škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

TSİ ile %100 Uyumlu LPG Dönüşümü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
aynen. Belki yeni 1.2 tsi'a lpg'siz binilebilir, yoksa paşa paşa parayı bayılıp dizel bence...

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
A2 mühendislik maili
"Sn Dumanoğlu,
TSİ motorlar için LPG dönüşümünde iki adet seçeneğimiz vardır.
1.Seçenek 2007 yılından bu tarafa kullandığımız SDİ kitlerimiz ile dönüşüm yapılabilir. İlgili kitimizin tavsiye ettiğimiz maliyeti 2900 tl 12 taksit SDİ kit ile benzine göre %30-35 civarı tasarrufunuz olur.
2. Seçenek yeni siparişlerini almaya başladığımız LDİ kitimiz ile dönüşüm yapılabilir. İlgili kitimizin maliyeti 2525 Euro'dur. LDİ ile benzine göre %45 civarı tasarruf elde edersiniz. LDİ’i uygulanabilecek araçların listesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca LDİ aşağıdaki listedeki araç ile ayni motor gücüne sahip farklı model araçlarda uygulanabilecek.
Detaylar için http://www.brcnerede.com da ki size uygun yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz. Bilginize

-Kia Sportage 1.6
-Hyundai ix35 1.6
-Seat Leon 1.4 90 kW
-Skoda Fabia 1.2 77 kW
-VW Scirocco 1.4 125 kW
-VW Tiguan 2.0 147 kW

Saygılarımızla,
2A MÜHENDİSLİK A.Ş.
Otogaz Mühendisliği"

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drduma;440357
A2 mühendislik maili
"Sn Dumanoğlu,
TSİ motorlar için LPG dönüşümünde iki adet seçeneğimiz vardır.
1.Seçenek 2007 yılından bu tarafa kullandığımız SDİ kitlerimiz ile dönüşüm yapılabilir. İlgili kitimizin tavsiye ettiğimiz maliyeti 2900 tl 12 taksit SDİ kit ile benzine göre %30-35 civarı tasarrufunuz olur.
2. Seçenek yeni siparişlerini almaya başladığımız LDİ kitimiz ile dönüşüm yapılabilir. İlgili kitimizin maliyeti 2525 Euro'dur. LDİ ile benzine göre %45 civarı tasarruf elde edersiniz. LDİ’i uygulanabilecek araçların listesi aşağıdaki gibidir. Ayrıca LDİ aşağıdaki listedeki araç ile ayni motor gücüne sahip farklı model araçlarda uygulanabilecek.
Detaylar için http://www.brcnerede.com da ki size uygun yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz. Bilginize

-Kia Sportage 1.6
-Hyundai ix35 1.6
-Seat Leon 1.4 90 kW
-Skoda Fabia 1.2 77 kW
-VW Scirocco 1.4 125 kW
-VW Tiguan 2.0 147 kW

Saygılarımızla,
2A MÜHENDİSLİK A.Ş.
Otogaz Mühendisliği"

BRC  makul fiyatlı olacak deniyordu ama bu fiyat çok fazla
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2525 Euro mu? o kadar para verdikten sonra lpg taktırmanın ne manası var, binerim benzinle kafam rahat olur en azından

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;440421
2525 Euro mu? o kadar para verdikten sonra lpg taktırmanın ne manası var, binerim benzinle kafam rahat olur en azından

Ya da kafadan dizel alınır, daha yeni çıkmış ve yeterli geribildirim olmayan bir sistemin olası sorunları da cabası.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı karahan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;335809
Varolan sistem olarak bahsettiğiniz sistem BRC-SDİ ya da Prins VSİ-Dİ modeliydi, bunlar gaz fazında çalışıyor, lpg enjektörleri kullanılıyordu..

Yeni sistemler BRC-LDİ ve Prins DLM olarak adlandırılıyor SIVI fazda çalışıyor ve aracın kendi benzin enjektörlerini kullanıyor..
akif hocam dediğinden şu sonuç çıkıyor: bu sistemler sadece CNG için kullanılabilir LPG için değil
Alıntı yapılan: fenomen;335793
Bu sistem zaten vardi ama fiyayatlar yuksek odgu icin ragbet gormuyordu.bakalim gorelim.

fenomen hocamın dediği LPG için senin dediğin yani Türkiyeye yeni gelen CNG için.
Yanılıyormuyum?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karahan;440900
akif hocam dediğinden şu sonuç çıkıyor: bu sistemler sadece CNG için kullanılabilir LPG için değil
fenomen hocamın dediği LPG için senin dediğin yani Türkiyeye yeni gelen CNG için.
Yanılıyormuyum?

LPG için kullanılıyor. Şu an sıvı LPG sistemler uygulanmaya başladı.
Fiyatları mantık sınırlarını aşmış durumda,  4.500 TL den 6.300 TL arasında.

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç deneyimi olan ,paylaşabilecek kimse yok mu?samsun ve çevre illerden fiyat alıyorum hiç düşme yok.arabama olan sevgim satmamı engelliyor ama yakıtta artık bütçeye zarar vermeye başladı:) sıvı sistemlerin fiyatı da artık gözüme gelmiyor ama memnuniyet anlamında geri dönüş alabilsem.saygılarımla.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drduma;471481
Hiç deneyimi olan ,paylaşabilecek kimse yok mu?samsun ve çevre illerden fiyat alıyorum hiç düşme yok.arabama olan sevgim satmamı engelliyor ama yakıtta artık bütçeye zarar vermeye başladı:) sıvı sistemlerin fiyatı da artık gözüme gelmiyor ama memnuniyet anlamında geri dönüş alabilsem.saygılarımla.
forumda süperb II olan vardı ankara'dandı üye takmıştı çok memnun kalmıştı ama şimdi çıkaramıyorum nickini.izmir'de takan yer vardı 2200 tl 10 taksit yapıyordu fsi octiye takmışlar epey telden konuştum 1 yıl olmuştur.taktıran çok memnun kalmış.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vialle lpdi peşin 5800 taksitle 6200 dediler.sizce fiyat nasıl?(sistemin pahalılığı açısından değil de vialle den fiyat alanlar açısından soruyorum)

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
uzun süren düşünme fazından sonra aracıma Vialle lpdi taktırdım.ilk izlenimlerim; tüpün üstündeki pompadan biraz ses geliyor ama vialle simit tanka uygun keçe de ekleyerek yalıtımı artırarak sesin azalmasını sağlamış.Ön koltuk yolcuları teyp kapalıyken bile duymuyor.çekişte hiç bir değişme yok.güç artışı hissetmedim.yakıt ise ilk dememem çorum-samsun arası 20 kuruş yaktı.sehir içi deneme fırsatım olmadı.şimdilik bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drduma;481758
uzun süren düşünme fazından sonra aracıma Vialle lpdi taktırdım.ilk izlenimlerim; tüpün üstündeki pompadan biraz ses geliyor ama vialle simit tanka uygun keçe de ekleyerek yalıtımı artırarak sesin azalmasını sağlamış.Ön koltuk yolcuları teyp kapalıyken bile duymuyor.çekişte hiç bir değişme yok.güç artışı hissetmedim.yakıt ise ilk dememem çorum-samsun arası 20 kuruş yaktı.sehir içi deneme fırsatım olmadı.şimdilik bir sıkıntı yok.

Hayırlı olsun direk lpg ile mi çalışıyor hocam araç

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drduma;481758
Güle güle kullanın.  Sistemin size maliyeti ne kadar?  Nerede montaj yaptırdınız? Arabanın çalışması ile ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı?

Çevrimdışı yyildirayy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O paraya bu sistemi takacağıma hiç bulaşmam vereceğim paraya yıllarca benzinle binerim daha iyi (Bende TSİ araç yok ama olsaydı diye yazıyorum)

6 bin lirayı amorti etmek herhalde 5 seneyi bulur, bence hiç gerek yok

Ayrıca kapalı otoparklara, AVM lere girememekte cabası

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;481762
Hayırlı olsun direk lpg ile mi çalışıyor hocam araç
evet sürekli lpg ile çalışıyor .tank 55 litre.7 litrenin altına düşerse pompa yeterli basıncı oluşturamayacağı için otomatikmen lpgyi kesip benzine geçiyormuş.Bir de benzin pompası da çalıştığı için benzini çeyrek deponun altına düşürmeyin dediler.