škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Paypal ile ilgili soru

CC03 · 16 · 3909

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar internetten ürünleri sipariş verecektim fakat paypal kafamın tasını attırdı..

Bankadan sanal kart alıp paypal'a onunla üye olmuştum fakat paypal'ın karışık olmasından dolayı ve alışveriş yapacağım sitenin ödeme kısmında sürekli "error" vermesi nedeniyle kayıt olduğum sanal kartın bilgilerini ödeme bilgilerine yazdım.

Bu sefer de paypal'dan "Your account has been limited until we hear from you‏" diye mail geldi..

O kadar uğraştım ama bir türlü hesabı düzeltemedim.. Artık salaklık bende midir nedir anlayamadım..

Neyse sorum şu, Paypal kartımı limitlediyse, alışveriş yaptığım site karttan parayı çekebilecek mi çekemeyecek mi?

Saygılar

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanal kartınıza yeterli limit belirlediniz değil mi?

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paypal limitlediyse, limiti açmak için ve sonrasında iade etmek üzere ufak bir meblağ çeker (sen onay verirsen) sonrada konfirmasyon için para çektiği dekont veya benzeri zımbırtı üzerinde yazan kodu girmeni ister böylelikle herşey düzelir.
Limitlendiyse karşı taraf parayı çekemeyebilir.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bakalım çekebilecekmi.. Yine de teşekkürler

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;348656
Sanal kartınıza yeterli limit belirlediniz değil mi?

Aceleyle evden çıkarken foruma son kez baktım fakat yazınızı görmedim :(

Evet sanal kartı limiti siparişi karşılıyor. Ama mantıken paypal'ın kartı bloke edebilme yetkisi olamaz.. Bunu sadece bankanın yapabiliyor olması gerek.

not: beni deli etmiş olsa da paypal bu güvenlik olayı hoşuma gitmedi değil ama beceremedim işte...

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaslar, eger Paypal'a kayit ettiginiz kart ile normal sekilde alisveris yaparsaniz, Paypal kartinizi bloke ediyor ve kart tekrar onaylanmadan harcama yapilamiyor. Ilginc.. Simdi bir de bununla ugrasacagim......

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sinirlerim iyice bozuldu... Paypal nedense kartımı nasıl tekrardan aktive edeceğimi söylemiyor...

İlla paypal şart mı arkadaşlar?? autogeek.net üzerinden direk başka kart bilgilerini girsem sorun çıkar mı?

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ilk defa alış-veriş yapıyosanız kart sahibinin güvenliği açısından kendi bi meblağ çekiyor bunuda ekstrede yazıyor sizde ordaki kodu paypalın sitesinde onaylıyorsunuz ardından paranız geri yatıyor diye biliyorum

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;349089
ilk defa alış-veriş yapıyosanız kart sahibinin güvenliği açısından kendi bi meblağ çekiyor bunuda ekstrede yazıyor sizde ordaki kodu paypalın sitesinde onaylıyorsunuz ardından paranız geri yatıyor diye biliyorum

Kartı onayladım, yani 4 haneli kodu paypal'a girdim.. Ama dün sipariş verirken, paypal ile ödemede sürekli hata verdiği için sinirlerim bozuldu ve kart bilgilerini yazıp sipariş verdim... Aynı anda paypal'dan kartınız bloke edilmiştir diye mail geldi. Bugün ise autogeek.net'ten "card is declined" diye mail geldi...

Küfür edip duruyorum şuan evin içinde...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle yapın o zaman bu işin ticaretinı yapıyolar. Siz parayı adamın hesabına yatırın o size pp göndersin. Komik ama adamlar paypal bozma ticareti bile yapıyolar

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;349097
şöyle yapın o zaman bu işin ticaretinı yapıyolar. Siz parayı adamın hesabına yatırın o size pp göndersin. Komik ama adamlar paypal bozma ticareti bile yapıyolar

Nasıl yani, anlamadım.

Bu paypal ileri gidip sanal kartın bağlı olduğu ana kartı da bloke edemez dimi?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kartla Falan İlgisi Yok Hocam Dedigin , Siz Bu İşin Ticaretini Yapan Adama Kendi Hesabınızdan 10 Tl Havale Ediyorsunuz Adam Sizin Paypal Hesabınıza 10 TL Aktarıyor Olay Bu :) Kredi Kartı İle Hiç Uğraşmıyorsunuz.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki paypalın bloke ettiği kartı nasıl aktive edicez?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Konuda Maalesef Bir Bilgim , Ama Paypal Sadece Kendisi Bloke Eder Yani Sadece O Kartı Kendisi Kabul Etmez Siz Başka Yerlerde Yine Kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Olumsuz...

Paypal'a üye olduğum kart ile paypal kullanmadan alışveriş yapmayı denedim adamlar kartı kabul etmedi..