škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vaillant ve İnternet Explorer sorunu!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün vaillant'a mail attım.Konu şuydu.:

Satmış olduğumuz cihazların devreye alınabilmesi için servis talebini merkeze iletecek bir şifreli bir internet sayfasına bağlanmamız gerekiyor.Bu sayfadan  müşteri adres ve cihaz bilgilerini girerek servis bildirimini gerçekleştiriyoruz.Aynı zamanda bu sistemden daha bir çok bilgiye servis saatine kadar her bilgiyi görebiliyoruz.

Tabi bu işlemi gerçekleştirirken şirkette İnternet explorer kullanmamız gerekiyor.Çünkü diğer web tarayıcılar ile sayfada ya işlem yapılamıyor.Ya bir komuta tıklanmıyor.Yada sayfa doldurulamıyor.Şu ana kadar şirkette mozilla kullanıyorum.Mozillada bile aynı sorun oluyor.Sistem web sayfasına giriş yapabiliyorum fakat müşteri ismine tıklamak istediğimde tıklanmıyor.Neyseki bu sorunu mozillanın bir İE Tab eklentisi ile çözdüm.Bu sayede o sayfaya girmek istediğimde mozilla penceresi açıkken bir yere tıkladığımda sayfa İE gibi çalışıyor.

Gel gelelim evde büyük sorun yaşıyorum.Hani eve iş getirmiyorum ama arada lazım oluyor :hanz: Evde MAC OS X işletim sistemi kullanıyorum.Ve yine mozilla kullanıyorum.Fakat her nedense mozillada bu İE Tab eklentisi MAC uyumlu değil :hh:

İnadına Win XP vs.. kullanmak istemiyorum.MAC uyumlu İE tarayıcıda yok :confused::boks:

Bunun çözümü yokmudur? neden uyumlu yapmıyorsunuz diye mail attım.Aldığım cevap budur..Pek tatmin etmedi.Hatta bazı yazdıklarına şaşırdım..

Alıntı
Merhaba Gökhan Bey;

Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Sizinde bahsettiğiniz üzere ie dışında Explorer kullanıldığı zaman sistemde devreye alma gerçekleştirilememektedir.  Yazılan uygulama MS tabanlı olup MS standartlarına uygun olarak geliştirilmekte ve asıl olan ihtiyaçları karşılayacak şekilde dizayn edilmektedir. PC ve mac camiasında MAC.OS X yanı sıra bir çok Explorer bulunmakta ve her Explorer kendi başına özellikler içermektedir. Buda uygulamada gereğinden fazla kontrol noktasının ve açıkların oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Konuyla ilgili olarak yazılım ekibine talebiniz iletilecektir. Fakat kısa vadede safari, google crome, mozilla gibi uygulamaların açıklarının tam anlamıyla kapatılıncaya kadar kullanılmasını düşünmüyoruz.

Yazılım ekibinden gelecek cevabıda sizinle paylaşıyor olacağız.

Saygılarımla.
  ---------------------------------------------------------
  Serkan Tayfur
  Komünikasyon Ve Sistem Çözümleri
  Bölüm Müdürü
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah kolaylık versin gökhan.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı
safari, google crome, mozilla gibi uygulamaların açıklarının tam anlamıyla kapatılıncaya kadar kullanılmasını düşünmüyoruz

:++:

O yüzden IE'ye devam :D

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
gökhan sen biraz daha bastır ..faydasını görürsün ...sen başarırsın bilirim kolay gelsin

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şirketimiz uygulamaları için web tasarımı yapan biri olarak bu noktada sözü almak isterim. Konuyu biraz araştırdım. Valiant'ın sayfasını kurcaladım falan filan. Sayfalarını Microsoft'ın .Net dediğimiz uygulama geliştirme aracı ile yapmışlar. Vaktiyle bende kullanmıştım hatta sayfaları hazırlarken firefox üzerinde test ediyordum. Nasıl olsa IE'de çalışır diye. Adamlar güvenlik gerekçesini bahane ederek konuyu geçiştirmişler. Aslında yaptıkları sayfaları firefox veya diğer tarayıcılarda test etseler ufak tefek sorunları hallederler. Sorun IE'nin web standartlarına uymamasından kaynaklanıyor birazda.

Sorunun çözümüne gelince. Mac için IE sürümleri var ama IE 5'den sonra Microsoft geliştirmeyi bırakmış. Internetten araştırırsan bulabilirsin. Dene bakalım belki işini görür. :ok:

Ben google'da arattım.

http://www.google.com.tr/search?q=internet+explorer+for+mac&sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B3GGGL_trTR227TR260&aq=t

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;27867
:++:

O yüzden IE'ye devam :D

Buna şaştım zaten :kiki:  Neresi güvenliyse...

Anlamadığım konu, nesi güvensiz mişki? Hem başka sitelerde nasıl destekliyor? Garanti bankası , vs..Onlara güvenlik önemli değil mi .:kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ne huysuz adamsın ya! Herkesin kullandığını kullansana kardeşim.:kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;27883
Ne huysuz adamsın ya! Herkesin kullandığını kullansana kardeşim.:kiki:

Kullanamam ben :hhh:

Otomobilde bile herkesde var diye ford, renault kullanamam :hanz:

Niye zorla istedikleri programı kullandırıyorlar..Kılım ben işte kıl oldum bu işe :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;27884
...Kılım ben işte kıl oldum bu işe :kiki:
Nickini SAKALLI olarak değiştireyim mi?:kiki::++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;27882
Buna şaştım zaten :kiki: Neresi güvenliyse...

Anlamadığım konu, nesi güvensiz mişki? Hem başka sitelerde nasıl destekliyor? Garanti bankası , vs..Onlara güvenlik önemli değil mi .:kiki:

Güvensiz işte Mozilla :bnn: :bnn:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;27887
Güvensiz işte Mozilla :bnn: :bnn:

İE' cilere gün doğdu.Sevinin gayri  :hanz::hanz::hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyide -küçümsemiyorum ama- Valiant Komünikasyon Ve Sistem Çözümleri Bölüm Müdürü güvensiz dedi diye milyonlarca kullanıcısı olan Firefox güvensiz olacak değil ya. :bnn:
Esefle kınıyorum...:huh:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
IE güvenli mi?????? HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA (Neremle güldüğümü tahmin edersiniz artık :D)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle