škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Süperb Alt koruması hakkında bilgisi olan var mı?

chook · 44 · 14584

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: chook;358750
Anladım irfan hocam aradım şahkanı
evet çelik muhafaza taktıklarını söylediler hemde güngören de bana yakın şahkana gideceğim inş.

Forumdan, bizden selam edin lütfen, bu aralar ben de uğrayacağım, kaput pistonu için  :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün yolda geçerken skoda özel servisi gördüm
karter koruma sordum
servis sorumlusu dedi bence hiç gerek yok istersen takalım ama hiç gerek yok
dedi altındaki koruma plastik kaliteli kolay kolay bişi olmaz çok büyük şanssızlık olmadığı sürece problem olmaz dedi.
Passat jetta olsa tak derim onların karterleri yere daha yakın diye söyledi
bir de süperB çok övdü süper araba almışsın dedi bu benim hoşuma gitti doğrusu

evet arkadaşlar ne dersini koruma hakkında?:(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yayla yollarında gezmeyeceksen taktırma ama memlekete gidip o tarz yerlere gidersen sıkıntı olabilir tamamen sana kalmış :)

10 senedir octavia kullanıyoruz 1 kere karteli deldik o da yayla yolunda arabayı başkası kullanırken oldu :)

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;359852
Arkadaşlar bugün yolda geçerken skoda özel servisi gördüm
karter koruma sordum
servis sorumlusu dedi bence hiç gerek yok istersen takalım ama hiç gerek yok
dedi altındaki koruma plastik kaliteli kolay kolay bişi olmaz çok büyük şanssızlık olmadığı sürece problem olmaz dedi.
Passat jetta olsa tak derim onların karterleri yere daha yakın diye söyledi
bir de süperB çok övdü süper araba almışsın dedi bu benim hoşuma gitti doğrusu

evet arkadaşlar ne dersini koruma hakkında?:(
aynen öyle. bence gerek yok. karteri koruyalım derken aracın altında boşluklar oluşuyor. bu seferde toz toprak giriyor motora. yinede siz bilirsiniz.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hımmm anladım teşekkürler. servise sordum taktığını koruma, plastk koruma gibi heryeri kapatıyor mu diye onlarda orjinal plastik aynısı olduğunu kapattığını söylediler.
bilemiyorum üç kuruştan kaçarken 10 kuruştan olmayalım birde sıkıntısı cabası
kararsız kalıyorum

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben arabanın altına bakmadım ama yağ boşaltma tıkacı çok dışarda ise metal koruma şart.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar yılan hikayesine döndürülecek bir konu değil bu. Taktırmanın hiçbir zararı olmaz, adı üzerinde biri plastik biri çelik. Şanstır bu, öyle bir yerde denk gelirsiniz ki vurup altını zarar verebilirsiniz. Servislerde bu şekilde araba çok var. Ya da hiç bozuk yola v.s denk gelmezseniz öylede gider ama hiçbir garantisi yok. BMW, Mercedes v.b markaların altı komple çelik muhafaza ile kapalıdır mesela, üstelik onların dipten dibedir, açık bir yer göremezsiniz. Kimi takar kimi takmaz, tercihtir ama ben Türkiye'de karter muhafazasız araba ile dolaşmam. İlla yayla yoluna çıkmak gerekmiyor, ülkemizde olabilecek en düz yol TEM'de bile bir onarım çalışması oluyor patates tarlası gibi yolda gidiyorsunuz, çok geldi başıma. Hiç sürtmeseniz bile içiniz rahat biçimde girip çıkıyorsunuz her türlü yola, çok çok muhafaza sürtüp duruyor.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün bir skoda yetkilisi ile görüştüm. taktırmamı tavsiye etmedi. plastiklerin çelikten daha güvenilir olduğunu söyledi. öyle olmasa plastik takmazlar dediler. plastik darbe karşısında esnek olduğu için darbeyi emerek teper. fakat çelik olursa direk sert olduğu için darbeyi direk olarak kartere yansıtır dedi

başka bir yetkili servise sordum tarkasanız daha iyi olur daha güvenli olur dediler
bende bu durmda karasız kaldım

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;360379
bugün bir skoda yetkilisi ile görüştüm. taktırmamı tavsiye etmedi. plastiklerin çelikten daha güvenilir olduğunu söyledi. öyle olmasa plastik takmazlar dediler. plastik darbe karşısında esnek olduğu için darbeyi emerek teper. fakat çelik olursa direk sert olduğu için darbeyi direk olarak kartere yansıtır dedi

başka bir yetkili servise sordum tarkasanız daha iyi olur daha güvenli olur dediler

bak bu doğru yalnız plastik kalınlığı ne kadar yarım cm'den kalınsa iyi. metal sivri taşa geldiğinde eğilip öyle kalıyor. eski arabamda karterle arasında 3 cm boşluk var. o sorun yaratmıyor. bunda da o kadar mesafe varsa taktır gitsin. en azından için rahat eder.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru diyorsun ama nebillim bu konuda tecrübem yok büyüklerin bir tabirivar kaş yaparken göz çıkarma diye sonra öyle bir duruma düşmeyelim

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;360379

hocam arabanı dikkatli sür, başkada kurcalam. araç yere çok yakın değil. kaldıki karter öyle yere yakın değil tampondan yakın değil. önden önce tamponu kırarsın allah korusun. sonra iş kartere gelirsede herhalde durursun .karteri delsen ne olur. motoru stop edersin olur biter. kurcalamaaaa:++:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim tayozi evet hiç kurcalamayacığım  orjinal olduğu gibi kalsın hayırlısı

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün servise and otoya gittim. birisi superbin önünü komple düzlemiş belki bizim sitedeki arkadaşlardan biridir, bilmem. ön taraf motora kadar açık, motor sağlam kalmış ama radyatör bütün aksamıyla gitmiş. içim acıdı. neyse önü komple açıklık elimle alt korumayı inceledim. incecik birşey karterede oldukça yakın motor sıcaklığından nasıl erimemiş hayret. sürtünmeleri, yani çizilmeleri belki önleyebilir ama taşa denk gelirsen karter bile delinir; bırak plastiği bir tarafa. şimdilik araba yeni dikkatli kullanıp kötü, toprak yollara sapmıyorum. ama türkiye şartlarında eğer kendi orjinal parçası varsa metal koruma hakikaten şartmış bunu anladım. ilk bakıma girdiğimde bunu yaptıracam.