škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2010 Octavia a5 facelift yay

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araca yakın zamanda 18 jant lastik takacağım için yay isteyecek büyük ihtimal sormak istediğim soru şu bu octavialarla golf 5 lerin yayları aynı mı nette eibachlar golf için ucuzken octavia için çok pahalı nedenini anlayamadım. bir de aranızda FK yay kullanan varmı fiyatları baya bir uygun bütçe kısıtlı olduğu için bu kadar kararsız kaldım yardım edenlere simdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mekanik olarak uysada aracın ağırlık farkı durumu vardır. Dizel ile benzinli helezonları mesela farklıdır. İyi üreticiler bu ayrıma göre üretim yaparlar, kasanıza en yakın farklı aracın uyumlu helezonu daha sağlıklı olur ama zaten araca göre olan varsa elbette ilk o tercih edilmeli. FK bütcenize daha uygunsa kullanabilirsiniz, lakin aralarında çok ciddi konfor farkları olur. Eibach olabilecek en konforlu spor helezonları üretir, optimum noktasını daha bir yakalamış markadır ama fiyatları biraz pahallıdır. Vogtland bakabilirsiniz, çok başarılı alternatiftir, bizim arabalara uyumlu çok modelleri vardır üstelik fiyat olarakta uygundur.
18" jantta büyük bir ölçüdür, çamurluğa sürtme hesabını yapmayı da sakın unutmayın ayrıca. Önce jantları takıp sonra helezonları deneyin, araç yüklü durumdayken özellikle. Tam sağ sol yapmalarda sanırım ki sürtebilirler çünkü.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu Gökçen abinin fabiada yaşadık.Yurt dışında eibach marka fabia dizel için ürün varken Türkiyede malesef o ürünü bulamadık.. Getiren firmaya o kadar rica ettim getirebilirmisiniz diye ama getiremeyiz dediler bizde mecbur benzinli modeli almak zorunda kaldık.Fark olarakda dizeller 30mm iken benzinli modeli 40mm düşürüyormuşş.. Bakalım test edip göreceğiz :)

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın ön ve arka aks ağırlıkları önemli.

Eibach sitesine girin aracınızın (şanzıman ve motor seçeneği) özelliğine göre ön ve arkadaki aks ağırlıklarına bakın istediğiniz yayda.

örnek: Octavia da 1100kg a -980kg çıktı.

Aynı şaseyi kullanan Leon-A3-Golf üçlüsünün aynı motor ve şşanzımandaki ağırlıklarıana bakın. Aynısı varsa veya çok yakınsa takabilirsiniz. Ama çok fark varsa 50-60kg ve üstü o zaman sürüşünüzü etkiler.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese teşekkür ederim ben 5 cm diye düşünüyorum 15 den 18 e geçince benim laguna da olduğu gibi çok yükselecek çünkü bugun lastikçi ile görüştüm arka lastikler 245/40/18 olacak sanırım sürtme yapmaz dedi ama acaba yay ile bu durum nasıl olur bilmiyorum o zmn öncelikli tercih octavia ve dizel sonrasında ise diğer alternatifler ve dizel olucak sanırım

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir de bugun bahçelievlerde bir tuning firmasıyla görüştüm FK ların yerli olan ve alman olanları warmış yerli olanda garanti yok ve konfor da yok dedi ama alman malı olanlarda sertifikasını fln da gösterdi ikisini de satıyorum dedi tavsiye ederim dedi ama karar veremedim 200 tl ye alman malı FK 300 tl ye de golf 5 için eibach buldum ama kararsız kaldım

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın 18 lastik ölçüsü 225 40 18 dir. Bu ölçü dışındakiler uyumsuz olacaktır.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski lagunada da önler 225/40/18 arkalar 245/40/18 kullanıyordum bir skıntı çıkarmıyordu ve arkadan daha güzel duruyor bence bakalım sürtme yaparsa değiştircez artık :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5cm cok fazla. 35mm yeterli olucaktır 18 jantlara. Kimseye bakma sen :) Baki abi bu konuda en iyisidir. Tecrübeli adamın hali başka. Çamurluğa sürtüp çok sıkıntı yaşarsın derim ben.
Alıntı yapılan: kadir_;348899
Aynı sorunu Gökçen abinin fabiada yaşadık.Yurt dışında eibach marka fabia dizel için ürün varken Türkiyede malesef o ürünü bulamadık.. Getiren firmaya o kadar rica ettim getirebilirmisiniz diye ama getiremeyiz dediler bizde mecbur benzinli modeli almak zorunda kaldık.Fark olarakda dizeller 30mm iken benzinli modeli 40mm düşürüyormuşş.. Bakalım test edip göreceğiz :)
Benzinli yayı ama orjinal 1.6 tdi kodlu bir yaymış. internetten fabia 1.6 tdi eibach yay kodunu falan bulup verdiler adamlar. Eibach başka bi dünya ya distribütörü bile ilgili :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;349344
5cm cok fazla. 35mm yeterli olucaktır 18 jantlara. Kimseye bakma sen :) Baki abi bu konuda en iyisidir. Tecrübeli adamın hali başka. Çamurluğa sürtüp çok sıkıntı yaşarsın derim ben.

Benzinli yayı ama orjinal 1.6 tdi kodlu bir yaymış. internetten fabia 1.6 tdi eibach yay kodunu falan bulup verdiler adamlar. Eibach başka bi dünya ya distribütörü bile ilgili :D

Seni yemis bence:D Ben sana dizelin kodunu vermistim sitesinden tarat cikiyor:D

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eibachta hiçbir modelde benzinli ve dizel yayı aynı değildir. Aynı koda da sahip değildir. Zaten imkansızdır yoksa TUV belgelerini alamazlar onuda geçtim, ön aks ağırlıkları farklı aynı yayı koyamazlar.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç bu hale geldi arka biraz daha inik çıkmış aşağı yukarı önle aynı konumda şimdi bu araç için 35mm mi önerirsiniz yoksa 50mm mi?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
35 mm yeterli bence, 50 mm çamurluğa sürtme sıkıntısı yapabilir.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;356569
35 eibach araştırmaya başlıyım o zaman :)

Yükseklikte marka seçimide 10 nomre olur derim bende :):ok: hayırlı olsun şimdiden :ok: tak Prokit'leri mis gibi :ok: