škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ses izolasyon malzemesi

gökan · 221 · 130651

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Alıntı yapılan: *CEM*;356857
Serhat bir tane ısı tabancası al hafif ısıt arka kısımda naylon daha çabuk çıkıyor.

Üründe son kullanma tarihi var :) sanırım fazla bekleyince açılmıyor, yapışmıyor.
Birde Pütür+Simself davlumbaz içlerine yeterli gelir sanırım, ayrıca firex e gerek varmıdır?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çamurluk içlerine pütür, çamurluk içi-davlumbaz arasına simself uygun olur.
Firex sünger olduğu için bu kısımda kullanılması drumunda sıvı emecek sürekli nemli kalacağı için korozyon koku v.s. gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığı artacaktır. Ayrıca kısa zamanda özelliğini kaybedip işe yaramaz hale gelecektir..

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akkuşun altına pütür attırmayı düşünüyoruz, usta gri al dedi özellikle ama siyahtan performans olarak bi farkı olacağını sanmıyorum. ne dersiniz?

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;361104
akkuşun altına pütür attırmayı düşünüyoruz, usta gri al dedi özellikle ama siyahtan performans olarak bi farkı olacağını sanmıyorum. ne dersiniz?

Siyah al abi hatta marşbiyele kadar çıkarsın daha sağlıklı olur bence :ok:

Çevrimdışı focuson

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
beyler bilgi sahibi olmadığım için sohbetinizi sadece takip etmiştim şimdi biraz lafa karışayım dedim:) dün tekzende yumurta kolisine benzer bir ürün gösterdiler ses yalıtım malzemesi olarak sizce o uygun olur mu biliyor musunuz o maddeyi?
:taka:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: focuson;374230
beyler bilgi sahibi olmadığım için sohbetinizi sadece takip etmiştim şimdi biraz lafa karışayım dedim:) dün tekzende yumurta kolisine benzer bir ürün gösterdiler ses yalıtım malzemesi olarak sizce o uygun olur mu biliyor musunuz o maddeyi?

Sanırım size ses kesmek için süngerlerden göstermişler.Sünger ise peke işimize yaramaz.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
simself veya bitüself kullanılıyor genelde bu iş için. bu ürünler aslında su yalıtım malzemesi ama ses yalıtımı da sağlıyor.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;374281
simself veya bitüself kullanılıyor genelde bu iş için. bu ürünler aslında su yalıtım malzemesi ama ses yalıtımı da sağlıyor.

:+1: Aynı zamanda az da olsa yapıştırıldığı yüzeyin/panelin mukavemetini de arttırdığını düşünüyorum :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuyu sınavdan sonra baştan sona okuyum diye hiç okumadım şimdi baştan sona okuma vakti.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eveet konuyu okudum aklımda bazı şeyler belirdi.akif hocamın yaptığı gibi birşey yapacağım en ekonomik olan o gibi duruyor. aklımdan geçenler

arabanın halıflexine kadar kaldırıp tabana arabanın içinden o folyo gibi olan şeyle kaplayıp,altınada dıştan o yapışkan şey sıkmak sonraaynısını davlumbazlara uygulamak.ama bunlardan önce fitillerden ses aldığını düşünüyorum birazda ona kafa yorayım.birde unutmadan kapı içlerini nasıl yapmalıyım?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;374357
eveet konuyu okudum aklımda bazı şeyler belirdi.akif hocamın yaptığı gibi birşey yapacağım en ekonomik olan o gibi duruyor. aklımdan geçenler

arabanın halıflexine kadar kaldırıp tabana arabanın içinden o folyo gibi olan şeyle kaplayıp,altınada dıştan o yapışkan şey sıkmak sonraaynısını davlumbazlara uygulamak.ama bunlardan önce fitillerden ses aldığını düşünüyorum birazda ona kafa yorayım.birde unutmadan kapı içlerini nasıl yapmalıyım?

Kapı içlerini yaparken hem içten bakınca içteki sacı yani dıştaki sacı :hanz: komple kaplamalısınız. Hem de içteki delikli melikli o değişik iç sacı o koca koca deliklerin hepsini kapatacak şekilde kaplayacaksınız ki kapı içi kutu gibi olsun, dışarıdan gelecek sesi minimuma indirsin ve içeriden dışarıya çıkacak olan sesleri engellesin.

Yani ilk aşama şu şekilde ;

İkinci aşama ise şu şekilde olmalı :)

Kapı içten dıştan hava olmayacak gibi olsun da gerisi önemli değil. Yani tek parça da koyabilirsiniz iç sac için ya da parça parça delikleri kapatıp sonra geri kalan yerleri de kapatabilirsiniz. Elinizdeki malzemeye göre plan yapılabilir gibi :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu dynamat maliyetli gibi.ben akif hocanın yaptıgı gibi düşünüyorum.nede olsa yaz boyu boşum günde bir kapı yapsam o bile yeter.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pratiker  

Bituself 20cmx 10m 50 TL

Koçtaş    

Bituself 20cmx 10m 25 TL
Simself 20cmx 10m 50 TL

Çevrimdışı focuson

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araştırdım dynamat pahalı bir ürün onun yeirne firex uygulamışlar.tekzenden bitüself aldım araca uygulucam uygun bir zamanda ama koku yapar mı,kullanan ya da bilen var mı?

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/193046-ses-yalitimi-uygulamasi/page__hl__%20ses%20%20yal%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1
:taka:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;374476
Pratiker

Bituself 20cmx 10m 50 TL

Koçtaş

Bituself 20cmx 10m 25 TL
Simself 20cmx 10m 50 TL
bitüself simself firex farkları nedir acaba?
elegance=ugurcnplt