škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 Kia Cerato 1.6 CRDI - Uzun yol yakıt verileri

turker · 56 · 16707

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368355
Ben de geçen bir gün okulda üst katlardan inerken camdan gördüm ki 3 kişi başında arabayı etraflıca inceliyor, okuldan değil yabancılar...

Sonrasında okul çıkışı kapı önünde laflarken arkadaşlardan biri yanında bi arkadaşıyla geldi, hocam bunu kaça veriyosun, arkadaşım araba arıyor dedi. Satılık değil malesef dedim :D

Aynı günün akşamında yine okul önünde dizel c3'ü olan arkadaşımız şunu ver bi deneyim dedi, verdim. 1 tur attı geldi direk elimi tuttu. üste kaç istiyon dedi, anlaşırız senle dedi, malesef satılık değil dedim :D

3-4 gün sonrası güvenliğe bi anahtar bırakmak için girdim ki arkası dönük teknisyen, güvenlik elemanlarına "yok abi alacam o Kia'yı" derken bi döndü ki ben :D Hah hocam dedi ver elini :D Yok dedim satılık değil :D

Dahası da var da bunları üst üste yaşayınca hoş oldu benim açımdan :++:

Bi albenisi var, okulun önünde gümüş ok gibi duruyor...

Senin arabada çok güzel abicim, insanlar napsın :D direk sulanıyor, haklılar :D tahminim daha öncede söyledimdimdi senin bu cihazla beraberliğin öncekilere hiç benzemeyecek, çok daha uzun sürecek bir beraberliğe imza attınız :ok: lakin senin sağın solunda belli olmuyor ki :D düşes birşey bulursun değişirsin şimdi, benide hasta edersin :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;368355
Ben de geçen bir gün okulda üst katlardan inerken camdan gördüm ki 3 kişi başında arabayı etraflıca inceliyor, okuldan değil yabancılar...

Sonrasında okul çıkışı kapı önünde laflarken arkadaşlardan biri yanında bi arkadaşıyla geldi, hocam bunu kaça veriyosun, arkadaşım araba arıyor dedi. Satılık değil malesef dedim :D

Aynı günün akşamında yine okul önünde dizel c3'ü olan arkadaşımız şunu ver bi deneyim dedi, verdim. 1 tur attı geldi direk elimi tuttu. üste kaç istiyon dedi, anlaşırız senle dedi, malesef satılık değil dedim :D

3-4 gün sonrası güvenliğe bi anahtar bırakmak için girdim ki arkası dönük teknisyen, güvenlik elemanlarına "yok abi alacam o Kia'yı" derken bi döndü ki ben :D Hah hocam dedi ver elini :D Yok dedim satılık değil :D

Dahası da var da bunları üst üste yaşayınca hoş oldu benim açımdan :++:

Bi albenisi var, okulun önünde gümüş ok gibi duruyor...
Harbi kaç para istiyon şimdi sen ona?!:rm::favo1:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sunun bagajıda bi 450 lt nin üstünde olaydı mükemmel olurdu.birde sevgili adminlerim şu tork krizi geçirten cümleleri silsinler yaw. :)
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Styric;368231
3 komşum da 1,6 dizel cerato var 2007,2008 ve hepsini uzun zaman denemiş kullanmış birisi olarak gerçekten üzmeyecek bir araç. Ama espnin olmaması gerçekten çok büyük bir eksik.. Benim gibi gençler için olmazsa olmaz. :) yanılmıyorsam bu motorlar 1,6 115 bg idi. Bende beğenerek kia soul aldım ama 128 bg olmasına rağmen 115liğin tadını vermiyor otomatik olduğu için. Kianın iyi bir çift kavramaya geçmesi gerekiyor artık. Tam otomatikler hantal geliyor günümüz kaliteli otomatiklerine göre. Kazasız belasız sürüşler dilerim. İleride çok aranacak araçlardan birisi. 2008de sıfır alanlar 70 bin kmde araç. Şimdi neredeyse aynı fiyata satıyorlar.

Kia Yeni Ceed İle Çift Kavramaya Geçti :) Benzinli Modelinde Şu Anda DCT Şanzıman Mevcut :ok: Velosterda 1 Senedir Falan Zaten Vardı Şimdi Birde Ceede Koydular.. Eski Sistem Şanzımanlar Performansı Törpülüyor Ediyor Ama Ömürlük Şanzıman 10 Tane Çift Kavrama Eder.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;368370
Harbi kaç para istiyon şimdi sen ona?!:rm::favo1:

satılığa çıkarsam bu sefer nazlanır millet. parayınan vermiyom beaw :++:

Alıntı yapılan: FF;368364
Senin arabada çok güzel abicim, insanlar napsın :D direk sulanıyor, haklılar :D tahminim daha öncede söyledimdimdi senin bu cihazla beraberliğin öncekilere hiç benzemeyecek, çok daha uzun sürecek bir beraberliğe imza attınız :ok: lakin senin sağın solunda belli olmuyor ki :D düşes birşey bulursun değişirsin şimdi, benide hasta edersin :D

askerlik haric satma degistirme sozkonusu degil. aralığa doğru belli olur :ok: aralık direncini kırarsa 300.000e kadar yolu açık :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;368572
Kaç misket istiyon peki!:++:
askerlik haric satma degistirme sozkonusu degil. aralığa doğru belli olur :ok: aralık direncini kırarsa 300.000e kadar yolu açık :D
Aha! İyi tüyo gelirse gider bu da bence.:D
Alıntı yapılan: kaptan52;368420
...Eski Sistem Şanzımanlar Performansı Törpülüyor Ediyor Ama Ömürlük Şanzıman 10 Tane Çift Kavrama Eder.
Aynen öyle! Jetta' nın DSG kalkışlarda ve rölantide giderken gaza basışlarda titretmeye başladı bile. Bir de 1974 model 230.4' lerin şanızmanlarına bak. Değiştir yağını devam et.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok, değiştirmeme niyetim ciddi. Dokunmayın baba yorgun durumları biraz da...

Bedellinin 2. Yarısı belki sattırır, ama direneceğim :D

Çevrimdışı Styric

• DT Gediklisi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;368420
Kia Yeni Ceed İle Çift Kavramaya Geçti :) Benzinli Modelinde Şu Anda DCT Şanzıman Mevcut :ok: Velosterda 1 Senedir Falan Zaten Vardı Şimdi Birde Ceede Koydular.. Eski Sistem Şanzımanlar Performansı Törpülüyor Ediyor Ama Ömürlük Şanzıman 10 Tane Çift Kavrama Eder.

İnşallah o şanzımanı güzel bir dizel motorda göre biliriz 1,6 sınırı aşmayan. :rock1: tork konverterlü şanzımanlar güzel kesinlike konfor ve sorunsuzluk olarak iyi ama bir de performans ve yakıt olarak üzmese.. Neyse bunada şükür başka bahara artık. :kart:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hayırlısı olsun tabi :ok: Aralık'a doğru sulanırız artık :D nice 300 binlere sağlıkla:D

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;368593
Kaç misket istiyon peki!:++:

Aha! İyi tüyo gelirse gider bu da bence.:D

Aynen öyle! Jetta' nın DSG kalkışlarda ve rölantide giderken gaza basışlarda titretmeye başladı bile. Bir de 1974 model 230.4' lerin şanızmanlarına bak. Değiştir yağını devam et.:wnk:

Önce manuelin sonra da klasik otomatiğin gözünü sevem, bu DSG çok tatlı masraf kapıları açacak :D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel paylasım olmus Ilker Hocam, tesekkür ederiz,

Yeri gelmisken bende uzun yol degerlerimi paylasayım; Kardesime bi arac bakıyordum, Hatta MyGokhan ın Fabis bütcemizi aşmasaydı onu alacaktım, kısmet olmadı, 1.2 Corsa 80bg aldım,
Kocaelinden Gaziantep e 1060km yolu 52 litre ile gittim, yani 100 km de 4,9lt ortalama ile gittim, Ortalama hızım ise 100-110 idi, Otobanda 110, otoban dısında 100 sabit gittim,
1.2 motor hosuma gitti acıkcası,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;368719
Güzel paylasım olmus Ilker Hocam, tesekkür ederiz,

Yeri gelmisken bende uzun yol degerlerimi paylasayım; Kardesime bi arac bakıyordum, Hatta MyGokhan ın Fabis bütcemizi aşmasaydı onu alacaktım, kısmet olmadı, 1.2 Corsa 80bg aldım,
Kocaelinden Gaziantep e 1060km yolu 52 litre ile gittim, yani 100 km de 4,9lt ortalama ile gittim, Ortalama hızım ise 100-110 idi, Otobanda 110, otoban dısında 100 sabit gittim,
1.2 motor hosuma gitti acıkcası,

Benim de gözlemim, 1.2 benzinli ile 1.6 CRDİ'nin yakıt tüketimleri litre olarak benzeşiyor yönünde...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün düğün için Kütahya'ya gittik, gece de döndük.

Gidiş dönüş toplam 969 km yaptım. Araba 5 kişi, az bagaj vardı. Gündüz gidişte klima hiç kapatılmadı. ~170 km'lik otoban kısmında 130 gibi seyrettik. Geri kalan yollarda 120 gibi...

Dönüş gece olduğundan klima yok, ama YARDIRKİNG MODE: ON konumuna aldım. Otobanda genelde 140, yer yer 2-3 kırmızılı TDI'larla kapıştık, 180 ve 190'a kadar kısa süreli çıkışlar oldu. Otoban harici 120-130...

Gidiş-dönüş YB ortalaması 5.5, pompa ölçümü de 5.5 litre/100km.

Aynı yolda birlikte gittiğimiz 4 kişilik Citroen önceki kasa C3 1.4 HDI (68 hp galiba), genelde 120'yi geçmemişler, gidişte de dönüşte de yarım-1 saat arası fark attık. Ortalamaları 4.7.
(edit: son görüşmemizden sonra biraz basmışlar, ortalama 4.9 olmuş - totalde biz 195 tl, onlar 180 tl eurodizel yakmışız)

Toplamda 5- ya da 6 araba gitmiştik, ben sabah 4:15'te vardım, diğerleri 5:10, 5:30 gibi vardılar. Hıza rağmen iyi yaktık diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2012, 18:39:16 Gönderen: turker »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanda dolu ve basmışsın zaman zaman, bence de fena olmayan bir değer.
C3 hem küçük hemde HDi, HDi'lar sapıklık konusunda lider, hele hele uzunda. Diğer eniştemde 407 1.6 HDi var, öküzün dibi ayarsız gazla kullanır, full yüklü arabada 6 litre ortalamalar ile gider gelir uzun yolda. Napıyor bu motor silindir mi kapatıyor anlamıyorum ki :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet full dolu arabada iyice yardırınca 6-6.5 oluyor klima ile.

Çok yakında 90-100 kmh ile samsun yapabilirim, bi o kaldı denenmeyen. Yalnız gideceğim gidersem. Tek engel egom olur herhalde, onu da bi seferlik bastırıverelim :D