škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

345. Dönem Yedek Subay ve Kısa Dönem Adayları

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Başlığın zamanı geldi. Kısmetse ayın 12 sinde askerim. Dün sınava girdim kısa dönem tercihi işaretleyip soruların büyük kısmını yaptım.Ama bu dönem uzun zamandır başvurunun en az olduğu dönemmiş ve doğal olarak benim yedek subay olma ihtimalimi de artıran bir olay. Herşey 9-10 Nisan gecesinde belli olacak.
Erken sevk dahil bir çok prosedürü öğrendim,sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Birde var mı başka gidecek?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 10:38:38 Gönderen: burock »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hadi hayırlı tezkereler  :ok:

İmza: 269. Dönem Topçu Teğmen  :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Hayırlı tezkereler :)

Sağ salim git gel polisaj yapıcaz daha 473 + polishing pad :wax:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı İle Git Gel. Hayırlı Tezkereler. Ben Şahsen Yedek Subay Olmayı İsterim. Tamam 12 Ay Olur Ama Hiç Değilse Askerden Gelince Cebinde Güzel Bir Paran Olur :)

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
295. dönem İstihkam+OBI asteğmen. Kısa dönem gelir inşallah. Ben gittiğim dönem bilgisayar mühendislerini kısa dönem yaptırmıyorlardı. Sınavda atarsam birkaç tane tutar diye hepsini çözüp yanlış şıkları işaretlemiştim, yani 1 doğrum bile olmamasına rağmen yedek subay yaptılar. Tamamen ihtiyaçla ilgili bir durum yani. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı tezkereler :ok:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkür ederim. Sınavın formalite olduğunu az çok tahmin ediyorum zaten ama sınav güzeldi sorular ales kıvamında ve çoğunlukla pratik çözümler gerektiriyordu. Ordaki komutan ve sınav kitapçığında yüksek puan tercihinizi etkileyecektir yazıyordu bende yaptım yapabildiğim kadar.

Alıntı yapılan: kaptan52;338564
Hayırlısı İle Git Gel. Hayırlı Tezkereler. Ben Şahsen Yedek Subay Olmayı İsterim. Tamam 12 Ay Olur Ama Hiç Değilse Askerden Gelince Cebinde Güzel Bir Paran Olur :)

Yedek subay acemilik 3 ay ve bu sürede maaş yok,kısa dönem 2 ay daha yapıp bitiriyor. Birde kalacak yer sıkıntı oluyor sanırım paranın bi kısmıda oraya gidiyor.
Ama meslekçi yedek subay olmak isterim.18 gün acemilik sonrasında  direk maaş,son 3 ayda teğmen rütbesi:ok: ve askerlik yapacağın yerler daha merkezi oluyor yoksa takım komutanı olarak yedek subay olursam kimbilir tombaladan ne çıkar.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Elektronik teknikeriyim myo mezunuyum ve + 2 sene işletme açık ögretım olacak. Benim durumum sence ne olur

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kaptan52;338597
Ben Elektronik teknikeriyim myo mezunuyum ve + 2 sene işletme açık ögretım olacak. Benim durumum sence ne olur

Gol olur :D

Başvuru sayısı yeterli olursa sıkıntı olmaz herhalde kısa çıkar. Bu ara bekleyenlerin bir kısmı bedelliye yoğunlaşmış olabilir, o yüzden başvuru az olabilir.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yer durumu olarak ne olur abi batı doğu merkezi yerler :D sonuçta mesleğimiz var :D

Çevrimdışı srcozt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu dönem bende askerliği düşünüyordum fakat başvuruda geç kalmışım kısmet artık ağustos dönemine

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;338597

Açıköğretimlerin %99 u kısa çıkıyor.Hatta yedeksubay işaretlesen bile kısa çıkar. Son duruma bakıyorlar lise vs durumuna bakmazlar. Doğu batı kimse bilemez.
Ben elektrik-elektronik mühendisiyim ve uzun çıkma ihtimaline alıştırıyorum ufaktan kendimi:++:
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 15:51:23 Gönderen: burock »

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuya bir up çekeyim.Yerler belli oldu

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı ,
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim
Merkezi
İs. Okl. ve EM K.lığı
NARLIDERE İZMİR
İlk Katılışını Yapacağı
Tarih
12.04.2012
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas
39'uncu Mknz. P. Tug. 2'nci Hd. A. K.lığı
ANTAKYA HATAY

Usta birliği hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı teskereler şimdiden sağ salim gide gelesin inşallah
Bir sevda bizimkisi.....