škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Vectra c Elegance' ın 148 beygir olabilme ihtimali?

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar. Bir arkadaşım ısrarla 2004 vectra 1.6 arabalarının 148 beygir olduğunu özel üretim olduğunu o yüzden kapılarda ve tavanda çelik olduğunu falan söylüyor. Bunun gerçek olabilme ihtimali var mıdır? Arabanın içine de bindim gezdim de fakat standart 1.6'lardan hiçbir farkı yok gibi hatta focus tan daha hantal geldi.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
1.6 Atmosferik bir motor ve 148 beygir bana inandırıcı gelmedi doğrusu.. Kapılarda ve tavanda çelik olması mevzusuna hiç girmiyorum bile :D

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle bir şey olamaz :)
1.6 Ecotec 100 Beygir 150 Nm tork var araçta. Daha sonra Ecotec Twinportlar çıktı,onlarda 102 beygir tork ise aynı...
Chiplense bile %10 luk bir artış olur,oda 110 beygir 165 nm gibi bir tork verir :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer genç biriyse söyledikleri normaldir. :) Arabasını överde över. Ona göre dünyada ki en iyi araba odur,herkes ona saygı göstermelidir... Bizim bi akraba aynı şekil ; 1.4 Unosu vardı yalovadan karamürsele 4 dakika 38 saniyede gitmiş :D  Ferrariye selektör atmış... Şimdi sattı bora aldı,yine aynı tantana. 1.6 otomatik borayı öve öve bitiremedi,düğün konvoyunda abim tokat manyağı yapmıştı onu,artık yanımızda pek laf etmiyor.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Prins lpg taktırdık diyordu. Geçen babası ağzından kaçırdı lovato bizim lpg çok güzel sorunsuz diye. Arkadaşa dedim lovatoymuş sizin sistem. Dedi işte tankı lovato diğer sistem prins :D İki lafından biri bizim arabada şu var bu var. Demek ki onu focus ile tokatlayabilirsem susacak :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mevzu araçları kapıştırmak değil. Bizde istemezdik öyle yapmayı kendi kaşındı :)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;334041
Eğer genç biriyse söyledikleri normaldir. :) Arabasını överde över. Ona göre dünyada ki en iyi araba odur,herkes ona saygı göstermelidir... Bizim bi akraba aynı şekil ; 1.4 Unosu vardı yalovadan karamürsele 4 dakika 38 saniyede gitmiş :D  Ferrariye selektör atmış... Şimdi sattı bora aldı,yine aynı tantana. 1.6 otomatik borayı öve öve bitiremedi,düğün konvoyunda abim tokat manyağı yapmıştı onu,artık yanımızda pek laf etmiyor.
Unoyu çok severim, karbiratorlü unomuz vardı kedi gibiydi mübarek

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cevabı söyleyeyim size:)

Ruhsatta aracın gücünün kw cinsinden yazması gerekiyor.Ama bizim memurlar genellikle hp cinsinden yazdığından aracın gücünü bilmeyenler ruhsatta yazanı 1,36 ile çarpıyor ve epey yüksek değerler buluyorlar.Benimde böyle diyen bi arkadaşım var.1.6 hitler motorlu aracını 140hp sanıyor:D

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vw nın 1,6 16v 105 hp motoru chip,dereceli,cai ve son susuturucu ıle 143 hp cıktı.Bu arkadasın demesı sadece lafla baska bırsey değil.