škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine hyundai

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai ve kia için yapılan yorumlar için bir ata sözü var. Meyve veren agacı taşlarlar.

Video hakkında bişey söliyemicem çünkü nedir ne değildir bilmiyorum. Toyota'nında gaz pedalı ile ilgili bir sıkıntısı olmuştu ve araçları geri çagırdı. Bu çekik gözlü arkadaşlar bu konularda çok hassaslar eğer araçta bir sıkıntı varsa geri çagıracaklarından şüphem yok.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Detaycı;356347
Tabii ki, ama dediğim gibi şoförde de hiç bir soğukkanlılık yokmuş frene basmak gibi, ya da bir deyim vardır, basireti bağlanmış diye. :) Yoksa herhangi bir araca bindiğinizde kendi kendine rolanti arttırma sorunu oluyor, gaz ayarından vs... Hadi diyelim bu da öyle bişey, ama freni de var, ya da o anlık fren yerine gaza da basmış olabilir. İyi irdelemek gerek sonuç olarak, anlık diyoruz ama 20 saniyelik bir hadise. Allah kimsenin de başına vermesin tabii...

Öyle anlar geliyor ki,isterse dünyanın en iyi reflekslerine sahip olun,yine de elin kolun bağlanıyor. Bir kaç kez yaşadım,özellikle mtosikletimle. Çok kötü bir durum..

Videoya dönecek olursak,kimse altında çok bir şey aramasın. 60 yaşında adam,yanında karısıyla,Hyundaiyi kötülemek için dip gaz yapıp,makas atıp,ilk tutturduğu araca 130 la çarpacak öyle mi? Komik olur böyle bir açıklama,saçma olur. Frene basmak aklına gelmemiş olabilir o an,ya da frene basmış ancak durmamış olabilir,her şey olabilir. Sonuçta kul yapımı bir teneke yığınıdır tüm otomobiller. Milyonda bir böyle şeyler olabilir. Ancak firma bile hatalarını kabul ederken (Elentralardaki sağamıydı solamıydı çekme durumu gibi) kimsenin burda gelipte,firmanın sadece vikipedideki bilgilerini hatim etmiş olması,o markayı haklı çıkarmaz. Bir hata varsa,o hata hatadır,üzerine laf söylemesi gereken,açıklama yapması gereken tek kişi,bu haltın yenmesine neden olan mühendislerdir..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;356348
Bu arada senin şu yorumlarına ölüyorum Ersin abi :) Niye bu kadar kendini yıpratıyorsun,niye kasılıyorsun anlamak için kendimi yırtıyorum ama yok,anlamıyorum. Sanane yahu? Adamlar çatır çatır para kazanıp kıç büyütürken,sen ne diye buralarda kendini hırpalıyorsun ? Kötü niyetle demiyorum bunu yanlış anlama,ama ne öyle boşuna uğraşıyolar önünü kesemeyecekler falan,yapma gözünü seveyim. Sonra sana fanatikte denir,Hyundaiden para da alıyor denir.. Gerek yok,boşver...

Hani Can Ben Orada Arabada Sorun Var Yada Yok Demedim , Sadece Video Fasolu Dedim. Dikkat Edersen Sorun Var Yada Yok Yazmıyor. Zaten Konu Başındada Yazdım Detaya Girmeyecem Diye..

Bide Haberde Yazıyor 2006 Dan Beri 1000 Den Fazla Şikayet Gelmiş.Adama Sorarlar Sonata YF Kaç Senesinde Çıktı..

Evet Önünü Kesemeyecekler , Bundan En Erken 5 En Geç 10 Sene Sonra Toyotanın Yani Dünyanın En Çok Satan Firmasının Yerine Geçecekler. Bunu Sadece Ben Değil Tüm Dünya Söylüyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senin bundan ne çıkarın olacak peki? Al güzel kardeşim sen bizi şu şu forumda çok övdün,toz kondurmadın,bu madalya senindir mi diyecekler ? Boşver Allahını seversen ya,bak işine ne gerek var bunlara..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;356351
Öyle anlar geliyor ki,isterse dünyanın en iyi reflekslerine sahip olun,yine de elin kolun bağlanıyor. Bir kaç kez yaşadım,özellikle mtosikletimle. Çok kötü bir durum..

Videoya dönecek olursak,kimse altında çok bir şey aramasın. 60 yaşında adam,yanında karısıyla,Hyundaiyi kötülemek için dip gaz yapıp,makas atıp,ilk tutturduğu araca 130 la çarpacak öyle mi? Komik olur böyle bir açıklama,saçma olur. Frene basmak aklına gelmemiş olabilir o an,ya da frene basmış ancak durmamış olabilir,her şey olabilir. Sonuçta kul yapımı bir teneke yığınıdır tüm otomobiller. Milyonda bir böyle şeyler olabilir. Ancak firma bile hatalarını kabul ederken (Elentralardaki sağamıydı solamıydı çekme durumu gibi) kimsenin burda gelipte,firmanın sadece vikipedideki bilgilerini hatim etmiş olması,o markayı haklı çıkarmaz. Bir hata varsa,o hata hatadır,üzerine laf söylemesi gereken,açıklama yapması gereken tek kişi,bu haltın yenmesine neden olan mühendislerdir..

O Elantra Değil Sonata. Onuda Anlatayım İstersen. İstersen TSB Sinide Koyayım. Amerikada 2.0T Modellerinin Direksiyonunda Olan Bir Hataydı. Her Araçta Yoktu 3,5 Araçta Çıktı. Hyundaide Kullanıcılarını Ulaşıp Aracınızda Öyle Bişeyden Şüpheleniyorsanız Gelin Kontrol Edelim Ücretsiz Onaralım Diye. Öyle DH De Gördüğünüz 2,3 Sallamasyon Konuyla Gelip Konuşuyorsunuz. Bide Millete Laf Sokuyorsunuz.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;356354
Senin bundan ne çıkarın olacak peki? Al güzel kardeşim sen bizi şu şu forumda çok övdün,toz kondurmadın,bu madalya senindir mi diyecekler ? Boşver Allahını seversen ya,bak işine ne gerek var bunlara..

Zoruna Gidiyorsa Yorum Yapmak Zorunda Değilsin, Ne Senin Yorumun Beni İlgilendirir Nede Benim Yorumum Seni İlgilendirir. Kaldı Ki Benim Yorumlarımda Yanlış Bişey Yok. Ben Orada Sorun Var Yok Demedim Sadece Düşüncemi Söyledim.. Diğer Konulardaki Yorumlarımdada Yanlış Hiç Bir Bilgi Yok.
Seviyorum Markayı , İlla Bir Çıkarın Olmasımı Gerekiyor . Çıkarcılık mı Yapmam Gerekiyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatımda DH forumun Otomobil bölümüne girmiş adam değilim :)
Sen nasılsa kendini bir köşeye çekmiş,Hyundai markasına atılan her taşı yakalamaya çok meraklı,çok istekli biri haline gelmişsin. İyi niyetli yorumlarımı bile çeviripte,bana kinayeli konuşuyorsun ya,pes diyorum artık.
Neyse iyi geceler,boş muhabbetlere girmek istemiyorum hiç,herkese mutluluklar..

Ayrıca benim niye zoruma gitsin ya ? Gülüp eğleniyorum hoşuma gidiyor hatta ;)

Hadi keyifli muhabbetler :)
Drive Your Way! :lol:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski Hyundai lar öyle bir imaj bırakmış ki.Yeni güzelim arabaları bile düzeltemiyor bu imajı.Bu gidişatla da TR de uzun vade de belki düzeltir imajını.

Yeni i30uda öyle bir abarttılar ki, yok satıyor, yok şöyle yok böyle.2haftadır Ankara kazan ben kepçe modunda geziyorum bir tane bile görmedim..Hyundai-Kia ikilisi güzel işler yapıyor ama gereksiz fazla abartılıyor.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla arablar güzel test ediyor , onlara bişey olmuyor .

Bu arada Hyundia -Kia lüks seven arab pazarında baya tutulmuş..Toyotadan kayma var.

Sonata test :)

[YOUTUBE]Mp7ixSB6qPU&feature=relmfu[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]PtJeI3NPMEc&feature=endscreen&NR=1[/YOUTUBE]:xx::xx::xx::xx::xx::rock1:
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 00:29:38 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iki kisinin can verdigi bir kaza hakkinda konusurken bence biraz dusunmek lazim.
Hyundaiyi kotulesem tamam gaz sistemleri (dandik fiorinoda bile) fly by wire dedikleri sistem telsiz sensorlu ama ote yandan fren sistemi de mekanik sonucta, acaba hidrolik mi dokuldu de tutmadi frenler?
Sofor suclu desem hangi insan esiyle makasa girip 130 la patlamaya kalkar?
Konusmalarda ne diyorlar acaba belki oradan biseyler anlasilabilir.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;356405
Iki kisinin can verdigi bir kaza hakkinda konusurken bence biraz dusunmek lazim.
Hyundaiyi kotulesem tamam gaz sistemleri (dandik fiorinoda bile) fly by wire dedikleri sistem telsiz sensorlu ama ote yandan fren sistemi de mekanik sonucta, acaba hidrolik mi dokuldu de tutmadi frenler?

O değil de abi ben az önce tekrar izlediğimde, araba ilk kalkışında sol yaparken, bir el freni gıcırtısı duydum gibi? :hmm:

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence orda kim olursa olsun araba hızlandığında frene basar

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;356405

ortaaam ben göremedim öldü yazan kısmı haberde, onu geçtim arabanın gazı ve freni aynı anda bozuluyor, vitesi boşa atmak veya kontağı kapamak yerine makas atmak akla geliyor o yaşta. hadi onları geçtim araç içi kamera neden takılmış 60 yaşındaki adam boncvuk videosu mu çekiyor??? fazla bilinmeyenli fazlaca şüpheli geldi bana.

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bavyeralıların paraları çok çekmişlerdir bi reklam filmi.