škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sizce Octaviadan Sonra Doblo Nasıl Olur?

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;336945
Hayır debriyaj için kısa dedim.. Kavrama noktası çok kısa,hissiz..

Sonuçta bu araç binek araç donanımlarında,özelliklerinde satılıyor ona göre lanse ediliyor falan filan..Bu aracı üst donanım alan kişilerin 90% ı da binek olarak alıyor Ticari amaçlı değil.. Başlığı açan Kadir de binek amaçlı soruyor adam yük taşımayacak..

Ticari araçların malzeme kalitesi/donanımı beni ilgilendirmiyor isterse 4 teker 1 direksiyon 1 vites olsun .. Ama bu araç binek olarak tanıtılıyorsa insanlarda binek olarak alıp kullanmak istiyorsa o zaman bu araba hiç bir işe yaramaz..Yok ticari amaçlı kullanılıcaksa malzeme kalitesinin,donanımının hiç bir önemi yok zaten.

Bence binek olarak da kötü bir araç değil doblo.10k km Tunceli'nin dağlarında gezdik bu araçla.Ben kötü bir yönünü görmedim.Yeri geldi 190da vurduk bir güvensizlik sezmedim..Ha tabi ben Fabiadan indim, bindim bu araca.Siz superbden passattan inip binerseniz beğenmessiniz doğal olarak.

Debriyaj fiatlarda alttan kavrar sırf dobloya özgü değil bu durum, yazın sattığım puntomda da durum böyleydi.Vag grubunda da en üstten kavrar hep.Servisçiler felan çok şikayetçidir bu drumumdan.Yani markadan markaya değişiyor bu durum.

Ha günümüzde 40bine sağlıklı bir aile arabası alınamıyor 0km olarak.Hele dizel isterseniz 50bini gözden çıkaracaksınız en az.Aracı alırken bu şartlarda düşünülmeli.Kıç kadar Fiesta dizele, polo dizele 40binden fazla isteniyor.Bu da düşünülmeli.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet abi Roomiyi satsın size yaşlandı diyip duruyor,yaylı maylı tam senlik :lol:
Bakınız:Nasıl iki dakkada araç çakılır.. :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana kalsa ben sattırmam da araba benim olmadığından pekte ses çıkaramıyorum doğrusu :) Şu 2 ayda ne yaparsa yapar zaten sonra hiç şansı yok kesinlikle sattırmam :) Şahsen ben çok memnunum sadece biraz masraf etmek gerekiyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence alinir, bende ki ticari versiyon bile çok rahat..İnanın fabia'ya biniyorum ama yüksekliği olsun, genişliği olsun Dobloyu arıyorum.Malzeme kalitesi pek iyi degil ama iş görüyor.Yol tutuş falan sınıfında iyi bence..Roomster'dan falan daha iyi yol tutuyor.Zaten arka kısım bağımsız oldugundan o bile yol tutuşa acayip etkisi var.Zira; viraj denge çubuğu var arkada :)

Direksiyon hissiz biraz,
Fren dozajı iyi, suspansiyon konforu Cok iyi.Fabia'da yoldaki taşı bile hissederken doblo'da takur tukur yollar bile harika..

Tabi kalite detaylarda gizlidir..
Kapi içlerinde fabia'da sac kaplı iken, doblo'da hala naylon!
Doblo'da Korozyona dayanıklı parça kullanımı Cok azdır..
Bazı parçalar kırılacak gibi, kaporta zayıf,

Eski fiyata göre çok Superdi!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doblolar güzel araçlar piyasası bol anlayanı çok

yalnız bu yeni doblolarda bazı kullanıcılar yakıtından şikayetçi. araştır istersen.

biraz kullandım dobloyu. koltukları kadife, direksiyon yağ gibi. boyutlarına rağmen kullanımı kolay. donanımı dolu özellikle premiolar.
alınmasına alınır aslında ancak octavia gibi virajlara giremez onun kadar konforlu olacağını düşünmüyorum özellikle arka yolcular için. dik koltuk sırtları ve yüke endeksli süspansiyon yüzünden. bir de her sene muayene olma zorunluluğu ve vergisinden dolayı vazgeçmiştik zamanında fiorinodan. handikapı bunlardır bana göre.

illaki bu sınıf bir araç istiyorsanız doblodan sonra peugeot-citroen bayilerine de uğrayın derim. yeni partnerler dobloya göre daha binek havasında. motorları psa nın.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim alınır mis gibide binilir. Bu tarz ticariden devşirme bu yeni jenerasyon akım cihazları bende seviyorum. Uzun yolda falan geniş, yüksek ve rahatlar. Yalnız Kadir sizin cihaz-ı hayrüye 1.8T 150 HP gözüm, ciğerim :D o performansı o gidişi değil mum, sönmek üzere olan kibrit aleviylen çok ararsınız :D nerede topollo nerede A4 Octavia 1.8 T aslanım :D sonra benzin döküp yakmaya kalkmayın :D

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06mesut71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Toyoda versoya bakmanızı tavsiye ederim on numara araç konforsa konfor performanssa performans arka bagajdan 2 tane koltuk daha açılıyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dört yil önce bir arkadaşımın babasida 99 glx octavia yi satip sifir dblo almıştı octaviayi ozluyordu.tabi dedigim doblolar simdikine göre bombos.
bizede doblo gibi bir araba gerekiyor bazen ama bence  sifir arabalar çok pahali ben octavianin üstüne 30000 lira vermem gerekior oda çok para.bizde değiştirmeyi düşünüyoruz arabayi ama alacagimiz arabanin bzimkinin uzrine 30000 lira edecek neyi var mantığım almiyor
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doblo,kango,partner,torneo,berlingo v.b bunlar zate ticari kategorideler siz konforlu araçtan inip dümdüz dörtk köşe yük taşıma maksatlı araca bineceksiniz olacak iş değil.Doblonun yakıtı zaten kallavidir.Kayn birtaderimde fiorino var ortalaması 26-28 krş.Kaldı ki doblo ondan daha ağırdır tahminimce yakar yani.Ama konfor hak getire tabii ki.Virajlara girmesi tehlikedir octi ile kıyaslarsanız.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;337395
Abicim alınır mis gibide binilir. Bu tarz ticariden devşirme bu yeni jenerasyon akım cihazları bende seviyorum. Uzun yolda falan geniş, yüksek ve rahatlar. Yalnız Kadir sizin cihaz-ı hayrüye 1.8T 150 HP gözüm, ciğerim :D o performansı o gidişi değil mum, sönmek üzere olan kibrit aleviylen çok ararsınız :D nerede topollo nerede A4 Octavia 1.8 T aslanım :D sonra benzin döküp yakmaya kalkmayın :D
süper anlatmışsınız,kırmızıyla işaretlenenler hariç.

Alıntı yapılan: lastdkilly;337447
Sevemedim şu dobloyu ne yapsam nasıl baksam olmuyor :)
aynen bende.

Alıntı yapılan: 06mesut71;337450
Toyoda versoya bakmanızı tavsiye ederim on numara araç konforsa konfor performanssa performans arka bagajdan 2 tane koltuk daha açılıyor
verso diğerlerine nazaran ehveni şerdir

Alıntı yapılan: ugurcnplt;337467
dört yil önce bir arkadaşımın babasida 99 glx octavia yi satip sifir dblo almıştı octaviayi ozluyordu.tabi dedigim doblolar simdikine göre bombos.
bizede doblo gibi bir araba gerekiyor bazen ama bence sifir arabalar çok pahali ben octavianin üstüne 30000 lira vermem gerekior oda çok para.bizde değiştirmeyi düşünüyoruz arabayi ama alacagimiz arabanin bzimkinin uzrine 30000 lira edecek neyi var mantığım almiyor
sakın ha böyle hataya düşmeyin derim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alın Keyfinize Bakın , Biri Ticari Kamyonet Biri Binek Otomobil Elbet Fark Olacaktır. Biri 2001 Model Biri 2012 Model. Onuda Katın.
Ama Şunuda Katın , Her Sene Muayene ,1.Köprüden Geçmez , Hız Sınırları Falan Farklıdır.
Yok Yol Tutuşu Falan Hikaye Ralli Yapmayacaksınız Sonuçta Bunla.

Çevrimdışı Kemanyak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
207 Outdoor alın hem genişliğin hem estetiğin keyfini çıkarın derim. 3.8 lt ortalamayla şehirlerarası paha biçilemez.