škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabamın beni çarpmasından nefret ediyorum

lrfan · 57 · 12049

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Arabadan inince kapıyı kapatırken cozzztt:gkhn: oluyorum.

Arabadan indiğimde kapıyı kapatmadan elimi topağa bile dokundurmayı denedim, yine de çarpıyor meret  :++:

Her zaman değil ama çoğu zaman. Başka muzdarip olan var mı?

Eskiden Opel Kadett aracımızda aracı kilitlemek için anahtarı kilide yaklaştırırken ÇAT diye ark olurdu. Babam da çok çarpılırdı, o yıllarda elektriği yere ileten içi telli kauçuk şeritler vardı, aracın altından hep yere dokunurdu  :D Bana yine ondan lazım  :kork2:

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden bana da olurdu ama yalnızca bana arabaya aynı anda binen diğer yolculara birşey olmazdı, bayadır olmuyor sanki ruh halimle ilgili diye düşünürdüm.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtaki statik elektrik sizin üzerinizden toprağa boşalıyor. Bence giydiğiniz ayakkabıyı değiştirin. Bende de çok oluyordu özellikle kışın bot giydiğimde.

Db1

• Ziyaretçi
Benim her zaman oluyor. Dun oglen yemege ciktik, kime dokunsam cat. Muhtemelen stres vs yuzunden oluyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Suleyman;346732
Araçtaki statik elektrik sizin üzerinizden toprağa boşalıyor. Bence giydiğiniz ayakkabıyı değiştirin. Bende de çok oluyordu özellikle kışın bot giydiğimde.

Ayağımda hep lastik tabanlı ayakkabı oluyor, başka ayakkabım yok  :D

Taş devri usulü lazım bana galiba  :++:

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
stres yapmayın...takunya kullanın :)

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışın giydiğim bot veya monttan ötürü oluyor bana da, bagaj kapağına dokunamıyordum. Şimdi havalar ısındı rahatım :) Süleyman kardeşimin dediği gibi tamamen üzerimizdeki statik elektrikle alakalı bir durum.

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben bizim bahçeye günde 1 saat çimlerin üzerine çıplak ayak oturuyorum sorun çözüldü diyebilirim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim en çok muzdarip oldugum konuların basında geliyor..Hatta başlık bile açacaktım, İrfan abi erken davranmış..

Özellikle doblo'da fena çarpıyor.Fabia'da B sütununda kaplama oldugundan ordan tuttunca sıkıntı olmuyor.Ama doblo 'da fena oluyor.İnan arkı görebiliyorum :)

Deri mont giyersem zaten en kötü öyle oluyor.Yazlik giysilerim de genellikle sorun yok..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende her indiğimde kapının demir kısmından tutuğum için çarpılıyorum, kapının plastik yerlerinden tutarsam sorun yok.

Elektirikle çalışan araçlara geçtiğimizde statik elektirikle aküyü dolduruz bizde. :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;346738
Kışın giydiğim bot veya monttan ötürü oluyor bana da, bagaj kapağına dokunamıyordum. Şimdi havalar ısındı rahatım :) Süleyman kardeşimin dediği gibi tamamen üzerimizdeki statik elektrikle alakalı bir durum.

Aynısını yazacaktım, lafı ağzımdan aldın :D
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;346762
Bende her indiğimde kapının demir kısmından tutuğum için çarpılıyorum, kapının plastik yerlerinden tutarsam sorun yok.

Elektirikle çalışan araçlara geçtiğimizde statik elektirikle aküyü dolduruz bizde. :D

Yanlışınız var arkadaşlar, bence bizim üzerimizdeki değil arabanın üzerindeki statik elektrikten kaynaklanıyor. Özellikle petrol tankerlerinin arkasındaki zincirler aracın üzerindeki statik elektiriği topraklamak için.