škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kendi çapımda bahçe düzenleme :)

vedat · 19 · 5788

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oturduğum evi geçen sene almıştım. Bahçesine çok özenmiştim ama peyzaj firmaları kapıyı 2000 liradan açınca kendim yaparım artık demiş ama evlilik telaşesi, vakit ve nakit sıkıntılarından dolayı bahçe düzenlemesine bir türlü başlayamamıştım. Bu sene kendi çapımda bir şeyler yapmaya başladım.

İlk resim bahçenin geçen seneki hali, sonrakilerde adım adım :)

ikinci resimdeki toprağı bahçeye taşıdık bir güzel yaydık ve toprağın işe yaramaz rezil bir şey olduğunu çok geç olsada anlayınca o toprağın tamamını tekrar bahçeden atıp tekrar toprak getirtdim.
Hadi toprak işi tamam artık bahçeye el atmanın zamanı geldi diyerek geçen seneden kalan 7 günlük senelik iznime çıkmamla havaların bozup sürekli yağmur yağması ayrı bir süpriz oldu. Aksilikler üst üste geldikçe ben daha çok inat ettim :) Ömrü hayatımda elime kazma kürek almadığımdan ellerim su toplayıp gece sancı yaptıkça ben dahada hırslandım. :) Tam manasıyla bitmesede işin büyük kısmını bitirdim gibi :) Önceki günde ilk defa çimleri biçtim, ardındanda adettendir mangalımı yaptım :)
Çimler şimdi zayıf ve seyrek, iki ay kadar sonra tam istediğim sıklığa erişecekler, yine o zamana kadar bahçemde yetiştirdiğim domates, biber, salatalık ve çileklerde olgunlaşıp yenilecek seviyeye gelince değmeyin keyfime ::++::++:

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vedat abi güzel olmuş. Çok rahatlatıcıdır bahçe işi :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel çalışma olmuş, kedi de işten memnun gibi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık. Firmaya versen her yıl bakım vb. işler de masraf olacaktı. Kendin uğraşmadıktan sonra bahçeli evden keyif almak zor.

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Orayı düzenlemek için cefa çekmiştirsiniz ama sefa çekmekte sizin hakkınız, kedi bile beğenmiş :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne guzel bir calisma :) seviyorum o toki'leri.. O zaman ben sizin fabia'yi gördüm zira oralara ara sıra geliyorum :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar. Dediğiniz gibi çok uğraştırdı ama değdi. Bu sabah bahçeyi sularken iki tane çileğin olgunlaştığını fark ettim. Eşime çaktırmadan götürüverdim :)
Kedi konusuna gelince, çim tohumlarını ilk serptiğim zaman inadına toprak üstünde yürüyordu, tohumların yerlerini değiştirecek diye sürekli elimde çubuk arkadaşla kovalamaca oynuyorduk. Şimdi çimler çıkınca ateşkes imzaladık :) takılıyor bahçede eve girmeye teşebbüs etmediği sürece ateşkesimiz devam edecek :)

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;355111
Ne guzel bir calisma :) seviyorum o toki'leri.. O zaman ben sizin fabia'yi gördüm zira oralara ara sıra geliyorum :)

Eyvallah gökhan, burada bir tane fabia daha var,  geçen hafta fark ettim. Sahibini arabanın içinde yakalasam tanışacağım ama adam hiç binmiyor sahibi ortada yok, fabiayı sanki mıhlamış yere kıpırdamıyor araç :)
Bende işe giderken hemen her gün senin dobloyu görüyorum, fabianı görmek 1 defa kısmet oldu :) Görüşmek üzere

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emeklerinize sağlık çok güzel olmuş.Şuan böyle bir ortamda olmayı çok isterdim.Deşarj olma vaktim geldi ......

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
babamında böle hobby tarlası var ekti patlıcan yuvarlak patlıcan domates çeri domates oturak domates biber sivri biber kırmızı biber sarı biber tatlı soğan çilek salatalık kabak marul acur isteyen olursa yukarıda saydıklarımdan kucuk tupler içinde yollıyabilirim biz biraz fazla almısız sanırım :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vedat;355121
Eyvallah gökhan, burada bir tane fabia daha var,  geçen hafta fark ettim. Sahibini arabanın içinde yakalasam tanışacağım ama adam hiç binmiyor sahibi ortada yok, fabiayı sanki mıhlamış yere kıpırdamıyor araç :)
Bende işe giderken hemen her gün senin dobloyu görüyorum, fabianı görmek 1 defa kısmet oldu :) Görüşmek üzere

Sanırım seninle bir defa kornalaştık fabia'dayken bende :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;355165
Sanırım seninle bir defa kornalaştık fabia'dayken bende :)

Evet evet hatırladım :) uygun bir zamanda mini buluşma yapsak Bursa tayfası olarak hiç fena olmaz :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vedat;355496
Evet evet hatırladım :) uygun bir zamanda mini buluşma yapsak Bursa tayfası olarak hiç fena olmaz :)

Ama inan forumdan olduğunu bilmiyordum o zaman  :++::++::++::++:

Bende artık fabiş olmayacak ama :(((( Yinede buluşalım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;355544
Ama inan forumdan olduğunu bilmiyordum o zaman :++::++::++::++:

Bende artık fabiş olmayacak ama :(((( Yinede buluşalım :)

Benim araç hepimize yeter. Yapalım bir buluşma.