škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne almalı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bu aralar sürekli binmeye bi makina alabilirim.

Hatta bu makina %60 Fabia olabilir. %40 Getz Dohc...

Dohc demişken elimizden 3 SOHC, 1 de DOHC geçti 2004-2005-2005-2008  olmak üzere, biraz bahsedeyim. Getz'in 2006 yılına kadarki 1.3  GLS'lerinde 12 Valfli 82 beygirlik SOHC motor var. Gidişi fena değil. Alt  devirleri iyi. Karakter olarak Fabia'nın 1.2'sini andırıyor. Limitleri  belli, biraz erken kesiliyor. (1.2 kadar erken değil ama)

2006'dan sonra Getz'de 1.3 GLS yok, onun yerine 1.4 DOHC var. Diğerinde  Single, bunda Double Egzantirik var. 16 Valf 97 Beygir. Bir alt devir  makinesi değil ama alt devirlerde de gayet iyi giden, devirlendikçe  şahlanan, istekli ve zevkli bir motoru var. Arkadaştaydı, tadını  alamadan sattık :D

2006 öncesinde de sonrasında da malzeme kalitesi Fabia'nın baya altında.  Gerçi sade ve kolay deforme olmayan malzemeler kullanılmış, genelde  Getz'lerin içine bakın, yıpranmamış görünüyorlar. Ama sert, kalitesiz  malzeme. Kapılar çok hafif. Yol tutuşu iyi ama Fabia I'ler gibi  "sınıfına göre elit" bir seviyede değil. Ayrıca 2008 Dohc'da, önceki  GLS'lerde olmayan ön camdan rüzgar gürültüsü alma olayı vardı 90 kmh'dan  sonra.

Özetle;

- Getz DOHC'un benzinli Fabia'lara göre (101'lik hariç) bariz bir motor avantajı var. 4 cam otomatiği var. İkinci eli güçlü.
- Fabia I'in ise kaliteli iç ve dış aksamı, kalın kaporta sacları, ağır kapıları, takılabilir Cruise Control ve Elegance vites topuzu, Gümbür gümbür ses sistemi (Getz'de yok malesef), Kaliteli anahtarı vs var.
- İkisinde de model 2007-2008 olacak, km düşük olacak.

Bu durumda genel kalite (Fabia) ve motor (Getz) arasında karar vermem lazım.

Ha bir de Fabia TDI var, ama fiyat olarak zorluyor (18'i geçmeyi düşünmüyorum). Fabia TDI için 22-23'lere çıkarsam orada da ciddi bir C sınıfı Common-Rail var, 2007-8-9 Cerato CRDI EX 115 HP. Bu araç da müşteri memnuniyeti had safhada olan, rafine, sessiz, konforlu, taş gibi bir araç.

Ne alırım bilinmez ama biraz fikir cimnastiği yapalım dedim...

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakkınızda hayırlısı olsun bir ara benim eski takam fabidan önce düşündüğüm bir araçtı getz.o zamanlar bayağı revaçtaydı.
        bir hocanın fabiası vardı satıldımı o.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 getz dohc kullandım. fare gibi çok güzel hızlanıyor. yalnız nasıl bir direksiyonu varsa bana sert geldi hidrolik değilmiş gibi. fren dozlamasını da sevmemiştim. çok güven veren bir araç değil bana göre. sadece sürücü hava yastığı vardı kullandığım araçta. fabiada abs çift hava yastığı baz donanımda var.

al-sat için getz, sürekli binmek için fabia derim ben.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bütçeyi bilmiyorum ama i20 1.2 olabilir mi
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;346258
hakkınızda hayırlısı olsun bir ara benim eski takam fabidan önce düşündüğüm bir araçtı getz.o zamanlar bayağı revaçtaydı.
        bir hocanın fabiası vardı satıldımı o.

O Fabia duruyor, ama 68'lik olduğu için düşünmüyorum. Bir de Fabia alırsam makyajlı Fabia I olacak.

Alıntı yapılan: yasin90;346273
bütçeyi bilmiyorum ama i20 1.2 olabilir mi

Evet aslında 1.2 i20'nin teknik verilerini bi ara incelemiştim, çok hoşuma gitmişti. 6,5 lt / 4,3 lt , 78 hp, 12.9 sn, 1248 cc, vs seveceğimi tahmin ettiğim bir motor fakat i20'ler 25000 tl civarında. O paraya Cerato CRDI ilk tercihim olur.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Du bakalım bu sefer ne çıkacak :D

Hayırlısı olsun öncelikle, umarım gönlüne göre bir sonuç olur :ok:
Fabia 1 101'den başka birşey düşünme derim, başka bir araba bu sınıfta gerçekten. Gel sana benim cihazı satam ben, sen de rahatla ben de:D tek bir sorunumuz var ben ne etcem:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;346457
...Gel sana benim cihazı satam ben, sen de rahatla ben de:D tek bir sorunumuz var ben ne etcem:D
Favorit candır.:huh::favo1:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;346504
Favorit candır.:huh::favo1:

Her daim :adm::adm::adm:
Alacam alacam ondan bir tane ama ikinci araç gibi böyle, zamanında cağğnım arabamı şutladım, kafama emi benim kafama :(

Çevrimdışı serkan.skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlısı olsun.Ama bütün bunların yanı sıra sen araçtan ne bekliyorsun önce bunun kararını vermen lazım alacağın araç senin beklentini ve ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor kalite güven güç vs vs...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla patlattım makinayı,
ayrıntılar akşama...
İpucu: dizel

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence getz 88 lik crdi :D

hayırlı uğurlu olsun :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alınan araba getz olabilir bencede

Alıntı yapılan: FF;346509
Her daim :adm::adm::adm:
Alacam alacam ondan bir tane ama ikinci araç gibi böyle, zamanında cağğnım arabamı şutladım, kafama emi benim kafama :(

Galiba aynı düşünüyorum abi :)
-------------------------------------------------