Liralık Mazotla Doluyor.

250 Liralık Vergi Alıyorsun Hediye Olarak 30 Liralık Mazot Veriyolar

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
''EĞİTİM ŞART''

bu ülkede yönetenleri eğitimli, yönetilenleri eğitimsiz kıldığımız sürece hiç birşey değişmez...
artık eğitimi yönetilenlere indirgememiz lazım, yönetenlere de biraz ''hamdolsun'' demeyi öğretmek lazım gelir...

4+4+4=12 den vurdukları bu yeni eğitim sistemine geçtikten sonra asıl siz görün KOYUN sürüsünü...
:gut:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2009 da arabayı benzinle kullanırken 320 kuruş yakıyorduk sene oldu 2012 şu an lpg kullanıyoruz gene 300 kr yakıyoruz.Sorun biz de mi şimdi? Hayır o kadar vergi alıyorsun bu doyumsuzluk nedir anlamıyorum.. Her gün yeni bir vergi çıkıyor yeni bir güncelleme çıkıyor hala yakıta yüklenmeye devam.. Elbet bir gün gelicek yakın yada uzak o gün gelicek ben onu bekliyorum işte..

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ötesi daha var. Ama bu işin sonu böyle nereye varacak bilmiyorum!!!

Çoğunluğun hala halinden memnun olması ise tamamen yorumsuz...

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ciddi ciddi arabaya binmemeyi düşünüyorum. Çevremdekileri de bindirmemeyi. Bir farkındalık yaratsak yeter bence.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Montaj Haricinde , Toplu Taşıma Kullanıyorum.. Yarım Saat Eziyet Çeksek Ölmeyiz.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayda 2 depo mazot gidiyor.Artık ciddi ciddi koymaya başladı..Yakıtı düşünmeyen babam artık daha az basıyor gaza.

Havalar iyice ısınsın,yaza doğru arabaya binmemeyi düşünüyoruz.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hiç öyle düşünmeyin. Çünkü böyle diyerek, farkında olmadan halinden memnun olan insanlar grubuna girmiş olursunuz. Araba bir kolaylıkken, yaşam standardını kim ne derse desin arttıran bişeyken, neden binilmemeli ki? Yoksa biz de herşeyden mennun olmuş oluruz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;333171
Ben Montaj Haricinde , Toplu Taşıma Kullanıyorum.. Yarım Saat Eziyet Çeksek Ölmeyiz.

Bana o bile dokunmya başladı.Malum öğrenciyim daha 2 sene önce 55 tl ye aylık akbil yaparken şu an 70 tl veriyorum şaka gibi..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Lisedeyken 45 TL İdi. 2 Sene Önce 55 E Çıktı Şimdi 70 Miş Olmuş Helal Olsun Vallahi. Eskiden Aktarmalar Ücretsizdi Şimdi 40 Kuruş , Metbobüslerde Aktarma Yok Ve Üstüste Biniyorsun Resmen İnsan Yerine Koyulmuyorsunuz.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazandığımın yarısı vergi, hem de daha elime geçmeden, devlet köşede elinde makasla bekliyor. Caaart gitti yarısı. Eyvallah diyoruz.
İşim gereği toplu taşıma falan kullanırsam yalan olurum. Zaten doğru düzgün toplu taşıma falanda yok. Hani İngiltere, Almanya, Japonya gibi olsa, eyvallah sırf zevkine otomobil kullanırım.
100TL'lik yakıtın 75TL-80TL'si vergi, iyi vergide birader aldın o vergiyi ne yaptın. Ben bugün Yalova-İnegöl-Emet (Kütahya) yolunu izledim, yollar köstebek yuvası gibi, sırf çukurdan kaçayım diye virajda çizgi bozdum durdum en sonunda bir yerde istem dışı drift yaptım (hoş fena da olmadı yani :++::++:)
Sonra da kırk yılda bir Bursa'dan geçiyorum diye iskender yemeden dönmem dedim, halt ettim. Önce Kütahya Karayolları, Belediye...vs'nin kulaklarını çınlatttım. Sonrada raylı sistem çalışmaları nedeniyle kafasına göre yolları kapatan ve kaç senedir şu haltı bitiremeyen Bursa Belediyesi'nin kulaklarını çınlattım.
Gelelim trafik kısmına, adam yola 50 yazmış karşımda bir levha 70 diyor, ama ben duble yoldayım herkes 110'la gidiyor. İleride radar var, ben kaçla gitsemde postu deldirmeden eve dönsem peşindeyim.

Özetle, deveye sormuşlar neren eğri, nerem doğru ki diye cevap vermiş.
Vergi veriyorum, verdikçe veriyorum iyide arkadaş hizmet alamıyorum. Geçenlerde bir hesap yaptım, ben kendime değilde resmen devlete yaşıyorum.
Emlak vergisi, araç vergisi, benzin vergisi, çöp vergisi, deprem vergisi, telekom vergisi, elektrik kaçak kullanım bedeli, maaşımdan vergi, birşey alıyorum sırtında kdv.
Türküm, doğruyum, çalışkanım, yasam, vergim, zammım....

O mutluyum diyenler ya birilerinden para alıyor, ya gün boyu birşey kullanıyorlar ya da hepsi zır deli.

Bu arada yazacaklarınızı bol bol sansürleyin, geçenlerde arkadaşım 3G'siz, sim kartsız, mobee diye bir tablet bilgisayar aldı, bilgisayarın içinde bir uygulamayı denemiş, bu arada evdeki wifi'den bağlanmış, bir bakmış ki o uygulama kendisinin nerede olduğunu sokak bazında göstermiş. Özetle ben buradan kalaylarım birşey olmaz demeyin, bakarsınız soluğu silivri ücretsiz servisinde almışsınız.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence asıl arabaya binerek sessiz kalmış oluyoruz. Yani benim düşüncem böyle. Hiç kimse bir gün boyunca arabasına binmese caddeler ıssız olsa hiç yoktan sesimizi duyururuz diye düşünüyorum.

Ki bana kalsa hiç araba kullanmayalım. Bisiklet kullanalım ama Türkiye'de onu kullanacak yer de yok ki.. Kaç kez arabaların altında kalmaktan kurtulduğumu ben bilirim. Bıktım bu ülkeden resmen bıktım..hala 3 çocuk diyenlerden, cahillikten, insanların bencilliğinden kalabalıktan, gürültüden, herşeyden şu genç yaşımda bıktım. Keşke daha önce dünyaya gelip şu an son zamanlarımı yaşıyor olsaydım belki hayattan biraz olsun keyif alırdım.

Ha bu arada öğlen yıkadığım arabanın üstünde akşam üstü bi karış toz vardı. Bu kirli havayı solumaktan da bıktım.

Saygılar..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fransa'da kongredeydik 2006 yılı, 10 cent zam geldi mazota, kamyoncular ülke genelinde kontak kapadı, hayat durdu, nakliye durunca her şey durdu, 1 kamyon görmedim anayolda 3 gün. Adamlar hükümete geri adım attırdı. Bakın herkesin yapmasına da gerek yok, bir meslek grubu iş bıraksın tamam.

Protesto böyle olur medeni toplumda. Zorlama yok, güç kullanma yok, sokağa dökülmek yok, kamyoncular 3 gün evinde yattı, işlem tamam :)