škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastikleri yeniledim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçen günlerde sizlere danışmıştım lastik alıcam uzerindeki continental mi yoksa önerebileceğiniz baska varmı diye..gelen yorumlar üzerine continentalde karar vermiştim..ancak lastik servisci arkadasım michelin energy saver önerdi yeni üretim.aracımın lastikleri 165 70 14 tü. Michelin 175 65 14 taktırdım ısrarına karşılık.şuanda bakıyorumda hiçın içine gelen seste yarı yarıya kesinti ve virajlarda harika bir yol tutuş var,fren anında durma mesafesi süper.tavsiye edilir

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende prelli p300 den sonra lassa impetusa geçince sanki arabanın arka lastiklerine zamp sürmüş gibi olmuştu bırakmıyordu .

diğer araçta goodyer nct5 ten sonra turanza er 300 takınca yagmurda kuru gibi gitmeye başladım

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
turanzayı fazla önermediler bana.kötü oldugundan degıl ama pek saglıklı gormediler..taktırdıgım michelin energy saver yeni 5 kat oldugundan dolayımı bilmiyorum ama ben çok memnunum

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın, lastikçilerin özellikle Michelin önermesinin kar marjının daha yüksek olmasından dolayıdır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerin asıl ne olduğu kullandıkça ortaya çıkar, özellikle ilk 6 ay 1 yıl arası hangi lastik olursa olsun her zaman çok iyi performans gösterir zaten. Michelin çok iyi markadır, çok başarılıdır ama avrupa yollarına göre daha uygundur. Bizim ülkemizin bozuk, çukur yollarına pek fazla gelmiyor. İnşallah ömürlü ve dayanıklı çıkarda ömrü boyunca memnun kalırsınız hep,  güle güle kullanın.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: FF;346159
Lastiklerin asıl ne olduğu kullandıkça ortaya çıkar, özellikle ilk 6 ay 1 yıl arası hangi lastik olursa olsun her zaman çok iyi performans gösterir zaten. Michelin çok iyi markadır, çok başarılıdır ama avrupa yollarına göre daha uygundur. Bizim ülkemizin bozuk, çukur yollarına pek fazla gelmiyor. İnşallah ömürlü ve dayanıklı çıkarda ömrü boyunca memnun kalırsınız hep, güle güle kullanın.
Dobloda Brıdgeston takılı,sıfır aldığımda üzerinde pırelli 3000 vardı,35000 km dördünüde değişmek zorunda kaldım,yamulma ve çatlama oldu,garantili olduğu halde değişmediler,tavsiye üzerine Brıdgestone aldım,ortalama 65-70 000 km de değiştiriyorum.Şuan Doblo 186 000 km de 3 ncü takımım..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

masser45

• Ziyaretçi

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;346154
Güle güle kullanın, lastikçilerin özellikle Michelin önermesinin kar marjının daha yüksek olmasından dolayıdır diye düşünüyorum.

Dogru olabilir ama arkadasa guvendim artık bakalım hayırlısı

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;346186
Dobloda Brıdgeston takılı,sıfır aldığımda üzerinde pırelli 3000 vardı,35000 km dördünüde değişmek zorunda kaldım,yamulma ve çatlama oldu,garantili olduğu halde değişmediler,tavsiye üzerine Brıdgestone aldım,ortalama 65-70 000 km de değiştiriyorum.Şuan Doblo 186 000 km de 3 ncü takımım..

Kullanım şartları ve şekli elbette en büyük etkendir lastik üzerinde ama genel olarak maksimum 4-5 yıl veya 40-50 bin aralağında lastikleri değişmek lazım zaten. Sürekli uzun yolsa bu km'ler daha yukarı çekilebilir tabi. Ekonomik sebeplerden bunu çoğumuz hemen yapamıyor haklı olarak o da ayrı mesele.

Çevrimdışı serqet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kaça taktırdınız tanesini ? siboplarla beraber ?

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende goodyear duragrip aldım 185 65 14  memnunum tanesi 120 tl

Çevrimdışı arachne35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serqet;349891
kaça taktırdınız tanesini ? siboplarla beraber ?

Biraz arkadaş kıyağına geldim sanırsam.140 tl tanesi.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim octinin lastikleri bu yılı sorunsuz çıkartırsa değişim var.40 bin km ve 4 yıl süresini doldurdu.konyada kaymak asfaltta abs ve esp sıkça çalışıyor.tutunma azaldı er300 de.yine ilk tercihim er300 olur yada impetur sport revo ikilisi.

Çevrimdışı Semih KÖYMEN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arachne35;346069
geçen günlerde sizlere danışmıştım lastik alıcam uzerindeki continental mi yoksa önerebileceğiniz baska varmı diye..gelen yorumlar üzerine continentalde karar vermiştim..ancak lastik servisci arkadasım michelin energy saver önerdi yeni üretim.aracımın lastikleri 165 70 14 tü. Michelin 175 65 14 taktırdım ısrarına karşılık.şuanda bakıyorumda hiç ama hiç pişman değilim..aracın içine gelen seste yarı yarıya kesinti ve virajlarda harika bir yol tutuş var,fren anında durma mesafesi süper.tavsiye edilir

aynı lastik corsa c aracımda var idi gerçekten kaliteli ve bir o kadar da

konforlu lastiktir. yol sesi araca almaz gittigini nerdeyse hissettirmez

ve opellerin fabrika çıkışı üzerinde gelen lastik markasıdır...

hyrlı olsun..