škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ tavsiyesi lütfen

MAkif · 23 · 13702

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MAkif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımın (Felicia 1.6 glxi) yağ değişim zamanı geldi. Genellikle 10/40 yağ koyulması gerektiği söyleniyor ama araca yeni lpg taktırdığım için bunu da göz önünde bulundurarak tavsiye edeceğiniz yağ marka ve numarası nedir? Bu yağ bakımıyla beraber yıllık yapılmasını tavsiye edeceğiniz bakımlar neler?

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mobil kullanıyorum, memnunum, her yağ hemen hemen aynı ama mobil'in yağları denediğim diğer yağlara göre daha uzun süre özelliğini koruyor. Hemen yanıp kararmıyor. Eksiltme konusunda da daha iyi sonuç almıştım.

Çevrimdışı BlackBerry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mobil 1 tavsiye ediyorum. Mobilin sitesine girdiğiniz de hangi yağı kullanmanız gerektiği yazıyor.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de mobil 1 diyorum

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
castrol magnetec yada mabil 1  . selena kullandım çok elft te hiç biri sorun vermedi fiyat olarakta uygunlar

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
metroda kampanya var 4 lt castrol alana 1 lt hediye veriyorlar 65 tl galiba.10w 40.. ama benim favorim MOBİL.....

Çevrimdışı BlackBerry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızın tam modelini bilmiyorum bu yüzden tam tavsiyede bulunamıyorum.

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Bu linkten aracınız için en uygun yağı seçin lütfen. Castrol 10/40, Mobil1 10/40 gibi ezbere yağ koymayın aracınıza. Eğen aracınızı seviyorsanız ve uzun vadeli düşünüyorsanız tam sentetik yağ kullanmanızı tavsiye ederim. Tekrardan söylüyorum Mobil 1 şiddetle tavsiyemdir.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 19:56:23 Gönderen: BlackBerry »

Çevrimdışı MAkif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BlackBerry;363702
Aracınızın tam modelini bilmiyorum bu yüzden tam tavsiyede bulunamıyorum.

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Bu linkten aracınız için en uygun yağı seçin lütfen. Castrol 10/40, Mobil1 10/40 gibi ezbere yağ koymayın aracınıza. Eğen aracınızı seviyorsanız ve uzun vadeli düşünüyorsanız tam sentetik yağ kullanmanızı tavsiye ederim. Tekrardan söylüyorum Mobil 1 şiddetle tavsiyemdir.

Dediğiniz gibi ustalar ezbere 10/40 diyor. Verdiğiniz adreste 0/40 tavsiye ediyorlar. Bunu da sorup değerlendireceğim. Teşekkürler..

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araştırdığım kadarıyla tam sentetik ürün kullanmak herzaman daha faydalı.
10-40 genelde yarı sentetik oluyor. Onun yerinde 5-40 tercih edip tam sentetik kullanabilirsiniz.

Markaya pek takılmayın. Genelde piyasadaki bilinir markalar benzer kalitede. Mobil, castrol, shell vb. Tam sentetik olsun size yeter..

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servis 10/40 yarı sentetik kullanırken ben 5/40 tam sentetik castrol edge koydurdum arabanın huyu değişti (iyi anlamda)
yağı da "tümmakine" diye bir firmanın sitesinden aldım. sorunsuz 1 günde elime ulaştı ve yağın fiyatı piyasaya göre baya uygun hem de yeni tarihli ürün gönderiyorlar.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızda LPG varsa markaların LPG'li motorlar için üretilmiş yağları mevcut, onlardan da tercih edebilirsiniz. Hangi yağın kullanılacağı motor henüz yeniyken üreticinin söylediklerinden tercih edilebilir lakin km ilerledikçe araç sahibi değişikliğe gidebilir. Birazda motora göre tecrübe ederek onun nabzına göre davranmak gerekebilir. Ortalama olarak 10/40 sizin motorunuz için uygundur aslında, Mobil'in Süper 2000 serisi yağını tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı MAkif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün yol üzerinde bir ustaya uğradım. aracım yanımda değildi ama bilgi almak istedim. Sordum ve 10/40 koyduklarını söylediler. 5/30 veya 5/40'tan bahsettim. genç bi arkadaş araç olmadığı için net birşey söylemedi ama bunların ince olacağını ve üfleyebileceğini söyledi. Araca ilk kez lpg yi yaklaşık 6 ay evvel ben taktırdım. Ustaya da danışmak lazım ama aracıda bi göstermek lazım..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde Tüm LPG Li Araçlar 10W-40 kullanıyor. 10w-40 yarı sentetik bir yağ. 5w40 ise tam sentetik bir yağ. ben 5w-40 koyuyorum ama benim araç common rail dizel motor. size 10w-40 yeterlidir isterseniz 5w-40 da koyabilirsiniz.