škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Süperb 1,6TDI nerenin yakıtını tavsiye edersiniz.

chook · 25 · 7015

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;359793
V/MAX    PO      eurodizel mi?

Öyle olmayan yok zaten, hepsi Euro artık :)
Passat 2.0 TDi'a alıyoruz biz :ok: birde Hyundai 1.5 CRDi'ye :ok: Mercedes, BMW'ler v.s bile aynı pompadan alıyor :ok:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anladım genelde hep opet diyorlardı ama ben daha önce tecrübemle shell çok iyi gelmişti hatta mercedes olan bir arkadaşa sormuştum ben shellden şaşmam diyordu
ama po deneyeceğim
daha önce hiç almadım

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;359799
anladım genelde hep opet diyorlardı ama ben daha önce tecrübemle shell çok iyi gelmişti hatta mercedes olan bir arkadaşa sormuştum ben shellden şaşmam diyordu
ama po deneyeceğim
daha önce hiç almadım

Bu iş birazda deneme işidir, istasyona görede farklılıklar olabiliyor, bizim kullandığımız istasyon mevki olarak hem çok iyi bir yerde hemde kalabalık bir yerde, o nedenle kalite konusunda zaten sıkıntı olamaz. Yoksa bende yıllarca BP'den başka yerden almadım ama kendi arabamda farkı hissettim açıkcası, hem daha sessiz vuruntusuz çalışmaya başladı hemde en önem verdiğim alt devirlerin canlılığını artırdı. Deneyin bakın, içinize hangisi sinerse onu kullanırsınız.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben en son 15 gün önceleriydi sanirsam opet'ten almiştim 130 tl civarinda ama epey aracin zorlandiğini eskiye nazaran ivmelenmesi canli değil gibi geldi.bundan böyle po'ya devam.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzunca bir süre Shell'den ve hep aynı istasyondan aldım,

Bir kaç aydır Türk Petrolden alıyorum, shell'den yakıt almayı bıraktım.

TP'yi deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;359799
ama po deneyeceğim
daha önce hiç almadım

şimdi mercedesi bu işe katma. o arabaya baba değmez ben bir programda arabanın sınama testini izledim adam kalktı fast food dükkanından kızarmış simsiyah yağı alıp döktü yakıt deposunun içine araba bana mısın demedi. herifler yapıyor. bizimkiler biraz alerji hastası:++:

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Shell kullanıyorum dizel A6'da, tavsiye ederim. Opet'den alınca çok duman atıyor gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor. Ayrıca performansı da düşüyor gibi geliyor 140 sonrasında.

Çevrimdışı Prometheus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ÜATK;360052
Shell kullanıyorum dizel A6'da, tavsiye ederim. Opet'den alınca çok duman atıyor gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor. Ayrıca performansı da düşüyor gibi geliyor 140 sonrasında.

s60 dizel 1.6 kullanıyorum shellden alırım genelde sessız guzel calısıyor.
mecburen 1 kere bp den aldım aldıgıma bın pısman oldum sesız calısan arabam traktor gıbı calsmaya basladı.
shell ve alpetın dızelı arasında fark yok gıbı fıyat farkı baya fazla :)

bır sure alpet deneyecegım.

Çevrimdışı beyazmelek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WebKings;359044
taksiciler nereden alıyorsa oradan alın ;)
Taksiceiler lpg aldığı için bize uyacağını sanmıyorum bu ilk görüşüm.
ikinci olarakta aslında bütün benzinlikler aynı yerden akaryakıt alıyorlar tüpraş gibi
yanlız sıkıntı şurda başliyor benzinliğe gelen yakıta solvent denilen ucuz bir yakıcı madde koyuluyor her benzinlik bunu yapar ama örnek olarak 100.000 ltre 10 lt gibi koymak makul olanı eğerki 100.000 lt 50.000 lt koyarlarsa o sıkıntı birde mazotta özellikle diğer arkadaşların dediği gibi aynı benzinlikten almak, dinlenmiş mazot kullanan yer bulmak ve sirkülasyonu çok olan yer bulmak iyidir. Ben P.O alıyorum ve km olarakta çok yaptım bir kere opet almıştım onunla kıyasladım. Ankarada olanlar bilir sanırım P.O de turangüneşteki yer gerçekten iyi.