škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ubuntu nasıldır? İş görür mü?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazıcıya bakayım dedim, kapatıp açtım tüm deneme baskılarının hepsi bir kerede çıktı :D Sanırım oldu ama yazıcı kapatıp açılmadan direk çıktı alamadım...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;342097
Yazıcıya bakayım dedim, kapatıp açtım tüm deneme baskılarının hepsi bir kerede çıktı :D Sanırım oldu ama yazıcı kapatıp açılmadan direk çıktı alamadım...

En temel kuralı denemeyi uutmuşsun.:haha:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;342099
En temel kuralı denemeyi uutmuşsun.:haha:

:++::++::++::++::++: ben tersten başlamışım :D

Yazıcı işi tamam, şimdi sırada mail hesabını kurma işinde..Birde tabi cihaz pildeyken kablosuz ağa bağlanmıyor, bağlanıyor gibi oluyor hemen kesiliyor..

Yurtdışı bir numarayı aradım servis için..Çıkan kişi belli ki bir yabancı ülke vatandaşı..Türkçeyi konuşmasından belli..Neyse bana cihazla ilgili test modülünü açtırdı.Cihazda sorun yok dedi, parçalar çalışıyor dedi.Eğer çalışmayan parça olsaydı ben burdan yollayacağım, ilgili kişi gelip yerinde cihazı söküp onaracak dedi.İçimden vaoow dedim :) Cihazınız kayıtlı değil gibi bişey dedi.Cihazın numarasından PC'ye bağlanamıyorum dedi.Yeni olduğundan dolayı olabilir dedi..Bende vaay be dedim :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;342107
:++::++::++::++::++: ben tersten başlamışım :D

Yazıcı işi tamam, şimdi sırada mail hesabını kurma işinde..Birde tabi cihaz pildeyken kablosuz ağa bağlanmıyor, bağlanıyor gibi oluyor hemen kesiliyor..

Yurtdışı bir numarayı aradım servis için..Çıkan kişi belli ki bir yabancı ülke vatandaşı..Türkçeyi konuşmasından belli..Neyse bana cihazla ilgili test modülünü açtırdı.Cihazda sorun yok dedi, parçalar çalışıyor dedi.Eğer çalışmayan parça olsaydı ben burdan yollayacağım, ilgili kişi gelip yerinde cihazı söküp onaracak dedi.İçimden vaoow dedim :) Cihazınız kayıtlı değil gibi bişey dedi.Cihazın numarasından PC'ye bağlanamıyorum dedi.Yeni olduğundan dolayı olabilir dedi..Bende vaay be dedim :)

Muhtemelen power settingden oyle ayarlanmistir. pil gitmesin diye yapiyordur. mail hesabini neye kuracaksin? dikkat et pop3 ise mailin o bilgisayara cekersen orda kalir :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;342116
Muhtemelen power settingden oyle ayarlanmistir. pil gitmesin diye yapiyordur. mail hesabini neye kuracaksin? dikkat et pop3 ise mailin o bilgisayara cekersen orda kalir :)

Pil ayarlarından baktım anormal bişey yok..İşletim sistemi yabancı ki nereye gizlemişler acaba o ayarları ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;342120
Pil ayarlarından baktım anormal bişey yok..İşletim sistemi yabancı ki nereye gizlemişler acaba o ayarları ?

Ubuntu'yu güncelleştirerek Türkçeleştirebilirsiniz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;342125
Ubuntu'yu güncelleştirerek Türkçeleştirebilirsiniz.

Güncelledim, şu an türkçe zaten..Ubuntu versiyonunuz artık desteklenmiyor diyor..Bakıyorum 11.4 görünüyor yani son sürümlerden..Güncelle diyorum, kimlik doğrulama yanlış diyor..Ee şifre sormadı ki bana :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan Windows kur rahatla :D desktop'ta Linux adamı hasta eder :D ha yok azmedecem diyorsan takdir ederim elbette, kolay gelsin derim ancak :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;342146
Gökhan Windows kur rahatla :D desktop'ta Linux adamı hasta eder :D ha yok azmedecem diyorsan takdir ederim elbette, kolay gelsin derim ancak :D

Az bişeyi kaldı, onları da keşfedersem olacak inanıyorum :D

Ama yarın öbürgün şirkete bir program kurulur sonra ona uyum sağlamaz o zaman halim nice  olur :D

Bilgisayarcı ile görüşeyim getirsin kursun bir tane win7'de rahatlayayım.. :) Kenarda dursun, lazım olduğunda windows'a geçerim...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;342149
Az bişeyi kaldı, onları da keşfedersem olacak inanıyorum :D

Ama yarın öbürgün şirkete bir program kurulur sonra ona uyum sağlamaz o zaman halim nice  olur :D

Bilgisayarcı ile görüşeyim getirsin kursun bir tane win7'de rahatlayayım.. :) Kenarda dursun, lazım olduğunda windows'a geçerim...

Evet, mutlaka çift boot yap, windows mutlaka olsun elininin altında, yarın öbür gün bir program gerekir v.s sap gibi kalırsın valli ortada :D serengeti'de çita'ya bakan antilop yavrusu gibi sen ekrana ekran sana bakmasın sonra :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;342146

Alıntı yapılan: FF;342151
Evet, mutlaka çift boot yap, windows mutlaka olsun elininin altında, yarın öbür gün bir program gerekir v.s sap gibi kalırsın valli ortada :D serengeti'de çita'ya bakan antilop yavrusu gibi sen ekrana ekran sana bakmasın sonra :D

:++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;342151
...serengeti'de çita'ya bakan antilop yavrusu gibi sen ekrana ekran sana bakmasın sonra :D
:++::haha::rock1::heo::hanz::kiki::xx::tv::koro: :heyo: :oly::adm::kro::lklk::rock2::rm:

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;342097

Çıktı renksiz mi yine.Renkliyse beni internet cafe'ye gitmekten kurtarırsın süper olur.:kiki: