škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da Turbocu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bizim Cerato bi kaç güne 150.000 km'yi devirecek ve orjinal turbosu üzerinde. Araştırdığım kadarıyla turboda ıslık başlamışsa bakıma sokmak iyi oluyor. Turbo pallerinin balansı bozulunca ıslık artıyormuş, bu durum ilerleyince turbo değişimi gerekiyormuş.

Bizim keratada 1500 devir civarı artan bir ıslık sesi var. Normal hava akış sesi midir, yoksa arıza alameti midir bilemiyorum. Turboyu kucaklamadan önce bi bakım yapmanın doğru olacağını düşünüyorum. Ankara'daki arkadaşların tavsiye edebileceği işinin ehli bir turbocu varsa değerlendireceğim. Tabi usta da insaflı olmalı :D öpecekse değmez, vakti gelince yeni turbo alırım en azından yeni yenidir... Ankara'lı arkadaşların tavsiye - tecrübelerini bekliyorum.

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şaşmaz'da turbocu irfan var. girişte kime sorsanız gösterir zaten.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben değil de arkadaşımın 200sx'i vardı 93 model. bir seferinde birlikte gitmiştik. kendisi her seferinde oraya gittiğini söylemişti. işini bilen biridir, bayağı da meşhurdur.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2012, 20:36:10 Gönderen: bloodmoney »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Turbocuları da araştır tabii ki ancak yetkili servisine de sormayı unutma bence. Bazan bu tarz işler yetkili vee özel serviste turbocudakinden ucuza gelebiliyor.;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbo konusunda yetkili servis onarım yapmıyor bildiğim kadarıyla. Hatta dışarıda 1300 e turbo değişebilirken serviste 2000'i buluyormuş. Tamir takımları varmış bunların, turbocular değişiyormuş falan filan... Balans yapıyorlarmış bi de. Onarım yapınca daha uzun süre gidiyormuş. Bende de belki sorun yok ama bakım iyidir herhalde, uzun vadede  mantıklı geliyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;353554
turbo konusunda yetkili servis onarım yapmıyor bildiğim kadarıyla. Hatta dışarıda 1300 e turbo değişebilirken serviste 2000'i buluyormuş. Tamir takımları varmış bunların, turbocular değişiyormuş falan filan... Balans yapıyorlarmış bi de. Onarım yapınca daha uzun süre gidiyormuş. Bende de belki sorun yok ama bakım iyidir herhalde, uzun vadede  mantıklı geliyor.
Yani "bazan da serviste değiştirmek bakım yaptırmaktan daha mantıklı ve ucuz olabilir" idi demek istediğim.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;353574
Yani "bazan da serviste değiştirmek bakım yaptırmaktan daha mantıklı ve ucuz olabilir" idi demek istediğim.:wnk:

Ha, ona para yok :D

Ya bakım, ya gittiği yere kadar devam ;)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150 binde bakımla kurtarırsın işi :ok: 150 bin ultra yüksek km değil, hele hele iyi bakılmış bir araçta hiç değil.
Yalnız her yerede kurcalatma, referanslı gidersen çok iyi olur, sonra maddi manevi yormasın seni.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;353732
150 binde bakımla kurtarırsın işi :ok: 150 bin ultra yüksek km değil, hele hele iyi bakılmış bir araçta hiç değil.
Yalnız her yerede kurcalatma, referanslı gidersen çok iyi olur, sonra maddi manevi yormasın seni.

aynen ben de öyle düşünüyorum. Arabaya şu ana kadar iyi bakmışlar, gözle görünen o. Burada ustam da büyük ihtimalle uzun yol yapmış, motorda en ufak üfleme yok dedi. Ben zaten yormam arabayı, Fabia'yı 104 binde sıfır gibi satmıştım. Bu arabanın da ufak bi bakımla uzun süre hizmet edecegini düşünüyorum.

Referans olayı önemli, iyi bi yerde turbo revize edilirse süper olacak...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;353740
aynen ben de öyle düşünüyorum. Arabaya şu ana kadar iyi bakmışlar, gözle görünen o. Burada ustam da büyük ihtimalle uzun yol yapmış, motorda en ufak üfleme yok dedi. Ben zaten yormam arabayı, Fabia'yı 104 binde sıfır gibi satmıştım. Bu arabanın da ufak bi bakımla uzun süre hizmet edecegini düşünüyorum.

Referans olayı önemli, iyi bi yerde turbo revize edilirse süper olacak...

Ben pek sanmıyorum can sıkacak birşeyler çıkacağını açıkcası. Güzel bir sök takla bakımı yapılır sonra tekrar saat gibi aynen yol ver gitsin :ok: Bu adamların (uzakdoğu) mekaniği, motoru avrupalı gibi can yakmıyor açıkcası. Bir de kullanıcısı ihtimamlı kullandıysa evladiyelik mekanikler nerdeyse.
Kuzenim eski Fiesta TDCi'da eşşek gibi tepinirdi üstünde, lan derdim alacağız birgün bunun neyi var neyi yoksa kucağımıza :D bişey olmaz diye diye binlerce km devirdik, devirdaim tırtladığında bile su ekleye ekleye dolaştık :D sıfır geldi araba,5.el gibi satıldı gitti :D