škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ değişimi

cSKn · 20 · 6698

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bilindiği üzere her yıl ya da 10.000km'de 1 yağ değişimi v.s gerekiyor. Benim aracın senesi doldu. Ancak daha 3.000km'de. Senesi dolduğu için yağı v.s değiştirmeme gerek var mıdır ?
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, 10 000 km/ 1 yıl...hangisi önce dolarsa...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı erdemguner35

• Choice
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araca 20.000 yada 1 yil sonra gel dedilerdi servisten. .sifir almistim gecen yilin eylul ayinda. Su an 12700 km de ama ben bu yaz her iki secenek dolmadan gidecegim servise.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 yıldan sonra km dolmasa bile yağ özelliğini kaybetmeye başlar, değiştirmekte fayda var.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkasaslarin soyledigi gibi 1 yili gecmeden degistirin. Yagin tam sentetik olmasini tercih edin.
Yag motorun kanidir..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Evet değiştir, o motorda 3 yıl boyunca Gulf 5/60 kullandım, eğer kısa mesafe git gel yapıyorsan ve çok km geçmiyorsun sen de

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste mi değiştirmeli özelde mi ? İrfan hocam, neden Gulf sorabilirmiyim ? Ben kullanılan yağın Castrol olduğunu biliyorum. Memnunmuydunuz ? Genelde kısa mesafe git gel yapıyorum kmden de anlaşılacağı üzere.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;352998
Serviste mi değiştirmeli özelde mi ? İrfan hocam, neden Gulf sorabilirmiyim ? Ben kullanılan yağın Castrol olduğunu biliyorum. Memnunmuydunuz ? Genelde kısa mesafe git gel yapıyorum kmden de anlaşılacağı üzere.

Ben hep Şahkan'a gidiyorum, biliyorsun. Serkan ustamın deyimlerine güvenirim hep, bana şunu kullan, daha iyi der. Kendi aracında da kullandığı yağ, fiyat da daha makul. Daha ne olsun derim  :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Km dolmasada değiştirin, o yağ çamur gibi oluyor. Yağ çok önemli bir konu, bütcenize ve motorunuza uygun bir yağ alıp kullanabilirsiniz. Temelinde hepside işlevini görüyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;352991
Evet değiştir, o motorda 3 yıl boyunca Gulf 5/60 kullandım, eğer kısa mesafe git gel yapıyorsan ve çok km geçmiyorsun sen de

Kullandığınız yağ önceki araçlarınız içindi sanırım ve onlar için 10 40 tavsiye ediliyor.5 60 ın faydası nedir? Kısa mesafe ağırlıklı kullanım için mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;354697
Kullandığınız yağ önceki araçlarınız içindi sanırım ve onlar için 10 40 tavsiye ediliyor.5 60 ın faydası nedir? Kısa mesafe ağırlıklı kullanım için mi?

Evet, 1.4 Roomster'da kullandım o yağı. Motor daha ısınmadan soğuk havada iyi yağlama için, kısa mesafe kullanım ağırlıklı sürüş için ideal dedi, daha sessiz çalışma gibi artıları var demişti Serkan Ustam, eksiltme yapmaz dedi, ince olmasına rağmen. Dediği gibi oldu....

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ilk yağ değişimini senesi dolduğu icin 5000 km de değişmiştim.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 15 000  de gittim degisime. Birdaha erkenden değiştireyim. 1.4 icin 10 40 diyorsunuz di mi

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan abi, bizim takanın da senesi geldi, garanti doldu. şahkan dan iyi olmasın tanıdığım bir dükkan var işini iyi yapan. orada değiştireyim diyorum yağı. sana zahmet bir öğrensen 1.2 12v fabiaya hangi yağ gider? 5-30 du sanırım tavsiye edilen o konulmuştu. kısa mesafe-şehir içi kullanım için yağ markası ve numarası alabilir miyim?

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;354703
Evet, 1.4 Roomster'da kullandım o yağı. Motor daha ısınmadan soğuk havada iyi yağlama için, kısa mesafe kullanım ağırlıklı sürüş için ideal dedi, daha sessiz çalışma gibi artıları var demişti Serkan Ustam, eksiltme yapmaz dedi, ince olmasına rağmen. Dediği gibi oldu....

Bu durumda  ben de 1.2 HTP için  5-30, 5-60 gibi yağları kullanabilirim değil mi?Bilirsiniz 64 lükler biraz sesli çalışır, ne kadar kessem kârdır...:)