škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Boğulma ve İç Aydınlatma Sorunu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır aklımdaydı bu gün denk geldi hemen videoya aldım.

Sorunu kısaca anlatmak gerekirse.Gaza basıyorum sonra çekiyorum 1500 devir civarında tekrar yükleniyorum o sırada da araba tekliyormuş gibi kesik kesik gaz gaz yiyor.Bu normal mi yoksa sorun mu tam olarak çözemedim..

[YOUTUBE]iEcLMkZTaZQ[/YOUTUBE]

Bir diğer sorunda iç aydınlatma.. Sürekli kafasına göre takılıyor istediği zaman yanıyor istemediği zamanda yanmıyor:D Kapı üzerindeki lambalarda aynen bu şekilde tepki veriyor.Bu sorununda sebebini merak ediyorum :)

[YOUTUBE]j-MkH9VxXLM[/YOUTUBE]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348887
Akü kaç yüz binde :D

Akünün 1 senesi daha yeni doldu :) Mutlu silver akü var :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348897
Akünün 1 senesi daha yeni doldu :) Mutlu silver akü var :)

Sizin araba bakımlı araba, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Giderken gazdan çekip tekrar verdiğinde ne yapıyor? Ama tavan lambası elektrikle ilgili tabi:rolleyes:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir tüp var mıydı octaviada?

boğaz kelebeği ve enjektörler temizlenebilir, benzin filtresini değiştirip öyle dene bir de istersen. bana yakıt sisteminden gibi geldi.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348901
Sizin araba bakımlı araba, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Giderken gazdan çekip tekrar verdiğinde ne yapıyor? Ama tavan lambası elektrikle ilgili tabi:rolleyes:

Giderken pek hissedilmiyor.Daha çok devir düşükken yüklenince yapıyor yüksek devirlerde sıkıntı yok.Alt devirde yapıyor bu sorunu:)

Alıntı yapılan: Birkan;348903
kadir tüp var mıydı octaviada?

boğaz kelebeği ve enjektörler temizlenebilir, benzin filtresini değiştirip öyle dene bir de istersen. bana yakıt sisteminden gibi geldi.

Arabada lpg var ama aynı sorunu benzindede yapıyor :)

Kitaplığımda benzin filtresi duruyor müsait bir zamanda hallederim :D

İç aydınlatmayı bir türlü çözemedim.Elektrikçiye götürdük adam şöför kapısının iç kısmından kablolara kaynak felan yaptı düzelir gibi oldu ama hala devam ediyor.Kapaı switchlerinden olabilir mi bu sorun? Eğer öyleyse ben halledebilirmiyim :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348908
Giderken pek hissedilmiyor.Daha çok devir düşükken yüklenince yapıyor yüksek devirlerde sıkıntı yok.Alt devirde yapıyor bu sorunu:)

Arabada lpg var ama aynı sorunu benzindede yapıyor :)

Kitaplığımda benzin filtresi duruyor müsait bir zamanda hallederim :D

İç aydınlatmayı bir türlü çözemedim.Elektrikçiye götürdük adam şöför kapısının iç kısmından kablolara kaynak felan yaptı düzelir gibi oldu ama hala devam ediyor.Kapaı switchlerinden olabilir mi bu sorun? Eğer öyleyse ben halledebilirmiyim :D

LPG'de de aynı sorunu yaptığını söyleyince vazcaydım :D hani diyecektim pompada mı bir sıkıntı var acaba, yüklenince saçmalıyor.
Siviç sorunu çok kronik sorunlardan, siviçtense aslında senin altından kalkabileceğin bir sorun, yani keşke oradan olsa, halledersin sen.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348911
LPG'de de aynı sorunu yaptığını söyleyince vazcaydım :D hani diyecektim pompada mı bir sıkıntı var acaba, yüklenince saçmalıyor.
Siviç sorunu çok kronik sorunlardan, siviçtense aslında senin altından kalkabileceğin bir sorun, yani keşke oradan olsa, halledersin sen.

Abi tarif et hemen kapıyı indireyim aşağıya :D En azından aklımdan çıkmış olur bi güzel temizlerim belki düzelir :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348913
Abi tarif et hemen kapıyı indireyim aşağıya :D En azından aklımdan çıkmış olur bi güzel temizlerim belki düzelir :D

Siviçler kilitte :D döşemeyi falan sökmen gerekiyor, döşemeyi sök hiçbir yere dalmadan kabloları kontrol et bir önce, o kablolar kopuyor, zayıflıyor v.s Baktın yanıyor çiçek :D kapat tekrar, ha olmadı mı kilite dal direk :D temizlik yaparsan sanırım çözülür, basit birşeyden o sorun merak etme:)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boğaz Gibi Gözüküyor Ama Yinede Bakıp Yorum Yapmak Lazım Videodan Tam Belli Olmuyor.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sabit 1500 devirde giderken bizimkı de titriyor bu aralar bende debriyaja basıp gaz veriyorum geri düzeliyor. ben de buji kablolarından olabilecegini düşünüyorum ne de olsa 11 yasında araba.simdiye kadar değistirmemissen olabilir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım zamanı yaklaşıyor güzelce boğaz kelebeğini temizleteceğim üzerinede lpg ayarı yaptırdım mı bu iş çözülür gibi :) Az önce tekrar test ettimde benzinde pek hissettirmiyor kendini :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;349084
Kalkarken Falan Şakırtı Yapıyormu ? Tam O Devirde ?

Kalkerken sıkıntı yok düşük devirden basarken biraz patırdıyor :)