škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 Kia Cerato 1.6 CRDI - Uzun yol yakıt verileri

turker · 56 · 16708

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;358691
Bu arada diğer dizeller için benzer şartlardaki yakıt verilerini paylaşabilirseniz farkı da görmüş oluruz...
Ayrıntıları hatırlamıyorum ancak Fiesta 1.4TDCi ile otoban+şehiriçi+kısa mesafe+çok kısa mesafe+yardırking+bayıltking karışık olmak üzere kullanıldığında 5,7lt/100km üzerini hiç görmedik.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;358698
Ayrıntıları hatırlamıyorum ancak Fiesta 1.4TDCi ile otoban+şehiriçi+kısa mesafe+çok kısa mesafe+yardırking+bayıltking karışık olmak üzere kullanıldığında 5,7lt/100km üzerini hiç görmedik.

68'lik miydi peki? İyiymiş :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;358700
68'lik miydi peki? İyiymiş :D
Evet 68HP Trend.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;358698

Valla hiç fena değil haşmetlum :ok: daha ne olsun.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;358919
Valla hiç fena değil haşmetlum :ok: daha ne olsun.
Hayran oldum zaten. Bazan bende kaldığında sabahları bomboş trafikte ev-iş arasını 80-85km/s sabit hızla katettiğimde 4-4,2/100km ortalamayı görmek işten bile değil. Üstelik de gaz tepkileri benzinli araç gibi. Bastığın oranda o da gidiyor.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;358920
Hayran oldum zaten. Bazan bende kaldığında sabahları bomboş trafikte ev-iş arasını 80-85km/s sabit hızla katettiğimde 4-4,2/100km ortalamayı görmek işten bile değil. Üstelik de gaz tepkileri benzinli araç gibi. Bastığın oranda o da gidiyor.:wnk:

Tork var abi, az maz olsun onunda kendine göre bir torku var, en hoşuma giden olay manuel vites ise vitesi küçültmene gerek kalmadan tekrar toparlayabilmesi kendisini. Ablamın dizel Hyundai'da ben şehiriçinde 3. vitesi bazen dakikalarca kullanabiliyorum :D bi deh diyorum birkaç saniye sonra şahlanmaya başlıyor :D hatta ışıklarda falan dururken debriyaja basıp bekleyip tekrar tatlı tatlı yedirip kaldırıyorum :D kendi DSG'mi kendim yaratıyorum :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güç ve tork güzel şeyler,

Arada bi asılıyorum, 1900'den sonra gümbürking...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;358975
Güç ve tork güzel şeyler,

Arada bi asılıyorum, 1900'den sonra gümbürking...

Geçenlerde birisi aramıştı.Dizel Cerato kulanmış önceden..Şimdi 1.2 Fabia alacam diyor.Nasıl sıkıntı yaratırmı diyor..Dedim ne diyon aga sen ya :D

O 1.6 cerato bambaşka ya..1.2 hiç yoktan iyidir dedim..Öyle kaldı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tarihe not düşmüş olayım, ilerde lazım olur ben de unutuyorum...

Karabük-Kırıkkale 300 km x 2 (gidiş geliş),

Gidişte 5 kişi + büyük çek-çek valiz, genelde 120 kmh hız, klima %70 açık, ortalama yakıt 5.4

Dönüşte 5 kişi (öncekinden daha ağır), valiz yok, genelde 120 kmh hız, otobanda rampalarda daha hızlı çıkış, klima %70 açık, ortalama yakıt 5.1

Rakım : Karabük 250, Kırıkkale 750.

Çevrimdışı Styric

• DT Gediklisi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
3 komşum da 1,6 dizel cerato var 2007,2008 ve hepsini uzun zaman denemiş kullanmış birisi olarak gerçekten üzmeyecek bir araç. Ama espnin olmaması gerçekten çok büyük bir eksik.. Benim gibi gençler için olmazsa olmaz. :) yanılmıyorsam bu motorlar 1,6 115 bg idi. Bende beğenerek kia soul aldım ama 128 bg olmasına rağmen 115liğin tadını vermiyor otomatik olduğu için. Kianın iyi bir çift kavramaya geçmesi gerekiyor artık. Tam otomatikler hantal geliyor günümüz kaliteli otomatiklerine göre. Kazasız belasız sürüşler dilerim. İleride çok aranacak araçlardan birisi. 2008de sıfır alanlar 70 bin kmde araç. Şimdi neredeyse aynı fiyata satıyorlar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Styric;368231
3 komşum da 1,6 dizel cerato var 2007,2008 ve hepsini uzun zaman denemiş kullanmış birisi olarak gerçekten üzmeyecek bir araç. Ama espnin olmaması gerçekten çok büyük bir eksik.. Benim gibi gençler için olmazsa olmaz. :) yanılmıyorsam bu motorlar 1,6 115 bg idi. Bende beğenerek kia soul aldım ama 128 bg olmasına rağmen 115liğin tadını vermiyor otomatik olduğu için. Kianın iyi bir çift kavramaya geçmesi gerekiyor artık. Tam otomatikler hantal geliyor günümüz kaliteli otomatiklerine göre. Kazasız belasız sürüşler dilerim. İleride çok aranacak araçlardan birisi. 2008de sıfır alanlar 70 bin kmde araç. Şimdi neredeyse aynı fiyata satıyorlar.

Ben de öyle düşünüyorum, piyasadakiler eskimeden 1 tane daha alıp bi kenara atmalı :D Fabia'lar için de öyle düşünmüştüm eskiden haklıymışım. Şimdilerde Fabia I'in hele ki makyajlı kasasının temizi baya azaldı piyasada.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368277
Ben de öyle düşünüyorum, piyasadakiler eskimeden 1 tane daha alıp bi kenara atmalı :D Fabia'lar için de öyle düşünmüştüm eskiden haklıymışım. Şimdilerde Fabia I'in hele ki makyajlı kasasının temizi baya azaldı piyasada.

Köşeyi döndüm demektir ben :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;368317
Köşeyi döndüm demektir ben :D

Evet, hele ki en az bulunan makyajlı 101'lik ne demek...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368318
Evet, hele ki en az bulunan makyajlı 101'lik ne demek...

:heyo::heyo::heyo::oly::oly::oly:
Aslında bende farkındayım o durumun, geçen aylarda benim araba otoparktayken böyle iki kişi geldi baktı, bende yukardan bakıyorum, onlarda da aynısı var ama 75'likti. Sahibi konuyu bilen biriydi, benim arkadaki kırmızı 16V yazısını gösterdi, bak abi bu olacak asıl falan diyorlardı :) öbürü aynı gibi falan deyince yok dedi bu uzunda çok feci gidiyor, bizimki gibi değil bu düzde falan diye anlatıp gitti :) km'sine falan baktı, o anda inip veriyorum desem anında alacak bir tip ve havadaydı :D sahibi melum melun baktı böyle :D değiştirirken bu arabayı keyfim kaçmayacak hiç, hissediyorum :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;368326
:heyo::heyo::heyo::oly::oly::oly:
Aslında bende farkındayım o durumun, geçen aylarda benim araba otoparktayken böyle iki kişi geldi baktı, bende yukardan bakıyorum, onlarda da aynısı var ama 75'likti. Sahibi konuyu bilen biriydi, benim arkadaki kırmızı 16V yazısını gösterdi, bak abi bu olacak asıl falan diyorlardı :) öbürü aynı gibi falan deyince yok dedi bu uzunda çok feci gidiyor, bizimki gibi değil bu düzde falan diye anlatıp gitti :) km'sine falan baktı, o anda inip veriyorum desem anında alacak bir tip ve havadaydı :D sahibi melum melun baktı böyle :D değiştirirken bu arabayı keyfim kaçmayacak hiç, hissediyorum :D

Ben de geçen bir gün okulda üst katlardan inerken camdan gördüm ki 3 kişi başında arabayı etraflıca inceliyor, okuldan değil yabancılar...

Sonrasında okul çıkışı kapı önünde laflarken arkadaşlardan biri yanında bi arkadaşıyla geldi, hocam bunu kaça veriyosun, arkadaşım araba arıyor dedi. Satılık değil malesef dedim :D

Aynı günün akşamında yine okul önünde dizel c3'ü olan arkadaşımız şunu ver bi deneyim dedi, verdim. 1 tur attı geldi direk elimi tuttu. üste kaç istiyon dedi, anlaşırız senle dedi, malesef satılık değil dedim :D

3-4 gün sonrası güvenliğe bi anahtar bırakmak için girdim ki arkası dönük teknisyen, güvenlik elemanlarına "yok abi alacam o Kia'yı" derken bi döndü ki ben :D Hah hocam dedi ver elini :D Yok dedim satılık değil :D

Dahası da var da bunları üst üste yaşayınca hoş oldu benim açımdan :++:

Bi albenisi var, okulun önünde gümüş ok gibi duruyor...