škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 ye tüp taktiralimmi??

ozbaha · 76 · 22543

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Para olsa da bende taktırabilsem :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;345278
Para olsa da bende taktırabilsem :)

PAra olmadığı icin gec kaldim. Dugunum var yaza. Izmir ankara git gel bu sene amorti ederim dedim girdim. Umarim pişman olmam. Tüketimi perfirmansi hakkinda tespitlerimi yazicam. Kismetse bu aksam gorecem arabayi.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 tllik gazla 160 km yapti. Ankara ici bu mesafe. Bence gayet iyi. Ilk aldığımız gazdi bu. Bakalim yarin ankara izmir arasında ne tuketcek. Tavsiye ederim. Brc gayet iyi.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2012, 23:28:15 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
110 tl gazla ankaradan izmire geldim. Ankara içiyle beraber toplam 670km yol yapti. 16 kr yaktı. Araçta annem ve ben vardik. Arka koltuklari yatirdim gelim hanimin ceyizini getirdim. Araç silme doluydu. Yüklü olmasına rağmen guzeldi. Gerci ankarada gaz 2.37 tl idi ama izmor civari 2.52. Yine de guzel. Sizlere de tavsiye ederim.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;346193
110 tl gazla ankaradan izmire geldim. Ankara içiyle beraber toplam 670km yol yapti. 16 kr yaktı. Araçta annem ve ben vardik. Arka koltuklari yatirdim gelim hanimin ceyizini getirdim. Araç silme doluydu. Yüklü olmasına rağmen guzeldi. Gerci ankarada gaz 2.37 tl idi ama izmor civari 2.52. Yine de guzel. Sizlere de tavsiye ederim.

performans açısından benzine göre fark ediyor mu?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;346227
performans açısından benzine göre fark ediyor mu?
performans olarak biraz kayıp var açıkcası. çok değil ama var. 30.000 km oldu araç ve insan farkediyor. performans kaybını da gaz pedalına daha rahat basarak telafi ediyorsunuz. şehiriçinde 20 kr yakar ve içim rahat olur.

Çevrimdışı sahinbey66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tekelikibin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba.ben de yeni fabiacılardanım.10 gün evvel ben de 1.2 htp 2011 model arabama landirenzo marka lpg taktırdım.65 liralık lpg ile 330-340 km yol yaptı.şehiriçi şehirlerarası karışık kullanımda bu değerlerde yaktı araç.arkadaşın verdiği rakamlar bayağı iyi..ancak şunu demeden geçemeyeceğim;benzinde gaza dokunmaya korkuyordum,lpg de uçuruyorum vallahi.benzinden sonra harikuleyt oldu.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 benim fabis. Ve acikcasi araci cok sikistirmadim 110 120 arası kullandım.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2012, 21:39:53 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı sahinbey66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tekelikibin;346633
merhaba.ben de yeni fabiacılardanım.10 gün evvel ben de 1.2 htp 2011 model arabama landirenzo marka lpg taktırdım.65 liralık lpg ile 330-340 km yol yaptı.şehiriçi şehirlerarası karışık kullanımda bu değerlerde yaktı araç.arkadaşın verdiği rakamlar bayağı iyi..ancak şunu demeden geçemeyeceğim;benzinde gaza dokunmaya korkuyordum,lpg de uçuruyorum vallahi.benzinden sonra harikuleyt oldu.
Değerlere bakılacak olursa tüketim 1.2 ve 1.4 için aynı gibi tabi kullanım fark eder muhakkak.

Performans kaybına bakmakta lazım orda sanki 1.4 bir adım öne geçer gibi değil mi?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 kullanan arkadaş şehiriçi ve dışı karışık kullanmış ve gaza yüklenmiş anladığım kadarıyla. ben uzun yolda sakin bir kullanımla bu değere ulaştım. çok hızlı gelmedim açıkcası.

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla süper ya bende en yakin zamanda tüpleneceğim

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozbaha;346770
Valla süper ya bende en yakin zamanda tüpleneceğim

Herkes lpg li olsun bu devirde benzinli arabaya binmek cesaret veya bol para ister. yalnız iyi usta ve düzegün montaj çok önemli. İyi usta bulmak araştırmak lazım

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlkle iyi montaj çok önemli. aks halde süründürüyor.

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tüp olayı çok tartışmalı bir konu bende 1,4 abiante dinamik var şimdi 2000tl ye benzinde 6000km tüpte 10000km yol yapıyor ortalama 15000km de tüpü amorti ediyor şimdi ben 2010 7.ayında aldım arabamı ve 13500 km yol yaptım 2 ayda 2500km yol yapsam ortalama senede 8000km yol yapıyorum 2 senede kendini amorti ediyor tüp hadi ki 2,5 senede yapsın peki bu arada ben sivastayım ve çok soguk oluyo kışın bana tüpte sıkıntı olurmu benzinde kafan rahat basıyorsun tık diye çalışıyor tüpte böyle olacak mı ayrıca araba ısınana kadar benzinde yakıyor bu rakamlar yükselecek yani 20000 km amorti edecek ve benzinin devamlı olacak deponda bunlar benim kafamı çok karıştırdıgından tüpe geçip geçmemekte kararsızım ne yapagımı bilmiyorum.?????????