škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Punto mk2b Multijet yakıt tüketimi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Epeydir rekor denemesi yapmıyordum, fabrikada gece nöbetçi olunca yollarda müsait biraz kasayım dedim.
Parkur 32km civarı, İzmiri bilenler için Üçkuyular-Kemalpaşa arası. Kemalpaşa rakımı yüksek bir yer ama aynı yolu git gel yaptığım için eşitlenmiştir diye düşünüyorum.

Kemalpaşa-Üçkuyular arası ort tüketim

Üçkuyular- Kemalpaşa arası ort. tüketim

Gidiş dönüş ort tüketim

Şimdi bu tüketim değerleri adamı çıldırtacak cinsten, genel bir ortalamamı hayor değil, inanılmaz dikkatli inanılmaz sakin kullandım. 22:30-23:15 VE 07:15-07:45 saatleri arasında trafiğin hemen hemen olmadığı bir güzergah ancak hem gelişte hem dönüşte 6-7 adet ışıkta dur kalk yaptım.

Şimdi işgilleniyorum yol bilg. acaba yanlış mı hesaplıyor diye. İlk başta chipbox vardı o yanıltıyordur diye söktüm, stock haldeki tüketim bu :S

Eğer akşam denk getirebilirsem OBD yi bağlayıp log tutacağım. Değerleri orada da bir görmek lazım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim çok süper.. 250 cc lik motorsiklet bile bu kadar yakıyor :D

Bu arada log tutma konusunda detaylı açıklama yaparsanız sevinirim :) Bende vag-com ile log tutuyorum ama grafik haline getiremiyorum.Bunun için hangi programı kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ercan Hocam, chipbox filan derken, yanlıslıka start-stop özelligi eklemis olmayasın:), masallah bluemotion tüketimi kadar olmus, :ok:

Çevrimdışı casper73

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;350499
Ercan Hocam, chipbox filan derken, yanlıslıka start-stop özelligi eklemis olmayasın:), masallah bluemotion tüketimi kadar olmus, :ok:

blue motion bile bukadar az tüketemez.

bence bi yanlışlık var.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar düz yolda 5. Viteste 80 km. Ye sabitleyince Superb bile 2.8 yaktı.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de dizel clio ile uzun yolda kastırayım dedim 90 ı geçmeden aynı şekilde sizin gibi ışıklarda dur-kalk yaptım, 30 küsür km de 3.6 lt/100 km idi ort. tüketim elde ettim. yalnız benden hariç 2 kişi arabadaydı ve bagaj vardı. bence olabilir çok sakındıysanız gazdan.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok düz yolda, rüzgarsız havada ve lastik havalarıda yerindeyse, tek başınaysanız  çok güzel ortalama sonuçları elde edersiniz, siz bile şaşırırsınız. Bu şartlarda araba bir yük çekmiyor, kendi ağırlığını götürmeye çalışıyor çünkü sadece. Ayağınızın çok hafif teması bile yetiyor :)

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Valla son güncel denememde, 1100 km yol gittim güzergah izmir-tokat arası.
3 kişi + bagaj, sonlara doğru 140-150 geldim, ama öncesinde 90-100 sabit hızla 3,8 yaktı ortalamada. bence euro3 bir motor için çok mükemmel değerler :)