škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Galaxy Tab 7.7 p6800

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir hafta önce bu ürünü aldım, yeni oyuncağım bu, elimden düşmüyor mazallah.

Ekran çok ince ve ürünün ağırlığı sadece 340 gr sanırım.

Süper Amoled Ekran var, bu yüzden ürünün çok canlı bir görüntüsü var.

Ürünün şarjı uzun süreli kullanımda maximum 1 gün gidiyor.

İndirmeler çok hızlı ve program geçişleri iyi , sanırım 1.4 Ghz işlemci ve çift çekirdekten kaynaklanıyor bu durum.

Bu ürünü almadan önce İpadı' de araştırdım, ne gibi artıları, ne gibi eksileri var diye ;

Bana göre İpad'ın artıları : dokunmatiği daha iyi sanırım ( bilgisayar mağazalarında hem tab'ı, hem de İpad'i kurcalarken bu durumu farkettim, ancak emin olamadım, ancak kullanıcı yorumları da bu yönde,

İpad'in dokunmatiği daha iyi.

Çözünürlük daha yüksek, bu yüzden de görüntü sanırım daha canlı,

Burada parantezini açmadan geçemeyeceğim, 7.7 Amoled Ekranın görüntüsü çok çok iyi, bundan iyisi şamda kayısı tatlısı olur herhalde.

İos'da internetin daha stabil olduğuna dair kullanıcı yorumları var ( İpad'i test amaçlı kısa bir kullanımdan başka tecrübem yok, bu yazdığımda kullanıcı yorumu)

İpad'in Eksileri ;

En büyük eksiği kısıtlamaları, sanırım her uygulamayı indiremiyor ve bir çok şeyi de aracı program kullanarak yükleyebiliyorsunuz, örneğin müzik yüklemek için itunes diye bir programa ihtiyaç var galiba.

Ekranın 9.4 olması, bu büyüklükte bir ekran hiç stabil değil bana göre, çok büyük.

7'inçte biraz küçük kalıyor, 7.7 daha iyi, 8.9 düşünülebilir ki bu bence tablette en büyük boy olmalı.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2012, 11:47:42 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galaxy Tab 7.7 p6800 ürününe gelirsek

Artıları ;

Telefon ve 3G özelliği (telefon çokta gerekli değil bence, ama olması güzel tabi,ancak 3g olmazsa cihaz benim için çöp, 3g benim için vazgeçilmez)

Amoled Ekran (gerçekten çok güzel ve canlı bir görüntü var, çok beğendim)

7.7 boyutu ( 7'inç biraz küçük, 9.4 büyük kalıyor, ideal boy oranı kullanım amacına göre değişir, ben SuperB'de kullanacağım bu ürünü, Columbus ile simetri olmalıydı, o yüzden bu boy oranı benim için ideale yakın)

Ürünün hafif ve çok ince olması ( 340 gr ve piyasadaki en ince tablet (taki toshiba en ince tableti çıkarana kadar, ancak ürün bunun kadar, hafif mi, bilmiyorum)

Çok kaliteli video çekimi ( 1080 hp destekli sanırım)

32 gb microsd kart girişi

Eksileri :

Şarjın yoğun kullanımda max bir gün gitmesi

Usb girişi için aparata ihtiyaç duyması, kısacası usb girişi yok

16 gb kapasiteye sahip olması, 64 gb olsa güzel olurdu.

Radyo olmaması

Gece fotoğraf çekmeyi unutun,

3 mp kamera (böyle bir ürünün kamerasının en az 8 mp olması gerekir)

ÜRÜNÜN EN FAZLA İKİ YIL SONRA ÇÖP OLACAK OLMASI,

MALUM TEKNOLOJİ, ÇILDIRDI, HER GEÇEN GÜN YENİ VE DAHA İYİ BİR CİHAZ.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2012, 11:49:14 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar küçük, ince ve hafif bir ekrana bilgisayarın sığdırılmış olması bir çok insana olağan gelse de bana hiç normal gelmiyor, inanılmaz güzel ve çok muazzam bir olay.

Teknolojiyi ne kadar takip ederseniz edin, hep geriden geliyorsunuz,

Şimdilik bu kadar, sizler için kapsamlı bir değerlendirme yaptım, bu yazdıklarımın hepsini bir arada bir çok yerde bulamazsınız,yazdıklarım ürünü almayı düşünenler ve ipad ile tab arasında kalanlara yol göstermesine de yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiyatı ve nereden aldığınızı belirtseniz...
1.0 ghz bunlarda çok yavaş gibi,1.4 iyiymiş..
bir de ekran büyüklüğü beni düşündürüyor..
bende galaxy S2 var onunla beraber 7.7 biraz küçük acaba 9 veya 10a mı çıksam?

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 15 gündür Galaxy Tab 2 7.0 kullanıyorum. Üzerinde yeni işletim sistemi olan Android 4.0 (Ice cream sandwich) var. Oldukça hızlı. Artık sınıfta dizüstü bilgisayar kullanmayı bıraktım. :)
8 gb kapasitesi var, ben 16 gb daha ilave kart taktım. 3 mp kamerasıyla iyi sayılabilecek kalitede video ve fotoğraf görüntüsü alınabiliyor. Gece çekimleri doğal olarak berbat. :)
Çok sayıda ücretsiz uygulama bulabiliyorsunuz. Biraz kasarsanız çok sayıda ücretli uygulama da bulabiliyorsunuz. :)
Boyutları itibariyle cebe sığabildiğinden yanımdan hiç ayırmıyorum. Word dosyaları üzerinde işlem yapılabildiğinden benim için bulunmaz bir nimet oldu. Bildiğim kadarıyla şu an Türkiye'de satışı yok. Ben aşağıdaki linkten aldım.
http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Tab-7-Inch-Wi-Fi/dp/B007P4VOWC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1337599080&sr=8-1

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: rayen;357414
Ben de 15 gündür Galaxy Tab 2 7.0 kullanıyorum. Üzerinde yeni işletim sistemi olan Android 4.0 (Ice cream sandwich) var. Oldukça hızlı. Artık sınıfta dizüstü bilgisayar kullanmayı bıraktım. :)
8 gb kapasitesi var, ben 16 gb daha ilave kart taktım. 3 mp kamerasıyla iyi sayılabilecek kalitede video ve fotoğraf görüntüsü alınabiliyor. Gece çekimleri doğal olarak berbat. :)
Çok sayıda ücretsiz uygulama bulabiliyorsunuz. Biraz kasarsanız çok sayıda ücretli uygulama da bulabiliyorsunuz. :)
Boyutları itibariyle cebe sığabildiğinden yanımdan hiç ayırmıyorum. Word dosyaları üzerinde işlem yapılabildiğinden benim için bulunmaz bir nimet oldu. Bildiğim kadarıyla şu an Türkiye'de satışı yok. Ben aşağıdaki linkten aldım.
http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Tab-7-Inch-Wi-Fi/dp/B007P4VOWC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1337599080&sr=8-1

Hic kasmayin parasini verin uygulamalarin. 1-5 dolarla kimse batmaz.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben teşvik etmiyorum. Ben internette süregelen seçenekleri sunuyorum. Kasıp kasmamak vatandaşa kalmış bir şey. :)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ürünün Vatan Bilgisayar, Teknosa, Bimeks, Sahibinden.com ve gittigidiyor gibi sitelerde satışı yapılıyor,

Cihazı ELECTROWORLD'den almayın da, nereden alırsanız alın,

Bu firma alışveriş, müşteri memnuniyeti gibi konularda çok sıkıntılı bir firma, fiyatları da aşırı pahalı.

Fiyat bilgisi ve kimden, nasıl aldığımı paylaşmıyorum, özelden de yazmamınızı rica edeceğim.

Ürünle ilgili fiyat dışında merak ettikleriniz var ise boş kaldığımda, fırsat buldukça cevap yazarım.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2012, 20:20:15 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tab için 9 ve 10' bana göre çok büyük.

Tab 8.9 tercih edilecek en büyük tab olmalı bence.

Daha büyük ekran isteniyorsa laptop tercih edilmeli.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: rayen;357436
Ben teşvik etmiyorum. Ben internette süregelen seçenekleri sunuyorum. Kasıp kasmamak vatandaşa kalmış bir şey. :)

Yeri geldi soyledim sadece. Kacpara verip cihaz alip 1$ vermemek garip. Kul hakki, haram vs iste.