škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabamın beni çarpmasından nefret ediyorum

lrfan · 57 · 12055

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;346776
Yanlışınız var arkadaşlar, bence bizim üzerimizdeki değil arabanın üzerindeki statik elektrikten kaynaklanıyor. Özellikle petrol tankerlerinin arkasındaki zincirler aracın üzerindeki statik elektiriği topraklamak için.

Ben baska ksiileri de carpiyorum. Kendim icin soyledim zaten. Ofisin kapisini bile acarken carpiliyorum ben :) araba olsa keske sadece.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kışın yünlü kazak, gene yünlü oduncu gömleği giydiğim için Fiesta, Jetta, Peugeot ve Tiguan çarpıyor beni. Bir tek Favorit' te sıkıntı olmuyor.:D Favorit candır diyoz gülüyonuz.:hih:

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;346776
Yanlışınız var arkadaşlar, bence bizim üzerimizdeki değil arabanın üzerindeki statik elektrikten kaynaklanıyor. Özellikle petrol tankerlerinin arkasındaki zincirler aracın üzerindeki statik elektiriği topraklamak için.

Öyle olsa ne giyersek giyelim çarpması lazım. Ama üzerimdekilerden denedim ben. Hatta elimi kafamın üzerine tuttuğumda saçlarım havaya kalkıyor :) O kadar elektrik yani :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam gözle görülür şekilde kıvılcım çıkardığım oluyor :) Bedava elektrik üreticem yakında.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede aynı dert var. Ben strese yoruyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Oh be,benden başkalarında da varmış bu dert.

Ben de geçen fk atana kadar carpiliyordum. Öyle ki artık kapıyı hep dirsegimle kapatır olmuştum.

Meğer bizimki fk istiyormuşB-)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Colt54;346807
Oh be,benden başkalarında da varmış bu dert.

Ben de geçen fk atana kadar carpiliyordum. Öyle ki artık kapıyı hep dirsegimle kapatır olmuştum.

Meğer bizimki fk istiyormuşB-)

İşte sebebi buldum. FK sürmüyordum nicedir, ona alınıp beni çarpar olmuş demek ki.

Üstüne gül kokladık tabi, FK'yı rafta bırakıp Zaino, Silo Seal falan, alındı hemen  :)

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yaz ben de sürekli çarpılıyordum.Artık neremle kapatacağımı şaşırmıştım.Ne zamandan beri çarpmıyor artık rahatım. :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın döşemesi ve giydiğimiz giysilerin statik elektriklenmede payı büyük...arabayı topraklayarak bunu çözemeyiz, bizde yüklenen elektrik illaki arabadan ayrıldığımızda toprakla birleşecek...
 O yüzden arabadan inerken ayağım yere basmadan kaportaya dokunurum, böylece birden ve hissedilir bir çarpma yapmıyor, öneririm.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence en büyük etken sürtünme ve stres.
Sürtünmenin alt birimleri olarakta döşeme yapısı,cinsi ve elbiseyi sayabiliriz :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yazık ki bende de var

arabadan indiğimde kapıyı kapatmak için camdan itiyorum kapıyı mecburen çarpmasın diye :D

arabanın arkasına asılanı sevmedim, bu sorunu çözüpte burada paylaşmayanın kaynanası ölsün :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Naylon karisik giysilerden kurtuldum simdi rahatim.aynen naylon karisik kazak vb karanlik yerde cikarirken catirdamasi ve kivilcim cikarmasi gibi ben naylon karisik corap dahi giysem hemen belli ediyor yuksek gerilimim.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende sürekli oluyor ve artık bıktım . kapı kolu boyasız olduğu için ordan tutuyorum genelde :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var, Caddyde nadir olurdu Fiorino her seferinde çatır çutur çarpıyo şerefsiz :(

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Galiba arabada elektrik kaçağı var. Bedaş duymasın. :lklk::knp: