škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Varmı Ötesi ?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;333240
Fransa'da kongredeydik 2006 yılı, 10 cent zam geldi mazota, kamyoncular ülke genelinde kontak kapadı, hayat durdu, nakliye durunca her şey durdu, 1 kamyon görmedim anayolda 3 gün. Adamlar hükümete geri adım attırdı. Bakın herkesin yapmasına da gerek yok, bir meslek grubu iş bıraksın tamam.

Protesto böyle olur medeni toplumda. Zorlama yok, güç kullanma yok, sokağa dökülmek yok, kamyoncular 3 gün evinde yattı, işlem tamam :)

Ahh İrfan abi ahh. Keşke burda da olsa böyle 'medeni' olaylar olsa diyeceğim ama boşa. 10 sene sonra da değişen birşey olmayacaktır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanmıyorum ki Fransız kamyoncu bizim kamyoncu gibi 10 numara yağ koysun.Adamlar normal mazot kullanınca doğal olarak etkiler işini.Anne tarafında başta dayım olmak üzere kamyoncu çok.Dayım alıyor garajına yağ-mazot karışımı bir şey.Dolduruyor kamyona.Hatta bineğe bile koyuyor.E zamdan da çok dolaylı bir şekilde etkilenir..Çoğu belediye bile böyle yapıyor..

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;333240
Fransa'da kongredeydik 2006 yılı, 10 cent zam geldi mazota, kamyoncular ülke genelinde kontak kapadı, hayat durdu, nakliye durunca her şey durdu, 1 kamyon görmedim anayolda 3 gün. Adamlar hükümete geri adım attırdı. Bakın herkesin yapmasına da gerek yok, bir meslek grubu iş bıraksın tamam.

Protesto böyle olur medeni toplumda. Zorlama yok, güç kullanma yok, sokağa dökülmek yok, kamyoncular 3 gün evinde yattı, işlem tamam :)

-biber gazi
-cop
-vs vs vs

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: detaycı;333251
Ahh İrfan abi ahh. Keşke burda da olsa böyle 'medeni' olaylar olsa diyeceğim ama boşa. 10 sene sonra da değişen birşey olmayacaktır.

Avrupalıdan öğrenecek çok şeyimiz var derdim ama bunlar öğrenmeyle de olacak şeyler değil gibi. Biz farklı bir milletiz  :) Saat farklı işliyor burada...

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;333260
Avrupalıdan öğrenecek çok şeyimiz var derdim ama bunlar öğrenmeyle de olacak şeyler değil gibi. Biz farklı bir milletiz  :) Saat farklı işliyor burada...

Kesinlikle... Ben böyle konular konuştuğumda bana diyorlar ki; bu ülkenin insanın tam olarak anlattığın gibi olması için bir 10 yılı var diye. 50 yılı da olsa boşa. Önce insanda bitiyor çünkü iş. Bu ülkenin insanı da böyle yaşamadan memnun, o yüzden kaç yıl geçse de bi anlamı yok. Aynı insanı Avrupa'ya, Amerika'ya götür, oralarda bir çok şey düzeninde, disiplininde yürüdüğü için rahat edemez...

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biz millet olarak zam geldikçe arabaya daha fazla biniyoruz.Sabahları görüyorum onlarca araç hepsinde tek kişi.Her yerde trafik.Şuradan 2 adımlık yere gidilecek onda bile arabayla.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sirius;333331
Biz millet olarak zam geldikçe arabaya daha fazla biniyoruz.Sabahları görüyorum onlarca araç hepsinde tek kişi.Her yerde trafik.Şuradan 2 adımlık yere gidilecek onda bile arabayla.

Toplu ulasim duzgun degil ki. Ofis-ev arasi 12km. Ama 2 otobus degistirmen gerek. Bi de insani sartlar yok. Keske olsa da binsek.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;333341
Toplu ulasim duzgun degil ki. Ofis-ev arasi 12km. Ama 2 otobus degistirmen gerek. Bi de insani sartlar yok. Keske olsa da binsek.

Dediğiniz doğru mecbur kullananlar vardır illaki.Kişişel zevk için kullananları kastediyorum.Bilinçlenmediğimiz sürece az bile bu fiyatlar.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllar önce çok iyi hatırlıyorum 20 milyonluk (eski parayla) benzin alırdım Favorit'e, 1 hafta falan full dipgaz her daim, her türlü hayvani kullanımda bile yeterdi de artardı :D hiç hatırlamam o yıllarda öyle nerde 100 milyonluk benzin falan al, gerek yoktu ki zaten.
2002-2003'de Göztepe'den Mecidiyeköy'e ofise her sabah ve akşam full mesai trafiğinde 20 milyonluk benzin 3-4 gün yol yaptırırdı geniş geniş, birde sağa sola koştururdum gün içinde üstüne, şimdi daha tek gidişte yolda kalırız sanırım :D şaka gibi resmen.
O kadar bile uzağa gitmiyorum, 2009 yılında 100 liralık benzinle benim araba 33-34 litre falan alırdı, menzilde 680-700 falan derdi işte o günkü şartlara göre. Bugün 22-23 litre zor alıyor, menzil 600'ü bile görüyor görmüyor, kafadan 100 km yol eksik yapıyorum, 10 litreden fazla az alabiliyorum, 100 ne demek yahu, nereden nereye geldi şurda topu topu 2 senede. Aritmetik ortalamaya vuruyorum demek 2 yıl sonra falan 100 liralık benzinle ibre oynamayacak yerinden.
Anca konuşuyoruz ya, daha biz çok konuşuruzda zaten bu gidişle...