škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Linea yenilendi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pacamann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;343213
linea mantıklı, memur kesimin az masraf çıkartan ve boyutları bagajı, motoru (dizel) ile cebiniizin dostu bir araç.onun için bu müşteri kesmi için dizayn biraz daha arka sıralarda bulunuyor.
az masraf konusunda bir ayrıntı:
geçen haftasonu arkadaşın Punto'sunun (Grande Punto değil) ön amblemini rengi solduğu değiştirttik serviste:
parça fiyatı 67.66 TL
işçilik 8 TL
KDV ile birlikte >85 TL verdik.... sadece ön amblem değişti... eskisini söküp yenisini taktılar... 85 TL çok fazla değil mi alt tarafı bi amblem için?
bir ayrıntı daha: ön farların arkasındaki plastik conta/kapakları 118 TL, işçilik ve KDV hariç!!!
aslında temel şeyler çok pahalı değil, 100.000 bakımı 300 TL'den az ama abuk subuk parçalara gelince hakikaten abuk subuk fiyatlar var :)
:wsh:

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pacamann;343275
az masraf konusunda bir ayrıntı:
geçen haftasonu arkadaşın Punto'sunun (Grande Punto değil) ön amblemini rengi solduğu değiştirttik serviste:
parça fiyatı 67.66 TL
işçilik 8 TL
KDV ile birlikte >85 TL verdik.... sadece ön amblem değişti... eskisini söküp yenisini taktılar... 85 TL çok fazla değil mi alt tarafı bi amblem için?
bir ayrıntı daha: ön farların arkasındaki plastik conta/kapakları 118 TL, işçilik ve KDV hariç!!!
aslında temel şeyler çok pahalı değil, 100.000 bakımı 300 TL'den az ama abuk subuk parçalara gelince hakikaten abuk subuk fiyatlar var :)
Birmotun servisleri daha iyi, direk Tofaş'ın servisleri ve biraz muhabbetiniz varsa özellikle işçilikte baya indirim yapıyorlar.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;343192
çok ayıp ama, sevmeyebilirsiniz ki zorunda da değilsiniz ama gerçekten ayıp

hakaret etmedim kim üstüne alındıysa da ondan özür dilerim.
Bendeki etkisini yazdım sadece.Bu grup araçlardan(Linea,Punto vs) nefret ediyorum,tasarımcısından da öyle...
1986'dan beridir 2010 yılına kadar FIAT kullanıcı bir ailenin evladıyım,ilk aracım da fiat'tır. Albea bile tasarım yönünden linea'dan iyidir.
ki bunların tasarımcısı tüm araçları birbirine benzetmeden başka hiçbir şey yapmamaktadır.Bombeli görünüm,önden arkaya doğru uzanan basenler eğer tasarım ise,krom parçalar eklemek facelift olacaksa; sanayii ustaları bunun kralını yaparlar. Ne satış,ne servis ne de otomobil ile alakalı hiçbir konuda da ilgi görmedim bayii firmadan.
Daha ne diyim...

Gelelim düşük gelire hitap etmesi olayına.
Albea benzinli aracımın 1.sene bakımı 7bin km 300tl;2.sene bakımı sanırsam 15.000km idi ve 2007 yılında 400tl ödemiştim.1.3 motoru da 8.5lt altında da yakmıyordu,şehir içinde:kork1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapmayın Trde en uygun fiyatlı bakım ve parça Fiat tadır(italyan yapımları ucuz dğeil) zaten o yüzden satılıyor yoksa başka bir numarası yok.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2012, 20:11:31 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: tufan;343346
Yapmayın Trde en uygun fiyatlı bakım ve parça Fiat tadır(italyan yapımları ucuz dğeil) zaten o yüzden satılıyor yoksa başka bir numarası yok.

Çok sayıda taksici Albea ön farı bulamıyordu bir ara, çok uzun süre far bulamamışlar, 5-6'sı da aynı şeyi söyleyince  :)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Fiat kullanıcıları kusura bakmayın ama bana Fiat demeyin tüylerim diken diken oluyor..

Tamam fiyatına göre iyi sayılır fakat Fiat,Peugeot,Citroen gibi araçları daha bi 10 sene almam gibi..

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;343346

Skoda SuperB aracımın ilk bakım ücreti(2010) 180 tl idi.Albea'nın(2006) 280tl.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;343365

Vag grup agır bakımı ile Fiat agır bakımı aynı mıdır?
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2012, 21:37:44 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;343363
Fiat kullanıcıları kusura bakmayın ama bana Fiat demeyin tüylerim diken diken oluyor..

Tamam fiyatına göre iyi sayılır fakat Fiat,Peugeot,Citroen gibi araçları daha bi 10 sene almam gibi..

Bence biraz daha saygılı olmalıyız.Biz aynı şeyi sizin kullandığınız marka için desek yüzde90 hoşunuza giymeyecek veya bize fanatik diyeceksiniz..

Öncelikle 2009 model Puntomun bakımını Fiat Birmot yetkili servisinde 130TLye yaptırdığımı söyleyeyim.Ve servis de ki hizmet ve kalite çoğu markayı 10a katlar 5e böler cinsten.

İkinci olarak 4 senedir Skoda kullanıcısıyız.Senede 2,3 kez yetkili serviste bakıma giriyoruz ama dediğiniz 180TL servis fiyatı bence çok çok az.Muhtemelen serviste bi tanıdığınız felan vardır yoksa o fiyata yetkili serviste bakım cidden zor..

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;343283
hakaret etmedim kim üstüne alındıysa da ondan özür dilerim.
Bendeki etkisini yazdım sadece.Bu grup araçlardan(Linea,Punto vs) nefret ediyorum,tasarımcısından da öyle...
1986'dan beridir 2010 yılına kadar FIAT kullanıcı bir ailenin evladıyım,ilk aracım da fiat'tır. Albea bile tasarım yönünden linea'dan iyidir.
ki bunların tasarımcısı tüm araçları birbirine benzetmeden başka hiçbir şey yapmamaktadır.Bombeli görünüm,önden arkaya doğru uzanan basenler eğer tasarım ise,krom parçalar eklemek facelift olacaksa; sanayii ustaları bunun kralını yaparlar. Ne satış,ne servis ne de otomobil ile alakalı hiçbir konuda da ilgi görmedim bayii firmadan.
Daha ne diyim...

Gelelim düşük gelire hitap etmesi olayına.
Albea benzinli aracımın 1.sene bakımı 7bin km 300tl;2.sene bakımı sanırsam 15.000km idi ve 2007 yılında 400tl ödemiştim.1.3 motoru da 8.5lt altında da yakmıyordu,şehir içinde:kork1:
Hep dedim zaten beklenen buydu, biz line forumunda hep bundan bahsettik uzun zamandır, önde ve arkada değişiklik, gögüs evo ve yeni motorlar gelecek dedik %90da öyle oluyor.
Sizin kullandığınız multijette bir sorun varmıdır bilmiyorum ama ben 1.6mj linea ile şehiriçi 6lt tüketimle kullanıyorum, ankaraya yolunuz düşerse birmota gidelim hem satış hem servisine ne kadar ilgililer görebilirsiniz özellikle servis kısımı.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;343359
Çok sayıda taksici Albea ön farı bulamıyordu bir ara, çok uzun süre far bulamamışlar, 5-6'sı da aynı şeyi söyleyince  :)
Hocam o aralar farlar Türkiye'de üretilmiyordu, Brezilyadan ithal olarak geliyordu ve sanırım bir ara çok pahalıydı ve staklarda yoktu.
Örneğin Linea'nın bir farı 100 lira

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Geçen sene ilk bakımı 360TL'ye yaptırdım ben Octavia'nın.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;343413
Geçen sene ilk bakımı 360TL'ye yaptırdım ben Octavia'nın.

Bakım masrafı, ilk veya 2. demektense kilometre bakımlarıdır.Ben hiçbir aracımda kilometre miktarlarını tamamlamadan bakıma girdiğim için nisbi düşük çıkmışımdır.
Skoda da araç yakınımda ve yapılacak şeylere müdahale edebilme imkanımdan olmuş olabilir.Kaldı ki senede yaptığım km 9bin dir.
FIAT ta alırlar aracı sizden,sonra kapıda verirler faturasıyla tabii :favo1:
Bizim burada herkes tok satıcıdır hizmetin H'sini göremezsiniz maalesef.
Tüm firmaları bu kategoriye koyuyorum.!
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Linea'nın makyajlısını bekleyen bi arkadaşım var :D