škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Focus mu Octavia mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaxiGorky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mgremaps.com
her mekanik parçada ve sistemde olduğu gibi dsgde de sorunlar olabiliyor fakat gerçekten dsg çok keyif verici. heleki siz bi easytronic li bir araç kullanın her vites arasında selam veriyor:D

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni virajda ayni hizda yeni kasa Focus'u kafadan kaydirabiliyorum ama Octavia'yi kaydiramiyorum.

Focus'un efsane kasasi Focus I'dir, diger kasalar tamamen tartisilir.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araba alırken en son focus ve octi arasında kalmıştım.
jetta ve corolla ayrıca elenmişti tarafımdan.
ihtiyaçlarıma baktım içime hangisi siner diye düşündüm.
octi almaya karar verdim.focusta kötü araç değil tabi ki

sonuçta tercih meselesi bu birbirlerine göre artıları var eksileri var aynı sınıf araçta cok büyük fark olmaz bence
kişisel tercihim ise profilimde belirtiliyor tabi
octavia eleg. 1.6 tdi dadından yenmiyor:D

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;367929
araba alırken en son focus ve octi arasında kalmıştım.
jetta ve corolla ayrıca elenmişti tarafımdan.
ihtiyaçlarıma baktım içime hangisi siner diye düşündüm.
octi almaya karar verdim.focusta kötü araç değil tabi ki

sonuçta tercih meselesi bu birbirlerine göre artıları var eksileri var aynı sınıf araçta cok büyük fark olmaz bence
kişisel tercihim ise profilimde belirtiliyor tabi
octavia eleg. 1.6 tdi dadından yenmiyor:D

hayırlı olsun. iyi seçim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia kullanıcısına sorarsanız sonuç :ok:belli..
Sınıfında f/p olarak Octavia yı tek geçerim..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karşılaştırma çok adil değil Ford açısından.

Fordun son kasasından bir önceki ile güncel kasa Octavia karşılaştırılmalı.

Son kasa Ford ile karşılaştırırsanız bu sefer de kasa değişim zamanı gelen Octavia'ya haksızlık olur.

Octavia'da motor sesi var ve süspansiyonlarında sert olduğunu tahmin ediyorum ki SuperB'in süspansiyonları sert, yumuşak değil.

Ford çok iyi tanıdığım bir araç değil, ancak yol tutuş ve performans açısından Octavia'dan daha başarılı olabileceğini düşünüyorum, Focus'un en çok övülen özelliklerinden bir tanesi yol tutuşudur.

Ford için bazı kronik arızalar olduğu söyleniyor, ancak bu arızaların hangilerini olduğunu çok detaylı bilmiyorum.

Octavia daha önce de yazdım, şimdi de yazıyorum, bu sınıf içinde en iyisi bana göre.

Bu aracın en sevmediğim yönü arka koltukta alan daraltan şaft gözünün arabayı dört kişilik yapmasıdır, bu araçta beş kişi yolculuk yapamaz.

Onun harici genel anlamda beğendim bir araçtır.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;368024
Karşılaştırma çok adil değil Ford açısından.

Fordun son kasasından bir önceki ile güncel kasa Octavia karşılaştırılmalı.

Son kasa Ford ile karşılaştırırsanız bu sefer de kasa değişim zamanı gelen Octavia'ya haksızlık olur.

Octavia'da motor sesi var ve süspansiyonlarında sert olduğunu tahmin ediyorum ki SuperB'in süspansiyonları sert, yumuşak değil.

Ford çok iyi tanıdığım bir araç değil, ancak yol tutuş ve performans açısından Octavia'dan daha başarılı olabileceğini düşünüyorum, Focus'un en çok övülen özelliklerinden bir tanesi yol tutuşudur.

Ford için bazı kronik arızalar olduğu söyleniyor, ancak bu arızaların hangilerini olduğunu çok detaylı bilmiyorum.

Octavia daha önce de yazdım, şimdi de yazıyorum, bu sınıf içinde en iyisi bana göre.

Bu aracın en sevmediğim yönü arka koltukta alan daraltan şaft gözünün arabayı dört kişilik yapmasıdır, bu araçta beş kişi yolculuk yapamaz.

Onun harici genel anlamda beğendim bir araçtır.

motor sesi yok denecek düzeyde,yol sesini çok alıyor araç.
süspansyonlar noktasında da katılamayacağım size önceki aracım leon sonraki gol tu ve süspansiyonları daha sertti belki hb olduğundan

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın kullanıcısı sizsiniz, o yüzden sizin yorumlarınız daha doğru olur.

Aracım SuperB, süspansiyonlar bana biraz sert geliyor, daha yumuşak olabilirdi,

Octavianın da buna binaen süspansiyonlarının sert olacağını düşündüm.

Yol sesi konusunda aracın kullanıcısı siz olduğunuz için yorumlarınız daha önemli,

Bizimkisi tahminden, öngörüden ve kısa süreli bir deneyimden öteye gitmez.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sert süspansiyondan çok şikayetçi olmayın, çok daha güvenli yol tutar araba, sürekli bozuk yolda gitmediğiniz sürece de pek rahatsız etmezde insanı. Yumuşak süspansiyonlu araba sonbahar yaprağı gibi geziyor yolda sonra.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne Çok Sert Ne Çok Yumuşak. Ortası Optimum Değerdi. Çok Yumuşak Oldumu ( Darbe Emiş Yumuşaklıgı ) Yol Tutuşu Azalır Konfor Artar. Çok Sert Oldumu Yol Tutuşu Artar Konfor Azalır. En İyisi Ortası. Yumuşaktan Kastım Darbe Emişi Süspansiyon Sisteminin Yumuşaklıgı Değil.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
o degil de, ceed'in bitmek üzere olan kasası sıfır araç için fırsat geliyor bana. 40'a iyi pazarlıkla bırakırlar orta donanımı, crdi, 10 airbag vs...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her iki araçta farklı tercihler taşıyor. focus biraz daha genç ruh. sportif bir yaşam sunarken octavia  biraz daha rahatlık ve aile otomobili özelliği taşıyor. aradaki fark bekar ile evli gibi.

benim küçük kardeşe ilk octaviayı göstermiştim. araba büyük ve donanım zayıf geldi. benim ise o arabada kıskandığım iki soğutucu olması (superb'e göre) neyse. forda da baktık. özellikler bayağı bir artmış. fiyat olarak iki arabayı karşılaştırdığınızda ford önde tabiki. ben forda sığmadım haliyle superb almamdan bellidir.
ford yol tutuş ve seri bir motora sahip. ama gürültülü bir dizel motor. otomatik vitesinin olmamasıda dezavantaj. hatchback tavan yükseltisi olarak büyük fakat sedanı bagaj olarak daha geniş. bu arabada hoşuma giden iki şey kalkıştaki dinamizm ve ses komutuyla cd'den istediğin müziği seçebilmen, seçim bayan sesiyle onaylanıyor buda güzel birşey. hepsi bu; ama kardeş bunu seçti. benim araba varken gerek duymadı tabi...

ankarada, ki diğer şehirleri bilmem. şuan en fazla satılan iki arabadırlar kendileri.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368431
o degil de, ceed'in bitmek üzere olan kasası sıfır araç için fırsat geliyor bana. 40'a iyi pazarlıkla bırakırlar orta donanımı, crdi, 10 airbag vs...

Düşünme bile :D bırak bunun anahtarını al onun anahtarını :D sıfır araba her zaman farklıdır :ok: Bende ara ara bakıyorum bu rekabetçi markalara, zaman zaman bir acayip indirimleri oluyor :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: FF;368700
Düşünme bile :D bırak bunun anahtarını al onun anahtarını :D sıfır araba her zaman farklıdır :ok: Bende ara ara bakıyorum bu rekabetçi markalara, zaman zaman bir acayip indirimleri oluyor :D

Otomatiği full'ü falan şişiyor fiyat ama manuel fernandes olanı orta donanım 40'a biter bence. Ama ben alamam :D Şu an elimdekini koruma modundayım...