škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yurtiçi Kargo uzak durunuz

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar

Bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Hepimiz alışverişlerimizde ve gönderilerimizde kargo kullanmaktayız. Ancak yeni yaşadığım birşeyi paylaşayım istedim. Mersin den bir kargom gelecekti. Ve içerisinde yiyecek ve kokabilecek malzemeler bulunmaktaydı. Cumartesi bulunduğum ile geldi Ancak bugün Salı ve halen elime ulaşmadı şube çalışanları saygı kavramını bilmeyen genel müdürlük ise ilgileniyoruz efendim şirket kuralları gereği bir defa eve gidiliyor gibi bir açıklama yaptı. İlk anda evde bulunmuyorduk ihbar notu bırakılmış. İstanbul ve Ankara genel müdürlüğünü aradığım halde doğru düzgün ilgilenen olmadı ve halen kargomu alabilmiş değilim. Şube telefonlara cevap vermiyor ayrıca genel müdürlükteki kişi güya yetkili olan sadece aradığını bilgilendirdiğini söylüyor bende giderek kargomu almadım açıkcası bu kadar şeyden sonra kargonun amacı nerde kalıyor çok şey var ama bence bu şirketten uzak durun. Sanırım en iyisi PTT kargo...

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;333052
merhaba arkadaşlar

Bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Hepimiz alışverişlerimizde ve gönderilerimizde kargo kullanmaktayız. Ancak yeni yaşadığım birşeyi paylaşayım istedim. Mersin den bir kargom gelecekti. Ve içerisinde yiyecek ve kokabilecek malzemeler bulunmaktaydı. Cumartesi bulunduğum ile geldi Ancak bugün Salı ve halen elime ulaşmadı şube çalışanları saygı kavramını bilmeyen genel müdürlük ise ilgileniyoruz efendim şirket kuralları gereği bir defa eve gidiliyor gibi bir açıklama yaptı. İlk anda evde bulunmuyorduk ihbar notu bırakılmış. İstanbul ve Ankara genel müdürlüğünü aradığım halde doğru düzgün ilgilenen olmadı ve halen kargomu alabilmiş değilim. Şube telefonlara cevap vermiyor ayrıca genel müdürlükteki kişi güya yetkili olan sadece aradığını bilgilendirdiğini söylüyor bende giderek kargomu almadım açıkcası bu kadar şeyden sonra kargonun amacı nerde kalıyor çok şey var ama bence bu şirketten uzak durun. Sanırım en iyisi PTT kargo...

Oluyor böyle aksaklıklar.Bu daha çok kargo şubesi ile alakalı sanırım.Bana da gelen ürünleri yurtiçi kargo her seferinde yanlış şubeye gönderiyor,doğru şube 2 sokak altında olmasına rağmen kargo tekrar Ankara dağıtım merkezine gidiyor(Gölbaşında) ordan tekrar doğru şubeye geliyor.Ben alıştım:++:
Evde olmadığım durumlarda arayınca tekrar dağıtıma çıkartıyorlar ama öyle tek sefer geliriz hiç demediler

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede şube ile alakalı, bende sorun yaşamıştım şimdi şubedeki çalışanlarla tanıştık bi şekilde bana ulaştırıyorlar ama şuna emin olun PTT olmasa halimizi düşünemiyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hiç bir kargo firması sizi evde bulamadığı zaman tekrar tekrar kargoyu evinize getirmez. Not bırakırlar, siz de gider şubeden alırsınız. Fedex' te falan da böyle yapıyorlar. Yurtiçi Kargo, şubesinde iki günden fazla da bekletmez. Arayan soran olmazsa, çıkış şubesine iade eder.
Bir de faturanın arkasında taşıma sözleşmesi var. Oradaki şartları kabul etmiş durumdasınız maalesef. Akacak, kokacak, bozulacak, ...vb. bir emtia içeriyorsa kargo, kargo firmaları asla sorumluluk kabul etmezler.

Db1

• Ziyaretçi
olay sube ile alakali. benim calistigim sube super mesela. gelmeden once gelelim mi diye ariyorlar. saat veriyorum, o zaman geliyorlar. hatta adrese teslim bile olmasa getiriyorlar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ulysses;333073
olay sube ile alakali. benim calistigim sube super mesela. gelmeden once gelelim mi diye ariyorlar. saat veriyorum, o zaman geliyorlar. hatta adrese teslim bile olmasa getiriyorlar.
Sürekli çalıştığın şube ile arayı sıcak tutmak da önemli tabii. Misâl 5 tane adres teslimi dosya gelmişse arada da 2 tane adres teslimi olmayan varsa, hemen hepsi özellikle sürekli çalıştıkları müşterilerine getiriyorlar.:wnk:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı olayı MNG kargoda yaşadım malesef böyle durumlar olabiliyor :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;333070
Hiç bir kargo firması sizi evde bulamadığı zaman tekrar tekrar kargoyu evinize getirmez. Not bırakırlar, siz de gider şubeden alırsınız. Fedex' te falan da böyle yapıyorlar. Yurtiçi Kargo, şubesinde iki günden fazla da bekletmez. Arayan soran olmazsa, çıkış şubesine iade eder.
Bir de faturanın arkasında taşıma sözleşmesi var. Oradaki şartları kabul etmiş durumdasınız maalesef. Akacak, kokacak, bozulacak, ...vb. bir emtia içeriyorsa kargo, kargo firmaları asla sorumluluk kabul etmezler.

:+1:

Not bırakılırsa, hangi şubeyse, gidip kargonuzu kendiniz teslim alırsınız.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
malzemeniz kokmuş ise imha bile edilmiş olabilir.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buna benzer kargoyla alakalı sorunların bir kısmı şubeylede alakalı oluyor. Bizim burdaki Aras harika çalışıyor mesela, ihbar bırakıyorlar ertesi güne telefon edin kalkıp tekrar getiriyorlar randevu saatinde. Gerçi dönem dönem bozulabiliyorda, bir süredir nasıllar bilmiyorum ama geçen seneye kadar çok iyilerdi. MNG olmasında ne olursa olsun.

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herşeyden önce müşteriye odaklı bi firma sanmıyorum ki kurye arkadaşların kargonuzda oyalandırcak kadar lüksleri yok çok zor iş kargoda çalışmak çok

handsomesut

• Ziyaretçi
Geçen 2 farklı yerden kargo aldım YURTİÇİ kargoyla toplam 15 tyl ücret aldılar ama sonra göndericilerin verdiği bilgiye göre 10 tl küsür tutuormuş...Beni rahatsız eden ise hiçbir şubenin telefon numarasına ve hiçbir müşteri temsilcisine ulaşamam....resmen kuryenin soygun yapmasına izin veriyorlar....

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teslim faturası almıyormusunuz? kafasına göre ücret isteyemezler

Ugur A.

• Ziyaretçi
Evet doğru. Size bir fatura sureti vermek, en azından ibraz etmek zorundalar. Kaldı ki ücreti ben ödedmi diyorsunuz o faturayı kesinlikle vermek zorundalar.

handsomesut

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;388132
Evet doğru. Size bir fatura sureti vermek, en azından ibraz etmek zorundalar. Kaldı ki ücreti ben ödedmi diyorsunuz o faturayı kesinlikle vermek zorundalar.

gg'den bir haftadır alışveriş ediyorum...bu zamana kadar hiçbir şekilde fatura ibraz etmediler bende yurtdışında oldugum için hiçbir bilgim yok bu konularda...sabah uyku semesine fiyatını sordum...ödedim ürünü aldım...ama sonradan göndericiden öğrenince 10 tl ödemem gerekiyormuş...ve şuan hala hiçbir işlem yapmadılar...kazançlı olan kurye oldu....:S