škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracımda rölanti sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çölkartalı2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar...aracım 2005 octavia a5 elegace 1.6 mpi..atiker marka lpg...araç özellikle sıcak havalarda benzinden lpg ye geçtiği anda hararet 90 ı bulana kadar devir saati oynamaya başlıyor, gaz yemiyor..hatta bazen araç stop ediyor...ne zaman hararet 90 ı buluyor..sorun gidiyor...bununla ilgili 1 senelik bir süreçte yapılanlar;

*boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon,
*lpg enjektör değişikliği,
*lpg enjektör memelerinin genişletilmesi,
*bir kaç kez lpg ayarı, farklı farklı ustalarda yaptırılmıştır..bu uygulamalardan sonra 1 - 2 gün sorun düzeliyor..ancak sonra yine aynı...en son yine 1 ay önce atiker bölge bayisinde lpg ayarı yapıldı ancak havaların ısınmasıyla birlikte sorun tekrarladı...

bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

Çevrimdışı sabri34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede 2010 octavia var arkadasım aynı sıkıntı bendede oldu ben sana  güzel bir acıklama yardımcı olmak ıstıyorum dedıgın olay bendede  oldu  skoda servısıne goturdum dedıler zavolın yetkılı servısın işi bu gazla  alakalı dedıler benzinden gaza gecişte ıstop edıyor ve tekleme yapıyordu
orada bızle alakalı hıc bır sorun yok baktılar olcutuler hersey normal dedıler
bunun sonrasında tekrar yetkılı skoda servısıne dondum arabayı bıraktım  onlar actılar baktılar motoru onlarım gozlemlerı dogrultusunda motor  hava aldıgını soyledıler sıralı sıstem yapılırken işçilik iyi olmadıgını  soyledıler bunu yapan kişinin anladığım kadarıyla motor icersine gaz  gelmesı içindelik acılıyormuş onlardan birinden yakım esnasında hava  aldıgı için bu alayı yaptıklarını soyledıler o sorunu bu sekilde  çözdüler yalanı doğrusu bu suan hic bir sorunun yok bu konuda sorunun  üzerine bırde boyle gıt istersen

Çevrimdışı çölkartalı2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim tavsiyen için ..ustaya gide gitmez sonucunu yazarım...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke lpg taktırmak zorunda kalmasalardı isanlar,lanet olsun bu zamları yapanlara.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 06smmm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2009 model 1.6 mpı elegance octavıa aracım arkadaşlar benim araçtada bazen devir sati hafif kıpırdıyor yani hani ufak bir elektirik akımı gibi neden oldugunu araştırnaya çalıştım ama çok bişey elde edemedim bir arkadaşım golf aldı 2008 model pırımlıne onun araçtada aynı sıkıntı var aceba genetikmi diye düşünüyorum...

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06smmm;338588
2009 model 1.6 mpı elegance octavıa aracım arkadaşlar benim araçtada bazen devir sati hafif kıpırdıyor yani hani ufak bir elektirik akımı gibi neden oldugunu araştırnaya çalıştım ama çok bişey elde edemedim bir arkadaşım golf aldı 2008 model pırımlıne onun araçtada aynı sıkıntı var aceba genetikmi diye düşünüyorum...

araçlar lpgli mi?

Çevrimdışı 06smmm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06smmm;340151
benim arac lpg li golf lpg siz

bence genel bişeydir bu çünkü özellikle soğuk havalarda motor kendini ısıtmak için başlarda yüksek devirde çalışıyo sonra normale dönüyo özellikle sıralı sistem lpgli araçlarda bu belirgin bir şekilde oluyo.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayar hatası olma ihtimali var.
bir çok araç, ustacıkların yaptıkları otomatik kalibrasyona uyum sağlasa da arada tek tük bunun gibi karakteristik farkları olan araçlar çıkıyor ve onlara otomatik ayar yeterli olmuyor,
bu iş için işini yapabilecek düzgün bir usta bulunması ve ona ayar yaptırılması gerekiyor ama o da çok zor, şans işi..