škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Kombi

Ziyaretçi · 33 · 8917

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;343771
Müstekil 220 m2 izalasyonsuz eve geçen hafta 2 tane Eca Premix yoğuşmalı 20.000 kcal + 17m petek taktırdık inşallah kışın üzmez bizi :)  

Viessmann taktırmayı düşünüyordum Eca premix ten memnun olanlarla konuşunca vazgeçtim inşaallah pişman olmam. :)

Tüm radyatörler açık olursa cihaz hepsini ısıtamayabilir.. Kombi ufak kalmış  biraz..İnşallah üzmez sizi..

Gerçi 2 tane demişsiniz..2 cihaz paralel mi bağlandı? Öyleyse sorun çıkmaz :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;343780
Tüm radyatörler açık olursa cihaz hepsini ısıtamayabilir.. Kombi ufak kalmış  biraz..İnşallah üzmez sizi..

Gerçi 2 tane demişsiniz..2 cihaz paralel mi bağlandı? Öyleyse sorun çıkmaz :)

1.kat 1 kombiye 7,5m,  2.kat 1 kombiye 9 m birbirlerinden bağımsız tesisat.

Eca Premix le ilgili olmumsuz tecrübeniz varsa paylaşabilirsiniz hazırlıklı olalım. :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;343795
1.kat 1 kombiye 7,5m,  2.kat 1 kombiye 9 m birbirlerinden bağımsız tesisat.

Eca Premix le ilgili olmumsuz tecrübeniz varsa paylaşabilirsiniz hazırlıklı olalım. :)

ECA bayisiydik diğer şubemizde aynı zamanda..ECA cihazları iyidir..3 yıl garantilidir..ECA servisi çok samimi bir arkadaşım.Ara ara sorarım bilgi alırım..Premix yoğuşmalılardan pek şikayet almadıklarını söylemişti..

En son sattığım bir yoğuşmalıda (3 sene önce) Biraz problem yaşamıştık.Sıcak suyu yeteri kadar ısıtamamıştı vs.Tek aklımda kalan negatif yorum oydu..Genelde kullanıcıları hep memnun..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;343800
...En son sattığım bir yoğuşmalıda (3 sene önce) Biraz problem yaşamıştık.Sıcak suyu yeteri kadar ısıtamamıştı...
Su zaten sıcaksa, ısıtmak için kendisini yormak istememiş olabilir mi Gökhanım?:hmm::blm:

hasan

• Ziyaretçi
Peki yoğumalı alalım yoksa hermetik mi ne Gökhan?Bu arada hemşerim benim evde ışıkkent te ama müstakil değil.

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abim bu işlerle uğraşır bizim evimizde 2001 senesinden beri vaillant var daha bugüne kadar en ufak bir sorunu olmadı abim ev aldı evinde demirdöküm vardı söktü vaillant takacak.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dublex 150 m2 petekleri döküm olan ama bina dıştan cepe mantolamalı evde 22.000 lik  Buderus yoguşmalı kombi kullanıyoruz ısıtmada sıkıntı yoksa çok yakıyor biraz. Petekleri değiştirsek dahada verimli olur die düşünüyorum
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;344020
Peki yoğumalı alalım yoksa hermetik mi ne Gökhan?Bu arada hemşerim benim evde ışıkkent te ama müstakil değil.

İmkân var ise yoğuşmalı öneririm..Kombiyi'de 45-55 derece arasında çalıştırırsanda tam yoğuşma yapar..Isı artarsa yoğuşmadan çıkar ama..

Ama tabi tam ve gerçek yoğuşmalı cihaz almalısın :) Piyasada hikayeden çok cihaz var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;344109
İmkân var ise yoğuşmalı öneririm..Kombiyi'de 45-55 derece arasında çalıştırırsanda tam yoğuşma yapar..Isı artarsa yoğuşmadan çıkar ama..

Ama tabi tam ve gerçek yoğuşmalı cihaz almalısın :) Piyasada hikayeden çok cihaz var..

Yakıt konusunda şu daha az fatura gelir daha iyi verim alırsın dediğin bir yoğuşmalı kombi var mı?Mesela Eca Confeo Premix nasıl?Bilen var mı?Ben de Vaillant ya da Eca arasında kaldım.Yoğunlaşmalı da karar kıldım.Bir arkadaş ta buderus la anlaşmış.Bir de 100 cm geçen peteklere çapraz bağlantı mı yaptırmak gerekiyor?

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah arıcan;344054
Dublex 150 m2 petekleri döküm olan ama bina dıştan cepe mantolamalı evde 22.000 lik  Buderus yoguşmalı kombi kullanıyoruz ısıtmada sıkıntı yoksa çok yakıyor biraz. Petekleri değiştirsek dahada verimli olur die düşünüyorum
buderus yazınca çok yakar diyecektim ama söylemişsiniz buderus sorunsuzdur ama maalesef çok yakıyor aynı ford gibi :)

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;343767
8,5x1900 kcal/h= 16150 kcal/h evinin ısı ihtiyacı.. İzolasyon iyi ise(1 cm'lik duvar içine konan köpükleri izolasyon saymıorum., 10 cm dıştan giydirme var ise,o zaman ok!)

İzolasyon iyi ise 17.000 kcal/h(tesisatın durumuda önemli..)

Yoksa 20.000 kcal/h öneririm..

Vaillant öneririm, Viessmann öneririm..

Ucuz cihazlarda immergas öneririm..

Galiba Kombimi buldum;Seradens SRD 20
http://www.alarko-carrier.com.tr/Urun/Brosur/Seradens_brs.pdf
Bana yetecek gibi.Duvarlar tuğla değil briket.İşte benim ihtiyacımı karşılayacak kalori miktarıda burada http://www.alarkocarrier.com.tr/Fiyat/B.2-2-1.pdf çok çok az bir enerji harcıyor gibi geldi bana.Fiyatı da baya iyi sen nedersin Gökhan?

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsanea_06;344339
buderus yazınca çok yakar diyecektim ama söylemişsiniz buderus sorunsuzdur ama maalesef çok yakıyor aynı ford gibi :)

Ford da sıkıntı yokta buderus ta biraz sıkınıt oluyor. Soguk geçen kış aylarında 750 lira doğalgaz ödediğimizi biliyoruz
Bir sevda bizimkisi.....

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ulysses;343758
hangi zombi diye okudum da noluyo lan dedim.

:++::++::++: Önemli değil bende 2006 larda skodanın bir başka forum sitesinde Skoda yazacağıma Soda yazmıştım:++: Millet epey gülmüştü Gökhan İrfan vs  :++::++:Hatta Hasan Abi Limonlu Soda falan olsaydı deyip baya bi eğlenmişlerdi:++:

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;343767
8,5x1900 kcal/h= 16150 kcal/h evinin ısı ihtiyacı.. İzolasyon iyi ise(1 cm'lik duvar içine konan köpükleri izolasyon saymıorum., 10 cm dıştan giydirme var ise,o zaman ok!)

İzolasyon iyi ise 17.000 kcal/h(tesisatın durumuda önemli..)

Yoksa 20.000 kcal/h öneririm..

Vaillant öneririm, Viessmann öneririm..

Ucuz cihazlarda immergas öneririm..

İmmerga Victrix 26 2 L yoğuşmalı kombide yoğunlaştım.Garantisi 4 yıl,Servisi nasıl bilmiyorum.Teşekkürler Gökhan bir de sorun çıkarmıyorsa tama işte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;348755
İmmerga Victrix 26 2 L yoğuşmalı kombide yoğunlaştım.Garantisi 4 yıl,Servisi nasıl bilmiyorum.Teşekkürler Gökhan bir de sorun çıkarmıyorsa tama işte.

Bursa'da olsan servisde Cok samimi arkadasım var.Ama orda da tanıdık birileri çıkar elbet, zaten sıkıntı olmaz ya ne olacak.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP