škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ağız Bakımı

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: mygokhan;27089
O zaman tezimize oran koyalım :D

Süt içenlerin %70 nin diş sağlığı yerinde ve çürüksüz dişlere sahip :D

Lanet olsun!
O zaman ben %30'un içinde miyim şimdi ? :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diş konusu bayağı sakat konu azımda çürük yoktu 1 ay öncesine kadar ilaçla tedavi yapıldı sonra dolgu ama geçmedi bu hafta kanal tedavisi yapılacak...

Dişlerin çapraz çıkması üst üste olması aradaki boşluk bunlar önemli şeyler bazı insanlar tıslayarak konuşur "s" leri uzatır bunlar bazı etkileri

Dişlerin geç çıkması alttaki dişin üst dişin altından çıkması dişlerin şeklini bozar..

Özellikle dişleri arasına kürdan sokulmamalı diş ipiyle temizlenmeli..

Bazı dişlerimin çapraz çıkması birbirlerini sıkıştırması aralarında boşluk olması konusmalarımda anlaşılmamazlık oluyordu 2003 ten beri tedavi görüyorum bu konuda 2 sene gözlemlendi son 3 senedirde tel takıyorum dişleri tek tek hizaya sokmaya uğraşıyorlar çok zor biz iş hem maddi hemde manevi taraftan insanı yıpratıyor ama sonucu mükemmel oluyor...

Bu tarz hastalığı veya sorunu olanlar ortodontistlere bir an önce başvursunlar yaş ilerledikçe tedavi zorlaşıyor ve uzun sürüyor...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha 2 yıl önce 11 dolgu 1 kanal tedavisi gördüm.Düzenli süt içerim ama daha faydasını görmedim.Günde 2 defa fırçalarım.
Dişlerimi gören herkes çok güzel diyor diş hekimi dışında:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;44571
Daha 2 yıl önce 11 dolgu 1 kanal tedavisi gördüm.Düzenli süt içerim ama daha faydasını görmedim.Günde 2 defa fırçalarım.
Dişlerimi gören herkes çok güzel diyor diş hekimi dışında:D

Düzenli süt içmekten kasıt küçükken başlamak, hatta anne karnında dişlerin oluştuğunu düşünürsek annemize de bağlı. Devamlı kalsiyum takviyesi gelecek ki gelişen dişler sağlam olsun.

Dişlerin sağlamlığı da öte yandan genetiktir. Ben bebekliğimden beri süt içerim bolca peynir yerim, günde 2 kez fırçalama, diş ipi, diş suyu kullanırken 18'inde çoğu azı dişlerim çürüdü. Dişlerine bakmayıp çürüğü olmayan arkadaşlarım var, iş biraz da bizim dışımızda, yine de bakımı ihmal etmeyin, çürük diş başka hastalıklara da yol açar, ihmal etmeyin :)

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan Hocam'ın dediklerini katılıyorum. Süt ile aram iyi olmasada (Aslan Sütü Hariç :D), peynir ve yoğurt gibi süt ürünleri ile aram iyidir. Dişlerimide günde en az 1 kere fırçalarım. Doktor kontrolü deseniz, o konuyada dikkat ederim. Bunlara rağmen, özellikle 3 senedir çürük sayım arttı.

Bu tecrübemden yola çıkarak yapabileceğim en iyi tavsiye doktorunuzu iyi seçin. Belkide yaptığım ve dişlerimi çok zarar veren bir durum, doktorlarımı iyi seçmemek oldu (Birden fazla doktor değiştirdim). Bana pahalıya mal oldu (Sıkıntılı dolgular).

Sağlıklı Gülüşler Dileğiyle.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 13:41:15 Gönderen: xxman »
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: xxman;44583
İrfan Hocam'ın dediklerini katılıyorum. Süt ile aram iyi olmasada (Aslan Sütü Hariç :D), peynir ve yoğurt gibi süt ürünleri ile aram iyidir. Dişlerimide en az hergün fırçalarım. Doktor kontrolü deseniz o konuyada dikkat ederim. Ama bir türlü özellikle 3 senedir çürük sayım arttı.

Bu tecrübemden yola çıkarak yapabileceğim en iyi tavsiye doktorunuzu iyi seçin. Belkide yaptığım ve dişlerimi çok zarar veren bir durum, doktorlarımı iyi seçmemek oldu (Birden fazla doktor değiştirdim). Bana pahalıya mal oldu (Sıkıntılı dolgular).

Sağlıklı Gülüşler Dileğiyle.

İpana reklamına çıkan vatandaşlar gibi oldu :kiki::kiki::kiki:

aslan sütü zaten yeter abi, başka bişi tüketmesende sadece onla 2 yıl yaşayabilirsin :hanz::hanz::hanz::hanz::kiki::kiki:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;44589
İpana reklamına çıkan vatandaşlar gibi oldu :kiki::kiki::kiki:

aslan sütü zaten yeter abi, başka bişi tüketmesende sadece onla 2 yıl yaşayabilirsin :hanz::hanz::hanz::hanz::kiki::kiki:

Signal den başka macun kullanmam :kiki::kiki::kiki:

Aslan sütünü gargara olarak kullanıyorum:hanz::hanz::hanz: diş etlerine iyi geliyor...:D
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değişik enteresan jel şeklinde olan diş macunlarından kullanıyorum.Bir sabah işe gitmeden önce, birde öğlen yemeğinden sonra şirkette fırçalıyorum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dış macununda kesinlikle sensodyne tavsiye ediyorum eğer hassaslık varsa florürlü alırsanız 2 hafta düzenli kullandıktan sonra bayağı azalıyor,çoğu doktorda tavsiye eder..

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Günde 2 kere sabah ve akşam yemekten sonra...o kadar fırçalarım bakımımı yaptırırım yine de 1 tane çürüğüm var :d

Reklam gibi olmasın ama Amcam bir dolgu yapar 15 yıl düşmez :D Babamın 17 yıllık dolgusu duruyor :D

Amcam mesleğini son derece çok iyi yapıyor.Balıkesirde muannesi var ve istanbulda ki fiyatlar ile kıyaslandığı zaman bedavaya yapıyor dersiniz...:D

http://www.dentiss.com/?m=paradental&id=106  :D :D
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009, 19:32:39 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;44703
Günde 2 kere sabah ve akşam yemekten sonra...o kadar fırçalarım bakımımı yaptırırım yine de 1 tane çürüğüm var :d

Reklam gibi olmasın ama Amcam bir dolgu yapar 15 yıl düşmez :D Babamın 17 yıllık dolgusu duruyor :D

Amcam mesleğini son derece çok iyi yapıyor.Balıkesirde muannesi var ve istanbulda ki fiyatlar ile kıyaslandığı zaman bedavaya yapıyor dersiniz...:D

http://www.dentiss.com/?m=paradental&id=106 :D :D

Bende mecidiyeköye geliyorum meşhur oya hanıma belki bilirsin :D

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Mecidiyeköyde hiç bakmadım diş hekimlerine :D görüyorum tabela larını ama hiç dikkat etmedim
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah'a şükür hiç çürüğüm olmadı.Kaldıki son yıllarda çok sık fırçalamaya başladım.Önceden o da yoktu :)

Ayrıca bende sensodyne kullanıyorum :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI