škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ses izolasyon malzemesi

gökan · 221 · 130602

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
köksal abi bakındımda bu daysonun spreyi yok:(bana sprey lazım.

şimdi aklıma geldide bu paint zoom sıkabilir mi pütürü.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2012, 15:18:05 Gönderen: ugurcnplt »
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel soru, zor cevap:)

Pek sanmıyorum sıkabileceğini, boya çok daha ince, su kıvamında, ama pütür daha koyu kıvamlı, o yüzden problem olabilir. Ama yine de çok kesin konuşamıyorum..

Bir de pütürden sonra paint zoomu çöpe atmayasın, maliyetten kaçayım derken daha pahalıya gelmesin:)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
paint zoom patlar 1 kutu atmadan, pütür tabancası şart ama öyle artistik bir alet değil, çıkışı geniş o kadar. pütür oldukça yoğun pütür tabancasını bile tıkayabiliyor 3-4 kutu sonra.

bence sprey+lift/kanal arayana kadar tüp şeklinde alıp kaportacıya ufak bi işçilikle yaptırmak daha iyi olur. öncesinde altını da güzelce yıkamak lazım ki iyi tutunsun yüzeye.

alt yıkama 15 tl
pütür 6 kutu 60 tl(pazarlık şansın olur çok alınca)
usta 20 tl gibi masrafı çıkar.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet,artık bende spreyden vazgeçtim.sanayide yaptıracam o işi.iki gündür araştırıyorum daha sadece fitillere akvaryum veya serum hortumu takma dışında birşeyi kafamda kesinleştiremedim. aklımdaki uygulama sırası şöyle

1)fitillere silikon hortum(esnek olandan)
2)davlumbazlara ve arabanın altına pütür
3)davlumbazların iç kısmına yalıtım süngeri (firex bitüself simself)

sonra yetmezse arabanın içini soyup tabandan yalıtım malzemesini döşeyerek gelme.
şu yalıtım malzemesinide iyice bi kafama yatırıyım.ankaraya ilk gittiğimde malzemeleri alacam.yalıtım malzemesi olarak şu bir tarafı süngerli bir tarafı alüminyum folyo gibi şeylerden düşünüyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hort :rm:

İşe yavaştan başlıyorum ben de. Yarın pütür soracağım sanayiden, bitüself için uygun bir yer biliyor musunuz? Burada yazılanlara göre fiyatlar uçmuş...

Akif hocam çamurluk içi ve davlumbazlardan hangisi için pütür hangisi için bitüself iyi sonuç verir sence?
Bunlara ek olarak arka koltuk altlarına ve bagaja firex döşeyim diyorum bunlar için de tahmini miktar yazar mısın? Firex ne ile tutturuluyor zımba mı?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firex tek başına bir işe yaramıyor.Bu işte kalite sırası yaparsak Dynamat>Erkurt>Bitüself.

Firex ise bunlara destekçi yan ürün genelde trim ile kaporta arasına konulur :)

Ben olsam davlumbazları söküp iç kaporta kısmına pütür yaptırırdım daha sonra davlumbazların içte kalan kısmına erkurt yada muadili bir malzeme kullanırdım. %30 düzelme benden garanti :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;515195
Firex tek başına bir işe yaramıyor.Bu işte kalite sırası yaparsak Dynamat>Erkurt>Bitüself.

Firex ise bunlara destekçi yan ürün genelde trim ile kaporta arasına konulur :)

Ben olsam davlumbazları söküp iç kaporta kısmına pütür yaptırırdım daha sonra davlumbazların içte kalan kısmına erkurt yada muadili bir malzeme kullanırdım. %30 düzelme benden garanti :)

Çamurluk içleri için pütür diyorsun yani. Diğer malzemeler (erkurt, bitüself vs) daha iyi olmaz mı, yoksa pütür atıp geçeyim mi? Hatta çamurluk içleri+davlumbaz içleri pütür atıp geçsek nasıl olur? Direk sonuca gidesim var :D Burada bi tek tekzen var orada da bitüself yok galiba.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;515198
bitüself için bir site var ama fiyatlar normal mi bilmiyorum

http://www.adetasyapi.com/?=Bituself_Oto_Ses_Yalitimbandi_10_cm&urun=1952

Bu fazla, metrekaresi 45'e geliyor. Akif hoca 30 yazmıştı galiba.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın kilosu kac kilo artacak? hesapladınız mı?:ok:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;515206
Bu fazla, metrekaresi 45'e geliyor. Akif hoca 30 yazmıştı galiba.
Aradan 3 sene geçmiş. Zam gelmiş demek ki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bauhaustan bir malzeme aldım, arka koltuğun altına döşedim biraz faydası oldu.
ön tarafa , o klimanın altlar, çamurluk civarına da döşeyebilseydim baya etkisi olacaktı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;515208
Arabanın kilosu kac kilo artacak? hesapladınız mı?:ok:

Biraz artacak artık ama olsun, peşinden yazılım gelir inşallah :D

Alıntı yapılan: Uğur Akar;515209
Aradan 3 sene geçmiş. Zam gelmiş demek ki.

Evet baya geçmiş, biraz zamlı alacağız napalım.

Aluu, Akif hoca :) Şu konuyu bi netleştirelim, nereye bitüself, nereye pütür, bi de pütür kolay da bitüself kaç m2 alayım ne dersin???

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;515230
Biraz artacak artık ama olsun, peşinden yazılım gelir inşallah :D

Dün orijinal olmayan kaucuk paspas aldım hocam, en asagı 5 kg gelir, orijinal halı paspaslar cok daha hafif, soru isareti olusmadı desem yalan olur,
Yazılım konusunu bosver bence, senin arabanın bg i zaten yüksek, vag grubu gibi degil, milyonda bir bile olsa siyah duman atması hos olmaz:)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam çok yoğunum., kusura bakma.. Çamurluk içlerine Pütür , en az 1 er kg.  Katlar arası pütürün kuruması için az beklesin usta.. Davlumbazın üst kısmını da (dışarıdan görünmeyen) bitüself kapla . (Davlumbaz plastikse) bitüself yapışkanlı kendisi tutunur.  Yine sağlamlamak için uç kıvırmayan zımba kullanılabilir. Tahminen 6mt² bitüself yeterli olur..
Pahalı ya da Davlumbazın yüzeyi pütürün tutulmasına uygunsa Davlumbaza da pütür atılabilir..