škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Doğuş Oto Audi Müşteri yaklaşımı

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konu ile ilgili gelişmeleri buradan yazacağım, ileride birilerinin de işine yarar diye düşünüyorum.

2010 yılında Audi A3 sportback attraction + advance paket aracımı Doğuş Oto'dan aldım.  Araç şu an 20 bin kmde 15 bin bakımı serviste yapıldı. Gel zaman git zaman cama navigasyon takmak istemediğimi, araçta bluetooth kolaylığını, evde Cd hazırlamanın sıkıntısını hissetmeye başladım. Birazda görüntü güzelleşsin diye teybi değiştirmeye karar verdim. Fiyatının yüksekliği, navigasyonun henüz çalışmaması ve bluetooth için ekstra masraf gerektiyor olmasına rağmen aracımda halen garanti kapsamında olduğundan orjinal Audi yi tercih ettim. Araştırdım ve Audi navigation plus (RNS-G LED ekran) almaya karar verdim. İşte sorunlar ve çözümler
1-Audi'ye sordum, ellerinde yok. Getirtir misiniz dedim? Cevap hayır oldu :(
Çözüm: Kendi imkanımla yurtdışı faturalı sıfır cihaz buldum.
2-Peki bu cihaz yetkili serviste takılır mı? Sonuçta aracın garantisi var ve bilip bilmeyeni aracın elektronik aksanına müdahale ettirmek istemiyorum.Audi Türkiye den mesaj attım ve  yazışmalarım burada:
Audi Türkiye
Emre Bey merhaba. Doğus Otomotiv olarak, müşterilerimize sadece Audi orijinal parça ve aksesuar kullanmaları konusunda tavsiye verebiliyoruz. Orijinal olmayan parça ve aksesuarlar, Audi tarafından test edilmediği icin öneremiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Emre Temur
Peki yurtdışından audi orjinal teybini doğuş oto aracılığı ile veya kendim yurtdışına çıktığımda alıp yetkili serviste garanti kapsamında taktıramıyor muyum?

26 MartAudi Türkiye
Doğuş Otomotiv olarak sadece Audi Yetkili Satıcıları’ndan satın alınan orijinal parça ve aksesuarlara 2 yıl parça ve işçilik garantisi veriyoruz. Parça dışarıdan geldiği zaman sadece işçilik garantisi veriyoruz. Teşekkürler.

Bana en yakın olan yetkili servisi aradım, önce takılır ama teybe bağlı elektronik aksamda arıza oluşursa garanti dışı kalır dendi. Orjinal teybin bozulma yapma ihtimali düşük riski göze alırım dedim. Bugün randevu tarihimi değiştirmek için tekrar aradığımda bir daha sorayım dedim, bu defer 2 hafta önce Doğuş Oto'nun kendilerine yazı gönderdiğini ve hiçbir şekilde servis dışından alınan parçaları orjinal Audi de olsa takamayacaklarını söyledi. Bunun üzerine başka bir şehirdeki Audi servisini aradım, onlar imzam karşılığında takabileceklerini söylediler. Tekrar red cevabı veren servisi arayıp durumu anlattığımda Audi Türkiye'ye tekrar mesaj atmamı ve Doğuş Oto kendilerine tak derse parçayı takabileceklerini söylediler.
 En son Audi Türkiye'den mesaj gelmiş saat 19:00 da gördüm. Telefon numaramı yolladım yarın Doğuş Oto'dan bir yetkili beni arayacakmış.

Konuyu takip etmeyi düşünüyorum. Almanya audi'ye de bugün durumla ilgili mail attım, onlardan da cevap bekliyorum.

2. İkinci olarak teybi de alırsam kumandalı direksiyonum da olsun isterim diye düşünerek yine yakınımdaki servise aracıma kumandalı bir direksiyon takıp takmayacaklarını sordum. Direksiyon göbeği uygun kumandalı direksiyon olmadığı için airbag sisteminin gögüs dahil değişmesi gerekeceğinden 20 bin TL gibi bi rakam çıkacağından bahsetti. Diğer servisi aradım, bu arada gözüme benimki ile aynı göbeğe sahip kumandalı A5 direksiyonu buldum. Diğer servis ise takılma ihtimalinin olduğunu ama denemeden bilemeyeceklerini kumandanın aktif olması için 700 TL civarında bir parçanın daha takılması gerekeceğini söyledi.
Bendeki direksiyonda bu resimdekinin yanlarda düğme olmayan hali göbek tamamen aynı. Gögüs airbaginin ne ilgisi var anlamadım:rolleyes:

Araç alırken çok ilgilenilmişti. Hatta konfetiler havada uçuştu teslimde Bakalım satış sonrası destek nasıl olacak

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Direksiyonda airbag sistemi değişmiyor diye biliyorum, Fabia'ya yapanlar var yurtdışında ama bir takım modüller değişiyor veya yeniden programlanıyor. Sendeki airbag yenisine takılıyor.

Ama Audi belki fiş bağlantılarını da değişik yapmışsa airbag de gidiyor olabilir. Yabancı Audi forumalrında yok mu benzer icraatler?

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiyedeki otomobil servislerindeki personel Firma genel müdürlüğü dahil, hiçbiri hizmet verdikleri araçlar hakkında yeterli bilgi deneyim ve donanıma sahip değil. ne demek servis dışından alınan parçayı orjinal dahi olsa takmıyoruz. ben sizin aracınızı kullanıyorum diye sizin bana sunduklarınızla yetinmek ZORUNDA MIYIM?
Herşeyde olduğu gibi burda da işinize gelirse.. durumları. Adamlar yurtdışında müşterileri için tabiri caizse aracı yeniden yaratıyorlar. bizde??
Maalesef yetkili servis dediğimiz yerlerin sanayideki karadüzen tamircilerden tek farkı JANJANLI dükkanları, kibar konuşan bol makyajlı cic kızları ve faturayı elinize verdiklerinde üzerinde gördüğünüz rakamlar. Hatta sanayide bu servislere pabuçlarını ters giydirecek ustalar bile var bulabilirseniz şayet.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde sadece direksiyon değişiyor ama sizin fonksiyonel direksiyonuz airbag ile uyum sağlamıyorsa bu sefer onuda değiştirmeniz gerekir.

Takılacak bu sistemin elektronik sistemde arıza açacağını sanmıyorum yeterki yapacakları işçilik temiz olsun.Bu kadar araştırmışken ender elektroniğide arayın derim onlar bu konuda bilgililer size yardımcı olacaklardır :)

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
senin tek çözümün ender elektronik

sen gereken alet ve edevati al yurt dısından montajı ender yapar hiç servisle muhattap olma.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi markayı alırsanız alın, %90 aynı muamele ile karşılaşıyorsunuz, yetkili servisler burunlarından kıl aldırmaz bir eda ile dolaşıyorlar, durumu merkeze iletiyosun çoğu zaman karışmıyorlar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlarin yaptiklarini forumlarda elestireceksiniz,heryere sikayet edeceksiniz mail atip yazdiklarinizi onlara gondereceksiniz o zaman ilgenirler.sikayet.com a yazin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;339753
Direksiyonda airbag sistemi değişmiyor diye biliyorum, Fabia'ya yapanlar var yurtdışında ama bir takım modüller değişiyor veya yeniden programlanıyor. Sendeki airbag yenisine takılıyor.

Ama Audi belki fiş bağlantılarını da değişik yapmışsa airbag de gidiyor olabilir. Yabancı Audi forumalrında yok mu benzer icraatler?

Abi yabancılar istediklerini yaptırıyorlar şüphen olmasın. Yarım direksiyon, sline direksiyon ne varsan takıyorlar. Bize gelince yok..

Alıntı yapılan: fenomen;340086
Bunlarin yaptiklarini forumlarda elestireceksiniz,heryere sikayet edeceksiniz mail atip yazdiklarinizi onlara gondereceksiniz o zaman ilgenirler.sikayet.com a yazin.

Şikayetvar.com ilk çıktığı zamanki gibi değil ne yazık ki artık orada şikayet bi işe yaramıyor.Burada yazdıklarımı  Turbofsi forumuna da yazdım. Audi Türkiye'ye yazdım telefonumu istediler Doğuş Oto yetkilisi sizi arayacak diye 2 gün oldu arayan soran yok. Audi Almanya ile ilgili bir mail adresi buldum ona da yazdım ama yanlıştı herhalde herhangi bir cevap gelmedi.

Sıkıldım zaten soğudum bile diyebilirim teyp işinden. Buralarda öyle ustalar bulmak zor. İstanbul'a gidecek olursam düşünürüm artık veya buralardan temelli dönüş yaparken...
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 22:59:27 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen sene reno megane ıı den biliyorum. airbag ve ses sitemi gibi sistemlerin bağlantısını şerit film şeklinde makara sistemli bir kablo ile sağlanıyor. dolayısı ile ses sistemlerinden yoksun araçlarda kullanılan şerit film kablolar daha az kanala sahipler. ses gibi kumandalar monte edildiğinde bu sisteminde değişmsi gerekebilir. megane ıı de bu film çok sık rastlanan arızalar arasında ve sadece parça parası 450 tl. dolayısı ile sizdeki kast edilen bu olması lazım. ama airbag falan değişmemesi lazım airbag ğin olduğu orta göbek direksiyon ile tek parça değilse tabiki. eğr tek parça ise sorunda buradan kaynaklanıyor. bence önerim hiç böyle işlere girmeyin 200 tl ye navigasyon alın (benimki navitech)  fm bağlantısından mp3 leride içine atın telefonlada entegre edin montajıda bir süre sonra gözünüze batmaz . çünkü yapacağınız yatırım size ikinci elde fazla değer katmayacaktır.

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiyedeki otomobil müdürleri dış ülkenin müdürlerinin karşısında elleri önde tamam efendim peki efendim çekiyorlar, yabancı müdürler bizim müdürlere hayır diyor bizim müdürlerde müşterisine hayır diyor. Hepsi çok pasif kalmışlar hep arabaların özelliklerinde eksiklik var. Bizim ülkemizde full olarak satılan arabalar dış ülkelerde normal arabalar bunun gibi.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eveeet , nihayet bugün Doğuş Oto temsilcisi beni aradı. Orjinal Audi de olsa parça takılmasına Audi'nin (!) izin vermediğini; istersem takabileceklerini ama aracın garanti dışı kalacağını, ben başka yerde taktırırsam da yetkili servis gördüğünde garanti dışı olacağını söyledi. Dolayısı ile aracıma teyp taktırmaktan veya direksiyon değişiminden vazgeçtim. Ha tabi bir de bir sonraki aracımı Audi almaktan vazgeçtim.:hoh:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızda bahsettiğiniz değişikliklerin yapılması el becerisi, işçilik ve ustalık gerektirir.

Sanırım siz Şanlıurfadasınız, sanayisi, ustaları nasıldır, bilmiyorum.

Konyada ustalar çok iyidir mesela.

2010 Model Audi gibi bir aracın emin ve güvenilir elde olması gerekir.

Ben Ankaradayım, burada dahi sıkıntı yaşıyorum, aracımdaki bir iki değişiklik için bile İstanbula gittim,varın gerisini siz düşünün.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Buradaki ustalar çok iyi anlar ama reno 12 ve flashdan çok iyi anlarlar :) Baştan yaparlar aracı gözümle gördüm defalarca, o kadar yani. Ama yapacakları da o kadardır işte :(

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Size tavsiyem İstanbula yolunuz düştüğünde ya da düşmesini isterseniz

Ender Elektronik ya da Mert Elektroniğe uğramanız ve bir defada yapmayı düşündüğünüz değişiklikleri yaptırmanız.

Mert OtoElektronik Bmw ve Mercedes ağırlıklı çalışıyor,

Ender Elektronik Vw ağırlıklı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audi premıum bir marka.Eğer fonksiyonel direksiyonu standart yapmıyorsa ayıp Audinin ayıbıdır.Baz donanım superblerde bile Yüce f.direksiyonlu, tam ekran yb lı getiriyor.