škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kırık sis farı ile muayene?

Colt54 · 17 · 12231

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Arkadaşlar benim ön sis farlarından biri kırılıp çıkmıştı. Far komple bagajda duruyor,etrafını saran siyah bi plastik olduğundan göze oranın boşluğu batmıyor. Yaptiricam dedim ama kaldı öyle..

Mayıs 25te muayenem var. Böyle sıkıntı olur mu? Sonuçta sis farı olmak zorunda değil.

Bi soru da lpgli araçlar için saldırmazlık olayı değişti diyorlar. Var mı öyle bişi?

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sızdırmazlık gerekli değil. ben kendim gördüm. sızdırmazlık ölçümünü kendileri yapıyorlar cihazla.
kırık sis farına gelince (bildiğim kadarı ile) donanımda mevcut değilse önemli değil zaten soran yok. Ama aracın donanımında olan bir özellik çalışır olmak zorunda. yani sis farı hiç olmasa sorun yoktu. ama varsa çalışmalı. hafif kusur ya da ağır kusur orasını da bilemiyorum ayrıca

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimileri sızdırmazlık komple kalktı diye yanlış biliyor ama kendileri yapıyorlarmış artık.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yok öyle şey. ilk dönüşümde zaten makine müh. odasından rapor şart. sonraki muayenelerde de kendileri ölçüyorlar. alet öterse cırt  kaldın hocam. gittin ayar yaptırdın usta tamam dedi. geldin 2. muayene tekrarına alet bi daha öttü. hoop yandı gülüm muayene parası. eskiden daha iyiydi sızdırmazlığı alana kadar mak. müh. odası ile sanayi arasında git gel yapıyordun ama sonunda belgeyi aldın mı tüv'de işin rahattı.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tabteam;341041
sızdırmazlık gerekli değil. ben kendim gördüm. sızdırmazlık ölçümünü kendileri yapıyorlar cihazla.
kırık sis farına gelince (bildiğim kadarı ile) donanımda mevcut değilse önemli değil zaten soran yok. Ama aracın donanımında olan bir özellik çalışır olmak zorunda. yani sis farı hiç olmasa sorun yoktu. ama varsa çalışmalı. hafif kusur ya da ağır kusur orasını da bilemiyorum ayrıca

O zaman bi iyi bi kötü haber demek bu.. Sızdırmazlık için mak. bilmem ne odasına gitmicez.. bu iyi.. Ama bu sis farı sorun olur heralde.. Maslakta tamponcu görmüştüm.. artık ona söyliyim de geri yerine montelesin..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sis farının birisi var birisi kırıksa ağır kusurludur muayeneden geçemezsin. ikisinide sökeceksin yerlerini kapatacaksın yada ikisinide faal hale getireceksin.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugun muayeneden hafif kusurlu gectik.kusurlar yangin tupu son kullanma tarhi gecmis.cam filimi var.kisa far kisik yaniyor.sis fari ayarsiz.bunlarla gece bildik.
sol sis farinin cami kirikti normal cam kesip takmistim gitmeden once aldigim bilgide agir kusur olacagini ogrendim mecburiyetten yan sanayi alip taktim cok sukur gectik. hic birsey eskisi gibi degil bayagi inceliyorlar.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çamurluktaki sinyaller beyaz yanıyor diye muayeneden geçirmediler , sarı ya çevirdik geçtik :)

spor yaylar hafif kusur , mercekli farda zenon hafif kusur :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı hafif kusurun birden fazla tekrarlanması sonucunda bir yaptırım var mı?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Araçta var olan her şey sağlam ve açlışır olmalı, farkederse kafayı takabilir

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muayeneye gir sis farı hafif kusur olarak kaydedilirse geçersin değilse değiştir derler. gidip yenilersin. önemli olan gününde gitmek ceza ödemekten kurtarırsın, sadece muayene günün tamir yaptırdıktan sonra gideceğin zamana atar. tamir için ne kadar süre veriyorlar onu sor. lpg konusunda bilgim yok.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;385706
muayeneye gir sis farı hafif kusur olarak kaydedilirse geçersin değilse değiştir derler. gidip yenilersin. önemli olan gününde gitmek ceza ödemekten kurtarırsın, sadece muayene günün tamir yaptırdıktan sonra gideceğin zamana atar. tamir için ne kadar süre veriyorlar onu sor. lpg konusunda bilgim yok.

Bu başlığa sonucu yazmayı unutmuşum, öncelikle kırık sis farini maslak oto sanayide tamir ettirdim. Sadece tırnakları kırıktı,eleman saolsun çok ucuza halletti ( 5 tl yada 25tl..)

Lpg de artık saldırmazlık gerekmiyor. Ilk başta depoda üretim tarihi 4 haneli olması gerek diye saçma bi uygulama varken sonradan 2 haneli olanlar da bundan nasibini aldı.

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
4 hane 2 hane olayına çözüm getirdikleri iyi olmuş harbi saçmalıktı..

Birde ben emanet bi fiestayı muayeneye götürdüğümde arka üst stop yanmıyor diye geçirmemişti dedim diğer arabaların hepsinde var mı sanki yaptırın gelin dedi geçti ampul gevşemiş sıkıştırdık gittik öyle verdiler vizeyi...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SYSOP;386639
4 hane 2 hane olayına çözüm getirdikleri iyi olmuş harbi saçmalıktı..

Birde ben emanet bi fiestayı muayeneye götürdüğümde arka üst stop yanmıyor diye geçirmemişti dedim diğer arabaların hepsinde var mı sanki yaptırın gelin dedi geçti ampul gevşemiş sıkıştırdık gittik öyle verdiler vizeyi...

bu problemler hep muayeneye giderken olur, ne hikmetse ben giderim tamam geçeriz diye. 2 sene evvel gittim. kapıdan girerken fren müşürü bozuldu. bu sene gittim. bu sefer fren lambası içerdeyken yandı. gittim değiştim. araba strese mi giriyor nedir anlamadım. kapıdan içeri girerken bir haller oluyor.

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;386691
bu problemler hep muayeneye giderken olur, ne hikmetse ben giderim tamam geçeriz diye. 2 sene evvel gittim. kapıdan girerken fren müşürü bozuldu. bu sene gittim. bu sefer fren lambası içerdeyken yandı. gittim değiştim. araba strese mi giriyor nedir anlamadım. kapıdan içeri girerken bir haller oluyor.

Sınav heyecanı abi olur :++: